Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

+18
Amanda Helgesen
Isabella Grey
Christopher Acerlot
Nicole Brise
Jonathan Acerlot
Bianca D. McCarthy
Rosetta M. McCarthy
Arleena Queen
Médium
Jesmon Helar
Andrew Mason
Mesélő
Conor Merlowan
Gabriel Dvorak
Horváth Réka
Lasse Fält
Emily Crawford
Lucien du Bois
22 posters

    Lugas

    Lucien du Bois
    Lucien du Bois
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Lugas

    Témanyitás by Lucien du Bois Kedd Jan. 03, 2012 9:21 am

    A sétányon sétálva egy lugast pillanthat meg a nézelődő, ami egy kisebb beton talapzaton áll. Az év legnagyobb részében csak a fák lombjain keresztül, foltokban süt be a nap, valamint odabent mindig kellemes meleg van, egy varázslatnak köszönhetően. A lugas fém részei gyönyörű, karcsú, csipkézett, fehér rudakból készültek. Odabent leginkább ácsorogni lehet, de mondjuk egy szép tavaszi vagy nyári estén esetleges koncerteknek is tökéletes helyszíne lehet.

    Lugas                 14375675_34b3a2dfb6eb0421e3c6fb711cfc89a8_m
    Emily Crawford
    Emily Crawford
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Emily Crawford Vas. Jan. 22, 2012 7:32 pm

    *Egy nagyokat ásítozó, fehér tigris sétál végig a lugas felé vezető ösvényen. Lassan fel kéne majd másznia az első emeletig, hogy körbenézzen a cameososok között, és mellesleg megkapja a Giselle-től a megszokott esti hasvakargatást. Kényelmesen nyújtózkodik egyet az épület előtt megállva, majd gondol egyet, és bemászik a kerítésen, majd odabent leheveredik a kellemesen meleg földre. Szeret lustálkodni, na.*
    Lasse Fält
    Lasse Fält
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Lasse Fält Vas. Jan. 22, 2012 7:49 pm

    *Hangos csattogás hallatszik a lugas felett, és pár perccel később egy óriási lila sárkány ereszkedik le a földre. Hatalmas robajjal ér földet a Sylorina ház jelképe, és lila szemeivel Mikháelre mered. Meghajol Mikháel előtt, ez nála amolyan üdvözlésféle. Tiszteli Mikháelt, ezt ezzel mutatja ki.* ~ Szép estét Mikháel. Minden rendben nálatok? *Szólal meg a maga lágy, kedves hangján Eris, hiszen akármilyen gonosz kinézete van érdekes módon kellemes hang társul hozzá. Tehát a szokásos formaiságokkal kezdi a sárkány. Megkérdi Mikháelt, hogy az ő házukban minden rendben van-e, mert informálódik. Mert ő szeret informálódni, és továbbad mindent Tylának.* ~ Mit szólsz a tegnapi perpatvarhoz az Úrnőm és Amarilla között? Felháborító, hogy az a nő képes volt belemászni a fia fejébe.*Beszélget tovább a hüllő. Hát a tegnapi nem semmi volt, és persze Perathon úrnő neki "öntötte ki a szívét." Mert ki másnak? Másban nem bízik annyira...*
    Emily Crawford
    Emily Crawford
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Emily Crawford Vas. Jan. 22, 2012 8:04 pm

    *Amikor csattogást hall, erősen sejti, hogy mégis ki érkezik. Amikor pedig Eris a földre érkezik, ő is tiszteletét teszi annyival, hogy feláll, és meghajtja a fejét. Utána persze visszafekszik, és mentálisan válaszol a sárkánynak.* ~ Hasonlókat neked is. Nálunk úgy vélem, minden rendben, legalábbis Sammael nem hívott magához ma este. Vizitelni majd csak később megyek. Majd egy olyan óra, fél óra múlva. *Mikháelnek kellemes mély hangja van, tipikusan olyan, amit ha sokáig hallgatsz megszakítás nélkül, akkor rettentően kellemesen el lehet aludni rajta.* ~ És nálatok mi a helyzet? Jártál már odalent? *érdeklődik. Aztán ugyebár szóba kerül az igazgatók tegnap esti vitája, mire kissé elkomorodik.* ~ Én nem tudom teljesen, hogy mi történt, csak azt, hogy a Lordnak nagyon elege volt mindenből. Egész annyira, hogy még az álcakülseje is lehullott róla. Nem igazán tudom, hogy kinek volt igaza a vitában, csak azt, hogy az uramat rettenetesen megviselte, hogy már megint neki kellett volna igazságot tennie Perathon és Amarilla úrnő között. Régen láttam ilyen rossz állapotban... *csóválja a fejét, szomorú szemekkel pislogva Erisre. Neki is rossz, ha Samet elkeseredettnek kell látnia. Tudja, hogy a gazdája nagyon sokat dolgozik mostanában, kialvatlan, és az, hogy minderre még rájön a két másik igazgató vitája is... Nos, az kikészítette. Szóval Mikháel csak nagy szemekkel pislog felfele a sárkányra.*
    Lasse Fält
    Lasse Fält
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Lasse Fält Vas. Jan. 22, 2012 8:15 pm

