Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

+8
Erik Norgen
Henrik Dahl
Barbara Decker
Lasse Fält
Elizabeth Cobb
Fredrik Laine
Horváth Réka
Lisa Deadwood
12 posters

    Diem Carte

    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Szomb. Jan. 07, 2012 2:30 pm

    ERRE A HELYRE NEM ÉRVÉNYES A KIJÁRÁSI TILALOM!

    Nyitvatartás: 0-24 h

    Diem Carte egy hangulatos kis kávéház Qarin szívében. Belépve az ajtón friss kávé és sütemény illata csapja meg a vendég orrát. Odabent elég nagy a sürgés-forgás. A pultoknál és az asztaloknál pincérek és pincérek dolgoznak, míg a konyhából vad csörömpölés szűrődik ki. A konyhába vezető lengő ajtó előtt rendszerint egy nagy fekete kutya fekszik. Ha a pulttól elfordulsz egy kisebb színpadot pillanthatsz meg, ami éjjel-nappal igyekszik megadni a kávéház vidám hangulatát. Balra indulva kisebb boxokban, vagy asztaloknál várhatsz, amíg kihozzák a rendelést. Ha nem itt fogyasztanád el az ételt, vagy a kávét akkor kérheted azokat elvitelre is. Ha jobban körbenézel a kávéházban megállapíthatod, hogy a vörös a tapéta, a kristálycsillár, a padlón a kör alakú bordó szőnyegek és a hatalmas utcára nyíló ablakok egész kellemes hangulatot teremtenek a zenével együtt. Itt evésen, kávézáson kívül nem sok mindent lehet csinálni, viszont egy kisebb baráti társaság remekül érezheti magát. A vállalkozó kedvű állatimádók megpróbálhatják megsimogatni a kutyát, de ha emberi társaságra vágynak akár az éppen ráérő pincérekkel cseveghetnek esetleg épp a bolttulajdonossal adhat össze.

    Lisa Deadwood
    Lisa Deadwood
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Lisa Deadwood Pént. Feb. 03, 2012 6:05 pm

    *Megérkezett és már az első útja a városba vezet. Nem volt túl nagy kedve ide jönni, de hát apja kérése volt, így teljesítette. Viszont ha nem kell, akkor inkább nem tölt túl sok időt az iskolában, ha csak nem kell. Most viszont egy fekete kardigánban, szürke V kivágású pólóban, fekete csőfarmerben, fekete magassarkú csizmában, kiengedett hajjal toppan be a kávézóba. Rendel egy kávét, plusz két hatlapost, majd helyet foglal egy boxban és előre bambulva lassan iszogatni kezdi a kávéját és azon gondolkozik, hogy mi célja lehet azzal apjának, hogy ide küldi. Tudja, hogy sose vezetne be varázslatot a munkába, lehet, hogy csak el akarta távolítani otthonról? Fene tudja, de egyelőre csak erre tud gondolni, így nem túl jó a hangulata.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Pént. Feb. 03, 2012 6:23 pm

    - Kérlek ez tökéletes lesz majd mindjárt odaadom neki aztán tovább állok.*Feleli vigyorogva és leteszi a telefont. Belép a fiú társalgóba és Kamen párnájára letesz egy cipőt egy ceklivel.
    "Hogy ne legyen annyi különbség a magasság között és Giselle se mondja, hogy törpe vagy. Gondoltam rád ilyen téren. Lexy"
    Ezt hagyta neki és konkrétan kiakadt e? Alex nem volt bunkó csak cukorfalat. A fiú hálóban még el volt egy darabig azután tovább állt az iskola falait járkálta egy kis magányra vágyott most. Nem elég, hogy itt van Kiara az ő saját házában a Cameosban, de még egy hülye árny is zaklatja! Hát ez felháborító.. Konkrétan kicsit ki van akadva ezen. Minek került oda miért nem ment másikba miért!? Sóhajt egyet azután csak járkál járkál nem érdekli, merre megy csak el. Qarin. Jó hely és tökéletes lesz arra, hogy gondolkozzon és estig ne menjen vissza. Ha egyáltalán visszamegy. Az ajtó kinyílik és egy fiú lép be rajta. A zene hangulatos mint mindig a kávézó remek hely. A múltkor voltak itt Gissel. Sóhajt egyet a pulthoz megy és szerezz magának valami forró italt. Azután keress egy helyet, de azután csak leül valahová., Egyébként egy Nike farmer nadrág van rajta, fehér ing és sötét nyakkendő. Gitárja nála van és természetesen van kedve zenélni is. Nem figyel ki van itt természetesen csak el van gondolkodva teljesen. Még Kamennel is akar ma beszélni.*
    Lisa Deadwood
    Lisa Deadwood
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Lisa Deadwood Pént. Feb. 03, 2012 7:08 pm