    *Ugye mikor földet ér hasonlóan köszönti Mikháel, aztán figyelmesen hallgatja a tigrist.* ~ Nos, az remek. Úgy hallottam új diák érkezett hozzátok. Egy lidérc fiú, igazam van? *Érdeklődik a sárkány, majd bólogat a tigris szavaira.* ~ Lord Sammael biztos örül majd a lidérc diákoknak. *Vicsorít a sárkánygyík bár ez nála mosolygás akar lenni.* ~ Igen, voltam már lent. Egyenlőre békés minden, már ahogy nálunk lehet. Bár még visszanézek, hiszen az Acerlot kölyök folyton megpróbál elszökni a szigetről úgyhogy még biztosan visszamegyek. Bizonyára hallottad, vagy láttad hogyan rángattam már vissza azt a gyereket az iskolába...*Morogja a sárkány, majd ugye a vitáról kezdenek társalogni.* ~ Elhiszem hogy megviselte. Az én Úrnőm is elég rendesen kiakadt. Szóval átment Skóciába, és kerített magának valami állatot, amire vadászhatott. Mostanában rászokott arra, hogy állatokra vadásszon, bár még emberi vért iszik, de jó érzés, ha hajkurászhatja az állatokat. Tudod, hogy változik a világ... Mostanában már nem lehet egy embert se üldözni, akinek meg akarod csapolni a vérét... Meg hát Úrnőm a boltjába újabb szállítmányra várt, tehát elég sok dolga volt az éjszaka.*Magyarázza Tyla dolgait Eris miközben ő is elfekszik a földön. Így nagyjából egy vonalba kerül a feje a tigrissel.*
    Emily Crawford
    Emily Crawford
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Emily Crawford Vas. Jan. 22, 2012 8:30 pm

    ~ Ó, igen. Az uram felettébb örült neki. Egyébként egy ikertestvére is van, ő pedig erethonos lett. Sammael pedig minden egyes lidércnek örül. Tudod, hogyan áll hozzá a fajához. Igazából én csak attól tartok, hogy túl látványosan fog kivételezni velük *vicsorodik el Mikháel is. Aztán a sárkány szavaira bólint.* ~ Igen, volt már szerencsém látni, ahogyan visszatoloncoltad. Hál' istennek a Cameosban egyelőre még nem találkoztam túlságosan szökni vágyó diákkal. Csak maradjon is így! Van nekem éppen elég dolgom a nélkül is. Ráadásul akkor mikor pihennék? *ásít egy nagyot. Igen. Határozottan lusta. Aztán szóba kerül a vita, vagyis Eris lényegében Tyláról kezd el beszélni. Érdeklődve hallgatja, igyekezve elraktározni mindent az agyába, hogy aztán a lényegesebb dolgokat Sam tudtára adhassa a maga módján. Elvégre hiába, azért mégiscsak kordában kell tartani Tylát, erre a Lord külön felhívta a figyelmét.* ~ De azért én ezt úgy értelmezem, hogy megtalálta a maga módját, hogy lehiggadjon. Ráadásul ma be is nézett hozzá, meg hát tegnap este Amarilla úrnő is benézett, úgyhogy azért most már az én uram is jobban van. Szerencsére. Utálom elkenődöttnek látni őt... Olyan rossz érzésem lesz tőle *szusszant. Örül neki, amikor Eris az ő magasságába helyezkedik, mert nem szeret felfelé bámulni, amikor fekszik. Kényelmetlen.* ~ És most merre felé fog vezetni az utad? *érdeklődik. Elvégre mindkettejüknek sok dolguk van, és lassacskán neki indulnia is kell majd... Utána kell nézni, hogy minden rendben folyik-e a Cameos táján...*
    Lasse Fält
    Lasse Fält
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Lasse Fält Vas. Jan. 22, 2012 8:43 pm

    ~ Igen, hallottam. Éppen akkor jártam Qarinba, mikor láttam a Cameosos Őrző lánykát az ikerek felé sietni. Tudom, a Lord tényleg minden lidércnek örül. Nem csoda, az után a lidérc mészárlás után... Mellesleg az én Úrnőm is kivételezik a saját diákjaival szóval szerintem ez az emberi lényekben benne van, hogy mindig a saját diákjukat helyezzék előtérbe. *Bólogat a lila pikkelyes, majd a továbbiakra mély, torokból jövő hangot hallat. igen, ez nála a nevetés.* ~ Nos, Christopher nem hagy nyugodni az biztos, de legalább nem unatkozom. Csak a végén nehogy az legyen, hogy Úrnőm fogja és a tömlöcbe zárja egy éjszakára, és akkor ezerszer is meggondolja, hogy még egyszer szökni próbál. Pedig hányszor próbáltam beszélni a fejével... Addig örülj neki kedves Mikháel, amíg lustálkodhatsz. *Aztán ugye véletlenül elkotyog valamit az Úrnőjéről, de annyira nem lényeges hogy elárulta Mikháelnek, amíg a Úrnőjének a fülébe vissza nem jut.* ~ Igen, Úrnőm nem akarja, hogy még egyszer azt vágják a fejéhez, hogy meggyilkolta a fél diáksereget. Tudja, hogy hatalmas hibát követett el ezzel, így rosszul esik neki, ha folyton ezt vágják a fejéhez. Mellesleg aznap este meggondolatlan volt, így némi rásegítés után sikerült elmásznia a Lordhoz, hogy bocsánatát kérje.*Lila szemében szomorúság tükröződik, ő se nagyon szereti, ha Tylát bántják.* ~ Most? Ellenőrzöm, hogy az Acerlot kölyök a hálóban van-e még aztán elrepülök megnézem a rejteket. Te utad hová vezet az ellenőrzés után Mikháel? *Kérdi békés hangon. Egészen nyugodt, és most nem fáj annyi minden miatt a feje. Az Úrnője, Chris és még védeni a szigetet. Néha túl sok egyszerre.*
    Emily Crawford
    Emily Crawford
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Emily Crawford Vas. Jan. 22, 2012 9:09 pm

    ~ Igen... Rettenetes még belegondolni is. Sosem tudtam megérteni ezeket: minek gyilkolják egymást a népek? Mindenkinek csak rosszabb lesz *csóválja a fejét. Eris utolsó szavaira csak bólint: úgy tűnik ez jellemző az emberszabásúakra. Ilyenkor örül neki, hogy tigrisből van, és nem kell ilyenekkel foglalkoznia... A második monológ utolsó mondatára egy morgás és szuszogás közötti hangot ad ki: szintén a nevetéssel próbálkozik.* ~ Örülök is! Lustálkodás nélkül nem is élet az élet! Az enyém legalábbis nem az. Ez pedig azt hiszem a macskafélék sajátossága *vicsorog. A sárkány következő szavaira komolyan bólint.* ~ Lehet, hogy ezzel kapcsolatban beszélek majd Sammaellel. Ha nem bánod. *És ha nem, akkor egészen biztosan megemlíti Samnek.* ~ Ebből egyébként úgy sejtem, hogy te voltál a rásegítés *hallat még egy nevetés-félét. Aztán ugye a napi program kerül szóba, mire lassacskán nekiáll, és feltápászkodik.* ~ Én is ellátogatok a rejtekre, aztán utána szerintem járok még egyet a birtokon, benézek megint a hálókörletbe, utána pedig azt hiszem csatlakozom a Lordhoz. Aludni *nyújtózkodik egy nagyot, majd kiugrik a kerítésen, és kissé megrázkódik.* ~ Néha kissé zavaró ez a nagy hőmérséklet különbség... Nos, ha nem bánod, Eris, én lassan indulnék is: valamikor ellenőrizni kell azt a bandát, ráadásul nekem némileg tovább tart eljutni a rejtekig, mint neked... Tehát indulok. Köszönöm ezt a kellemes beszélgetést. Talán még találkozunk ma. Ha esetleg mégsem, jó éjt, Eris *hajt fejet a sárkány előtt, majd egy utolsó nyújtózkodás után először kényelmes léptekkel, majd lassan futásba váltva elindul a kastély felé.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Horváth Réka Hétf. Jan. 23, 2012 4:00 pm

    *Régen volt már, hogy körútra indult az iskola körül, de most valahogy megjött a kedve és gondolta ki kéne használni. Gyalog közelíti meg a Lugast, egy hófehér szövetkabátban, fehér farmernadrágban, a kabát alatt egy szürkés garbós pulóver és egy fehéres-szürkés magassarkú csizma van a lábán. Vörös haját most kiengedte, csak a fehér sála fog a nyakához néhány tincset. A hó még csak szállingózik, így a sapkáját fent hagyta, meg hát amúgy is, elég gyorsan ideért, mivel nem volt kedve gyalogolni. Körbenéz és megcsodálja a szép, havas, fehér téli tájat. Egyik kedvenc évszakja a tél, hisz fehér, és valahogy nagyon megragadja a gyönyörű téli táj. Meg persze a kissé nagyon is furcsa fehér színhez való imádata is szerepet játszhat benne.* ~ Vajon milyen lehet onnan? ~ *Gondolja, miközben feltekint a lugas tetejére. Újra körbenéz és mivel nem lát senkit, kiengedi hófehér szárnyait és felreppen a lugas tetejére. Ott állva, szárnyait kiengedve nézelődik és egy nagy mosollyal a Lugast is besorolja a "kedvenc helyek" listájára.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Hétf. Jan. 23, 2012 4:10 pm