    *Igen elég hangulatos hely, főleg a zene, bár ez egyáltalán nem az ő stílusa, de hát semmi sem tökéletes. Mikor egy eléggé ismerős alak lép be kicsit meglepődik, majd pár pillanatnyi gondolkodás után meghúzza a maradék kávéját, ami amúgy tűz forró..., végig égeti a torkát, majd feláll és a kezében azzal a két sütivel átsétál Alexhez.* - Szia, Lisa vagyok. Lisa Deadwood. Egy gyors kérdés: emlékszel még rám? *Egy halvány, kissé irónikus mosoly húzódik a szájára, majd várja a választ, hogy ismerős-e legalább neki. Van egy olyan érzése, hogy nem fog rá emlékezni a fiú, hisz már eléggé régen volt, mikor utoljára találkoztak. Bár azért kicsit reménykedik, hogy legalább felsejlik benne valami...* - Amúgy szabad lesz? *Mutat a fiúval szemben lévő székre, majd ha lehet akkor helyet foglal, ha nem akkor pedig szépen visszasétál a helyére és elfogyasztja a sütit, amit vásárolt magának.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Pént. Feb. 03, 2012 7:16 pm

    *Igen leül az egyik helyre és konkrétan issza a forró teáját ami ilyenkor tökéletes ő neki. Azután fogja magát és előveszi a gitárját de igazából nem szeretne itt zavarni a zenéléssel úgyhogy majd este. Egy lány megy oda hozzá. Felvonja a szemöldökét és konkrétan először azt sem tudja hol van.* - Ismerlek téged valahonnan, hogy emlékeznem kéne rád?*Teszi fel a kérdést nyugodt barátságos hangon.* ~ Hmm.. lehet egy rajongó viszont adok neki egy autógrammot és le van rendezve..~*Gondolja magában és húzogatja a szemöldökét.* - Az egyik koncertemen lehettél ott, Segítenél, nem emlékszem...*Mondja őszintén. Mi az oka a nem vissza emlékezésre? Az azért van, mert módosították és egy részét törölték.* - Persze gyere foglalj csak helyet. Egyébként mikor érkeztél?*Teszi fel a kérdést és issza a teáját tovább.*
    Lisa Deadwood
    Lisa Deadwood
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Lisa Deadwood Pént. Feb. 03, 2012 8:12 pm

    - Igen, még az előző iskoládban, nagyon jóban voltunk. *Mosolyog a fiúra és igyekszik minél inkább visszafogni a nevetését, ami most így ettől a helyzettől fogta el. Nem gondolta volna, hogy Alex elfelejti, de hát mindegy. Majd csak eszébe jut, hogy mi is volt akkor, ha meg, akkor nem, annyira nem hatja meg a dolog perpill.* - Koncerten? Én? Hát azt erősen kétlem. *És most már kitör belőle a nevetés. Max egy rock koncerten, de még azon se. Nem jár koncertekre. A maga fajtákat ismervén - és az ő "hírnevével" - eléggé veszélyes lenne. Helyet foglal a fiúval szemben, igyekszik minél mélyebben a fiú szemébe nézni, hátha ezzel el tud érni valamit, hisz régen is így kezdte az ismerkedést a fiúval.* - Ma. De nem volt kedvem ott maradni a suliban, így lejöttem ide. Na és te? *Kérdez vissza, majd csak várja a választ, míg fenntartja a szemkontaktust.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Pént. Feb. 03, 2012 8:38 pm

    - Előző? Húha... lehet emlékszem rád nem tudom.. de igazság szerint sok mindenkivel találkoztam az elmúlt hónapban és konkrétan arra sem emlékszem, hogy mik voltak. Vagyis az órákra és a kalandokra igen.. de hagyjuk!*Mondja szemöldökét vonogatva. Nos igen tipikus Alexander. A koncertre vigyorog hiszen ő ugye New Yorkban kicsit "elhíresült..."* - Igen egyébként ha emlékszel rám akkor tudhatnád azóta megtanultam gitározni is, mert analfabéta voltam a zenében. Mondj valami közös dolgot akkor talán eszembe jut.*Vakarja a fejét és gondolkozik el. Nem emlékszik. Bizony sok mindenre nem. De sok emberre miért? Csak azért mert egy ünnepségen volt jelen.* - Pedig a suli jó hely én élvezem csak egy gond van. Ha nem lenne pár ember aki felhúzna akkor minden oké lenne. Ha gondolod szívesen körbe vezetlek. Ki kísért be az iskolába? Giselle?*Kérdezz rá szép szemekkel.* - Az én ártatlan baba arcú húgicám!?*Szép kék szemeivel a másikéba nézz és édesdeden kérdezi.*