    *Bent a lugasban egy vérfarkas fiú fekszik a földön, és hangosan horkol. Nem tehet róla, erre jött, benézett a lugasba, majd szépen leült a földre és a görényével szórakozott. Aztán elaludt. Antoine-ra mindig így hat a meleg, ezért sem vette észre, hogy Adél a közelben van. Viszont Spy, a fiú vadászgörénykéje kiszabadult a srác kezei közül, és a hóban, mint valami barna óriás bogár megindult. Apró lábait gyorsan szedi, és ha nem állítják meg az állatot akkor szerencsétlen francia napokig keresheti az erdőben a kisállatát. Mert a Spy nevezetű görénynek rossz szokása, hogy amint lehet lelép a gazdája mellől. Mellesleg a fiú fekete bőrdzsekit, farmert meg bakancsot visel szóval azért ő annyira nem öltözött fel, mint a Cameosos lány.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Horváth Réka Hétf. Jan. 23, 2012 4:28 pm

    *Igazából Adélaidének fel sem tűnik a fiú (még a hangos horkolás ellenére sem), ami kicsit fura, mert általában meghallja, ha valami történik körülötte, de hát mindegy. Nézelődik fentről, majd mikor megpillantja a görényt aki a gazdája mellől menekül, akkor utána repül és mivel elég gyors azért, leszáll az állat előtt és felkapja, lehetőleg úgy, hogy az ne fájjon se neki, se a görénynek, majd szépen visszasétál a fiúhoz. Leguggol a fiú mellé és megkocogtatja a vállát, lehetőleg olyan erősen, hogy az felébredjen. Ha felébredt, akkor a görényt a kezébe adja és mosolyogva beszélni kezd.* - Szia, láttam ahogy meglép tőled, gondoltam elkapom, hátha nem direkt engedted el. *Mondja miközben feláll, lesöpri a térdéről a havat ami ráragadt és a szárnyát kicsit kinyújtva (már érthető, hogy mit akarok...) nyújtózkodik egyet.* Amúgy Adélaide Marceau vagyok. *Mosolyog ismét a fiúra az angyal leányzó és várja, hogy a fiú bemutatkozzon.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Hétf. Jan. 23, 2012 4:44 pm

    *Hát érdekes, hogy a másik nem hallotta meg, mert Antoine tényleg nagyon hangos, de mindegy. A görény visítva kapálódzik, mikor Adél elkapja, de a vérfarkas még erre se ébred fel. Spy megpróbálja megharapni Adélaide-ot, de nem sikerül neki. Mikor Antoine vállát az angyal megkocogtatja a fiú nagyokat pislogva mered rá. Egy nagyot ásít, és felül -ekkor kapja kézbe a görényt is - nagyot nyújtózkodik (igen Spy a kezében) szóval eléggé vicces a látvány.* - Kösz. *Motyogja miközben felpillant Adélre. Azt se tudja hol van, és itt zaklatják. Ejnye...* -Igazából tényleg nem direkt. A kis mocsok biztos megint megpróbált meglépni. *Nevet fel zavartan, a tarkóját vakargatja, és feláll a földről. Meghallgatja a bemutatkozást, és elvigyorodik.* -Ó, te vagy Gis unokatesója, nem? Mesélt rólad. Én Antoine vagyok. Antoine Sébastien Crine. Gis haverja. Ő itt meg Spy, a görényem. *Mutatkozik be a srác is miközben kérdéseket tesz fel a lánynak. * -És hogyhogy kint vagy ilyen hidegben? Kevesen járkál kint ilyenkor...
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Horváth Réka Hétf. Jan. 23, 2012 5:00 pm

    *A görény próbálkozik a támadással (azaz harapással), de valahogy szerencséje van és ép bőrrel megússza, majd ugye átadja a fiúnak az állatot. Furcsán néz a fiúra, mikor az a görénnyel a kezében nyújtózkodik, de hát mindegy, azért mégis csak most ébredt fel. De hát akkor is... na mindegy.* - Nincs mit. *Bólint a fiúra szavaira, majd csak nézi ahogy az feltápászkodik.* - Megint? Csak nem szokása? *Pillant a görényre, aki nagy valószínűséggel nem repes az örömtől, hogy újra a gazdája kezében van, aki eddig cask nyújtózkodásra használta.* - Igen, én vagyok. És örvendek Antoine. Ha jól tudom te is ott voltál a karácsonyi bulin, ugye? *Kérdi a fiútól, miközben alaposan végig méri, persze nem olyan feltűnően, csak, hogy ha legközelebb találkoznának, akkor legalább felismerje.* - Szeretem a telet, kedvenc hónapom. És a hideg annyira nem zavar. *Mosolyogva felel a fiúnak és újra körbe tekint.* - Na és te mi járatban erre felé ilyen hideg időben? Meg azért nem kéne aludni, elég veszélyes... *Néz körül újra és hát ez annyira nem egy látogatott helynek tűnik. Mi lenne ha a fiút betemette volna a hó? Nem lett volna túl jó...*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Hétf. Jan. 23, 2012 5:07 pm

    - Hm? *Pislog kérdőn a másikra. Igen, még csak most kelt fel.* -Jaaaa. Igen, szokása. Kalandor alkat. Folyton elmászkálna, ha hagynám. Komolyan szerzek neki egy pórázt, vagy valami, mert már kezd elege lenni belőle. *Mondja két ásítás közepette. Ébredés után mindig ilyen szétszórt nem tehet róla.* -Nem vagy olyan... Gis-es. *Jegyzi meg a srác, mert a legtöbben szőkék, vagy barnák a családban szóval fura neki.* -Karácsonyi bulin? Ja, nem. Én akkor a családommal voltam meg... Hagyjuk. *Hadarja gyorsan, majd elkomorodik, és elhallgat. Aznap este harapta meg egy vérfarkas szóval nem szívesen mesél erről az estéről.* -Értem. Jó neked. Én utálom a telet, de mindegy. *Vonja meg a vállát. * -Én? Nos nem tudom. Menekültem egy zakkant szirén elől, aki tónál rám akart akaszkodni. Mellesleg én kevésbé érzékelem a hideget, és nem félek a veszélytől szóval... Szívesen éjszakázom kint. *Mondja vigyorogva, majd a görény szépen felkapaszkodik a fiú nyakába, és ott összegömbölyödik. Hát igen.. Az élő sál.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Horváth Réka Hétf. Jan. 23, 2012 5:27 pm

    - Érdekesen nézne ki pórázon... Amúgy szerintem nem örülne neki, biztos jobb szeret szabadon lenni, mint egy madzagra kötve. Szerintem te sem vennéd jó néven, ha egy nyakörvet a nyakadba raknának és madzagon vezetnének. De ezt ne vedd kérlek sértésnek. *Halványan a fiúra mosolyog, de Spyjra koncentrál. Nem annyira szereti az állatokat, de azért így belegondolva nem lehet olyan élvezetes...* - Hát igen, én inkább az alkatom örököltem apámtól, amúgy inkább édesanyámra hasonlítok. *Bólint a fiú megjegyzésére. Tényleg nem hasonlít annyira rájuk. Bár arcra igen, viszont akkor is inkább anyjára ütött.* - Bocs, nem akartam rossz emlékeket felidézni. *Néz kicsit megbánóan a fiúra és picit lehajtja a fejét. Tényleg nem akart, nem tehet róla, nem tudta.* ~ Lehet, hogy inkább csak hagynom kéne, hogy ő beszéljen... ~ *Nos igen, elég lelkiismeretes, de hát nem hiába angyal.* - Értem, szerintem jó ez. *Mosolyog, bár a bűntudata még megvan.* - Akkor is veszélyes. Bár sokan pont ezt szeretik a dolgokban. *Rántja meg a vállát. Ő maga személy szerint nem szívesen éjszakázna itt, de hát a fiú az "adottságainak" hála megteheti...*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Hétf. Jan. 23, 2012 5:45 pm

    - Ha máshogy nem lehet megfékezni... Eladni, elengedni meg nem akarom. Meg akitől kaptam nem venné jó néven szóval...*Vonja meg a vállát a barna hajú fiú, aztán felröhög a pórázas dolgon. Egy vérfarkasnak ilyet mondani tényleg vicces, de nem fogja beavatni Adélt, hogy mégis miért röhög.* -Értem, nos bocs az előbbi megjegyzésért, de elég régóta ismerem a családot, és na. Nem olyanok, mint te. *Magyarázkodik kicsit zavartan, mert talán a másiknak nem esett jól, hogy ezt mondja.* -Semmi gond. Nem tudhattad. Hagyjuk. *Rázza a fejét a fejét a francia srác.* -Hát azért tudnék vitatkozni. Lucskos és olyan ááá. A falra mászok a havazástól. Ilyenkor aztán tényleg semmit nem lehet csinálni. * Fintorodik el Antoine miközben a lugasban kezd járkálni. Kicsit hiperaktív és már mozgáshiánya van.* -Szerintem egyáltalán nem az. Egy vámpírnak egy átváltozott vérfarkas közelében lenni, egy embernek egy vérivóval egy légtérben tartózkodni, vagy egy angyalnak egy démon közelébe kerülni veszélyes. De kint maradni egy estére? Az nem vészes. *Felel, és egyre jobban kezd felpörögni. Igen, kezdenek beindulni a hiperaktív sejtjei.* -Na ésss. Nincs kedved visszajönni a kastélyba? Azt hiszem túl sokat aludtam itt, és már unom a helyet...
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Horváth Réka Hétf. Jan. 23, 2012 5:58 pm

    - Az meglehet. *Majd a fiú nevetni kezd a szavain, amit nem ért, de hát mindegy. Nem hinné, hogy olyan vicces dolgot mondhatott, persze ez is ugye nézőpont kérdése.* - Nem értem. Mi olyan vicces ezen? *Kicsit oldalra dönti a fejét és nagy szemekkel pislog a fiúra. Igen, az a szokott értelmetlen, de mégis valahogyan aranyosnak, naivnak ható arc. És a naiv még stimmel is.* - Nem gond, én is tudom. Kissé nagyon kilógok külsőre a sorból. *Legyint a kezével. Nem zavarja, tudja, hogy ő inkább anyjára ütött. Bár ha jobban belegondol, akkor olyat se tudna mondani anyja ágáról, akire annyira hasonlítana... Na mindegy, van ilyen. Talán.* - A havazástól? De ugye tudod, hogy ez csak fagyott víz? *Kérdi kicsit kuncogva. Vicces, hogy a fiú pont a hótól irtózik. Figyeli ahogy a fiú járkálni kezd, de nem követi, max akkor, ha az már hallótávolságon kívül, vagy nagyon messze van tőle.* - Én sem pont arra gondoltam, de például ha pont a kint maradás miatt történik meg valamelyik általad felsorolt dolog? *Teszi fel a kicsit inkább költői kérdést.* - De, visszamehetünk. *Bólint a fiúnak, majd szépen visszasétálnak és nagy valószínűséggel ott bent útjaik el is válnak.*
    Conor Merlowan
    Conor Merlowan
    .::Külhoni karakter::.
    .::Külhoni karakter::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Conor Merlowan Vas. Feb. 26, 2012 3:48 pm

    *Arthur kényelmes, lassú léptekkel sétál a lugas felé, másfél méterrel előtte pedig Emrys bolondozik. A fiún egyébként egy sötétbarna nadrág és csizma van, felül egy sötétbarna, hosszú ujjú póló, azon pedig egy sötétzöld és arany mellény. Oldalán egyszerűbbik kétkezes kardja függ, természetesen a hüvelyében. A fiú halványan mosolyog, óvatosan közlekedve, világtalan szeme szokás szerint úgy tűnik, mintha a kutyát követné. A fiú rettentően élvezi a javuló időt, és nem bírta ki, hogy ne mozduljon ki az épületből, noha tudja, hogy kint még a normálisnál is jobban kell vigyáznia. Mégis, a madarak dalát elhallgatva megérte kijönni. És végül is Emrys vigyáz rá.*
    Lasse Fält
    Lasse Fält
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Lasse Fält Vas. Feb. 26, 2012 3:59 pm

    - Vigyázat! Zakkant Eliasszal gurulunk! *Üvölti egy lidérc fiú, mert az elmebeteg haverját sikerült lelöknie a dombról, az megrántotta magával, szóval egymásba gabalyodva gurulnak el. Útközben leszakad Eliasról, és Emrys mellett ér földet.* - Öregem, még egyszer! El. Elias? *Ül fel a fiú, és nagyokat pislog. Fogalma sincs hogyan került ide egyáltalán, vagy hogy hol hagyta el a finn társát, de mindegy. Feltápászkodik a földről, leporolja a nadrágját, felveszi a földről a kardhüvelyét (mert azt egészen gurulás közben a kezében szorongatta), majd ránéz a kutyára, elmosolyodik, és a tekintetével Arthurt keresi. Mikor észreveszi hatalmas mosollyal az arcán szól hozzá.* - Hello. Örülök, hogy ismét összefutottunk. Amúgy ezek szerint te is edzettél? *Kezdeményezi a beszélgetést, és mivel kiszúrta a kardot, ezért gondolta rákérdez. Amúgy most szegény srác cseppet hiperaktív, mert mielőtt elment volna a haverja azelőtt kicsit felforgatták a Cameos életét, majd pedig az illető öccsével kezdett garázdálkodni.* - Na és mi újság ilyen szép napon? *Kérdi vidáman, majd besorol Arthur mellé, felcsatolja a kardhüvelyt az oldalára, és a másik lidérc meg a kutya társaságába sétálni kezd, ha persze engedik neki.*
    Mesélő
    Mesélő


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Mesélő Vas. Feb. 26, 2012 4:08 pm

    *Kellemes és remek ötlet a séta ebben a gyönyörű időben. A nap sugarai megvilágítják, a birtokot a hó már-már olvadni látszik, de azért a földön sok a latyak és a sár. A környék békés és nyugodt ahol éppen a két diák sétál. Kihasználva az alkalmat, ahogy sétál és besoroz Lasse Arthur mellé a táj egyik pillanatról a másikra megváltozni látszik. Elias eltűnik az idő hurokban és a lugas így lesz egy középkori gyönyörű táj. Az égen egy sereg fekete varjak repkednek, a palota felé a hídon a gyermekek éppen játszanak. Ruházatuk kicsit kopott és szegényes így tehát megbámulják a két érkező urat. A Lasse mellett haladó Arthur, aki természetesen vak volt most gyönyörű kék írisz szemekkel figyelheti meg a tájat ruházata hasonlít, a középkori lovagokhoz páncélzat van rajta. Ez a furcsaság talán nem csak ő neki tűnhet fel.*

    Arthur

    Táj
    Conor Merlowan
    Conor Merlowan
    .::Külhoni karakter::.
    .::Külhoni karakter::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Conor Merlowan Vas. Feb. 26, 2012 4:34 pm

    *Amikor meghallja az üvöltést, elfordul Emrys irányából, és megtorpan, igyekezve rájönni, honnét érkezett a hang. Hogy ki a gazdája, azt sejti, mert nincs, amit jobban meg tudna jegyezni, mint azoknak a hangja, akiket ismer. És a tegnap egyébként sincs még messze... Amikor Lasse landol a kutya mellett, az csak ugat kettőt, és megnyalja a fiú arcát, aztán odafut Arthurhoz, és vissza a másik lidérchez. A fiú köszöntésére szélesen mosolyogva válaszol.* - Üdv, Lasse. *A kérdésre felvonja a szemöldökét, majd a keze a kardra csúszik.* - Ó nem, ha erre gondolsz. Mindig magamnál hordom. Ki tudja, mikor lehet rá szükségem *von vállat. Aztán a másik mellé igazítja a lépteit, Emrys pedig megint beelőzi őket egy kicsivel.* - Semmi különös. Nem bírtam ki, hogy ne jöjjek ki, pedig elsőként nem ártana a kastélyt felfedezni, de olyan gyönyörű idő van, hogy kénytelen voltam. És te? Hogy vagy? - kérdez vissza. Aztán egy pillanatra becsukja a szemét, és amikor ismét kinyitja, teljes sokkban torpan meg.* - Lasse... *suttogja döbbenten, és ijedelmében belekapaszkodik a melléje siető Emrys szőrébe kapaszkodik. Közben pedig érzi, hogy a testét terhelő súly sokkal nagyobb, mint előbb volt, és hogy jóval alacsonyabb, mint egyébként. A következő, ami feltűnik neki, hogy a kezén kesztyű van. A legfőbb tényt pedig... Azt nem képes felfogni. A gondolatai össze-vissza járnak, tekintete fel-alá cikázik a tájon, a gyerekekre is vet egy pillantást, Emrysre, majd Lasséra néz.* - Lasse... Látok! *Továbbra is suttog, és próbálja felfogni, hogy mégis mi történt velük. Hogyan lehet az, hogy ő... A hely viszont egyszerűen... Más, mint Fyron. A légkör, még a levegő illata is másmilyen. Ráadásul ennyire nem volt messze a kastélytól. Emrys pedig egyértelműen jelzi neki, hogy eddig nem itt voltak. De hogy mi történt, arról fogalma sincs...*
    Lasse Fält
    Lasse Fält
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Lasse Fält Vas. Feb. 26, 2012 4:50 pm

    *Mikor Emrys megnyalja csak nevet, de azért finoman próbálja odébb tolni az állatot, hogyha lehet, azért tényleg ne nyalják össze a képét. Aztán ugye szépen beszélgetni kezdenek meg hát a kardra is rákérdez, amire érdekes választ kap.* - Ja, értem. Amúgy igen. Ebben a mai világban muszáj, hogy kéznél legyen valamilyen fegyver. * Bólogat komoly képpel, de azért a hangján is érződik az a tettetett komolyság. Szélesen vigyorog, mert hagyják, hogy becsatlakozzon.* - Értem, amúgy tényleg nagyon jó idő van. Bár azért én sajnálom a havat… Én? Kösz meg vagyok. Az előbb az egyik haverommal voltam, aztán volt szerencsénk tanyálni egyet, így itt vagyok. * Így hát sétálnak, amíg teljesen meg nem változik körülöttük minden. Nagyokat pislog, majd megszólal.* - Hm. Asszem ez nem volt benne a suli katalógusában. *Nevetve vakarja a fejét, majd nagyokat pislogva pillant Arthurra, és majd megvakul a ragyogó páncéltól.* - Te Arthur. Vegyél fel valami napellenzőt, vagy valami, mert kisül a szemem. * Lefagy az arcáról a vigyor, és megdöbbenten mered a másikra.* - Mi?! *Nyögi, mikor Arthur közli vele, hogy lát.* - Izééé. *Motyogja, és a srác előtt lengeti a kezét. Totál nem érti.* ~ Basszus, az előbb még vak volt! Most meg, most meg… Úristen, úristen! Hol vagy ilyenkor Fredrik?! *Akad ki teljesen, mert ezt nem tudja hová tenni. Azt nem veszi észre, hogy ő is páncélba van, vagy nem néz jobban körbe, hanem áll a másik előtt lengeti a kezét, és döbbent mered a srácra.* - Khm. *Köhög egy-kettőt, mikor észhez, majd rápillant Arthurra.* - Na jó. Azt hiszem feldolgoztam. Szerintem most keresni kéne valakit, és meg kéne tudni, hogy mégis hol a francba vagyunk… *Motyogja a fiú, és automatikusan elindul a gyerekek felé.*
    Mesélő
    Mesélő


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Mesélő Vas. Feb. 26, 2012 5:35 pm

    *Ahogy sétálnak természetesen Emrys is vele ballag és melléjük becsatlakozik Lasse is. Sok minden felvetődhet bennük például az, hogy az előbb aki vak volt férfi az miért látja ezt a gyönyörű tájat. A légkör természetesen nyugodt és békés. Az ég tenger kék színű a nap sugarak pedig lassan mennek lefelé. A kis gyermekek éppen játszanak a hídon akik megszeppenten figyelik a két érkező urat. Természetesen nem csak Arthur hanem Lasse is ott virít páncélban és a jobbján ott díszeleg egy aranyozott kövekkel díszített ezüst kard. Az idő sík természetesen egy pillanat alatt jött és tűnt el szóval nem is láthatták ahogy átlépik a határát. A szülők lassan érkeznek haza a földekről hiszen ilyenkor is dolgoznak. Akik a hídon rohangálnak boldognak tűnhetnek, de valójában ők örülnének annak ha több ételük és italuk lehetne az asztalon.* - Meg vagy te vagy a fogó!*Nevetve kiabálják mire az egyik idősebb kislány a többiek elé lép és a barna szemeivel mereng a másikra.* - Tűnjetek el! Nem szeretnénk ha bántanátok őket!*Kiabál és a kezéből kiesett plüss maci most a földön hever.*

    Kislány
    Conor Merlowan
    Conor Merlowan
    .::Külhoni karakter::.
    .::Külhoni karakter::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Conor Merlowan Vas. Feb. 26, 2012 6:01 pm

    - Igen, azt hallottam, hogy a haveroddal voltál *nevet fel Arthur. Aztán átlépnek ezen az időkapu félén, és a fiúnak egész más természetű gondolatok foglalják le az elméjét. Lasse első megszólalását szinte meg sem hallja, a napellenzőset viszont már igen.* - Szerinted rajtad nincs páncél? *kérdez vissza, de szinte még oda sem figyelve. Ez után közli a másikkal, hogy lát, és úgy tűnik, az is éppen annyira meg van döbbenve, ahogyan ő volt.* - Szerintem is mi *szusszant, aztán amikor a fiú meglengeti előtte a kezét, elkapja azt.* - Ezt ne csináld *kéri. Végül a másik kijelenti, hogy ő úgy gondolja, hogy feldolgozta, mire Arthur zavartan és kissé idegesen felkuncog.* - Jó neked... Én nem fogom tudni *rázza meg a fejét, de aztán vesz egy-két mély levegőt, és komolyan elgondolkozik rajta, hogy most egész egyszerűen csak be kellene csuknia a szemét, és sokkal jobban boldogulna... Ráadásul a lidérc egyáltalán nem optimista. Mert biztos, hogy nem nyerte vissza a látását...* - Igazad van *bólint Lasse szavaira.* - Az egészen biztos, hogy nem a saját időnkben, mert ez a fajta páncél manapság már úgymond nem divat. *Ezt után persze követi a cameosost. A kislány szavaira csitítóan megemeli a kezét.* - Nem akarunk bántani senkit. Viszont eltévedtünk, és komoly szükségünk lenne a segítségetekre *mondja barátságosan a gyereknek.* - Meg tudnátok mondani, mi a legközelebbi nagyváros, és hogyan juthatunk el oda? *kérdezi udvariasan. Reméli, hogy sikerül rávenni a lányt az együttműködésre. Mivel Anglia történelmében remek - és remélhetőleg nem kerültek el a világ másik csücskébe -, biztos benne, hogy ha már azt megtudja, hogy jelenlegi földrajz szerint merre járnak, akkor el tudnak indulni valamerre.*
    Lasse Fält
    Lasse Fält
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Lasse Fält Vas. Feb. 26, 2012 6:15 pm

    - Öhm. Eredetileg birkózni akartam vele, mert ő is lidérc. Szerintem tegnap volt szerencséd megismerni. Ő volt az, akire mondtam, hogy sokat beszél. Elias Laine. *Nevet fel a felhőkarcoló méretű lidérc, aztán Arthur visszaszólására csak felvonja a szemöldökét, és csak ekkor nézi meg alaposabban a ruháját.* - Jé, tényleg. Bocs. Nem tűnt fel. *Vigyorog zavartan, majd ugye enyhén ledöbbent, és a másik előtt kezdi lengeti a kezét.* - Bocs, csak olyan… Furcsa, hogy így hipp-hopp, és á. Bocs, csak ledöbbentem. *Kér bocsánatot többször is, és leengedi a karját.* - Hát… Hamar hozzászokom a dolgokhoz. *Halványan mosolyog, majd bátorítóan oldalba böki Arthurt.* - Az nekem is feltűnt, mert az öreganyám se hordott ilyen cuccot. Jó, az öreganyám nem él, de a tanítóink tuti nem hordtak ilyet, ár egy fehér hajú lidércet láttam ilyenben császkálni. Kicsit hasonlítasz rá. *Igen, megint dumál, de ez most azért jön, mert nem tudja hova tenni a dolgokat. A lány szavaira nem reagál, Arthur mindent elmondott így csak helyeslően bólint.* - Semmi szükség arra, hogy felkapd a vizet kicsi lány. Nem azért vagyunk itt, mert gyilkolni akarunk. *Teszi azért hozzá halkan, miközben lehajol a plüssmaciért, és a lány felé nyújtja.* - Tessék, a tiétek. *Mondja halványan mosolyogva. Túl megnyugtató a kisugárzása, de ez talán családi örökség lehet, vagy csak az Intézményben sikerül kifejlesztenie. *

    Ajánlott tartalom


    Lugas                 Empty Re: Lugas

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Ápr. 26, 2024 1:24 pm