    //Fagylalt.//
    Lisa Deadwood
    Lisa Deadwood
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Lisa Deadwood Vas. Feb. 05, 2012 5:51 pm

    // Olvadás //

    - Értem, akkor nem csoda, hogy nem emlékszel, bár annyira feltűnő egyéniség én sem voltam szerintem. *Rántja meg a vállát és hátradől. A következőre pedig csak vigyorog, az a megszokott és régi, gonoszkás, kissé önelégült vigyor.* - Azt tudom, de amúgy is sokat változtál, már úgy jellemre is. *Dönti kicsit oldalra a fejét és a szemét résnyire összeszűkítve figyeli a fiút.* - Közös dolog? Az első találkozásunk megteszi? *Teszi fel a költői kérdést és oldalra pislant, arra, amerről jött.* - Még Bulgáriában volt, egy játszótéren, talán Aeolus, vagy micsoda volt a neve. Én a hintában ültem és ridegen bambultam a kis kölyköket, te pedig úgy jöttél oda hozzám és beszélgettünk. Azután pedig úgy néha össze-össze futottunk és úgy elhülyéskedtünk, bár amennyire emlékszem, régen nem voltam még ennyire sem viccelődös, sokkalta komolyabb és ridegebb voltam. Amúgy a becenevem Jégkirálynő volt, ha ez segít valamit. *Néz végül a mondandója végén a fiú szemeibe nagy zöldes-barnás szemeivel.* - Te lehet, hogy igen, én viszont nem. Apám akarta, hogy jöjjek ide szóval... Bár a körbe vezetésnek örülnék, nem árt ha valaki, aki ismeri terepet, körbe vezet. *Rántja meg a vállát.* - Hogy ki kísért fel? Fogalmam sincs. Valami vöröske volt, fura neve volt, olyan franciás. De kétlem, hogy a testvéred lett volna, mivel kicsit sem hasonlított rád. *Rántja meg ismételten a vállát és csak néz mélyen a fiú szemeibe. Várja a csodát, hogy felismerjék.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Vas. Feb. 05, 2012 6:08 pm

    *Az emlékek tényleg vissza hozzák a dolgokat hiszen nem a teljes emlékét módosították és törölték. Csak a fejét rázza és gondolkodik erősen ami meg is látszik a szemein Aeolus játszótérre emlékszik ott volt már párszor és amikor eszébe jutattja gondolkodik gondolkodik gondolkodik. Nem jut még eszébe viszont nem az, hogy régen volt..A változásra csak vállat ránt.* - Nos igen szóval változás.. Külsőre csak a haj, de az a tél miatt és igen a név is. Mert Marceau vagyok ha nem tudnád már.*Mondja szemetforgatva és sok rokon. Amikor eszébe jut csak a Lisa jut eszébe a család név nem.* - Igen így kezd derengeni, de nagyon halovnyan.*Megnézi közben a lányt magának.* ~Sokat változott az arca bejött és szép nőies..~*Gondolja magában és csak hümmög. A jégkirálynőre felvonja a szemöldökét.* - Inkább Napsugár vagy, mert szépen ragyogsz.*Bükol a lánynak és vigyorog.* - Legalább újra egy suliban vagyunk.*Vonja meg a vállát * - Na és miújság veled? Sokat változtál amilyen kép bejön rólad haloványan.*Kérdezi mosolyogva és megissza az italát.*
    Lisa Deadwood
    Lisa Deadwood
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Lisa Deadwood Vas. Feb. 05, 2012 6:30 pm

    - Hmm, nem Scoop voltál? Na mindegy, családi dolgok, nincs hozzá közöm. *Zárja le saját részéről egy vállrántással és csak hallgatja tovább a fiút. Mikor kezd derengeni kicsit megörül és egy elégedett vigyor ki is ül az arcára.* - De legalább beugrott valami. Amúgy talán a nevemre emlékszel, Lisa. Lisa Deadwood, igen, a híres bérgyilkos család. *Próbálja megelőzni a meglepettséget és egyebeket, ez nem olyan érdekes olyanoknál, akiket szinte már a barátainak tartott. Ezt jobban szereti azoknál látni akiket nem ismer, vagy csak meg akar ijeszteni. Mikor a fiú bókolni próbál kicsit oldalra dönti a fejét.* - Kösz, de lehet, hogy nem emlékszel rá, de te voltál az egyik aki rám aggatta ezt a nevet, mondjuk a változtatás joga is rajtad áll. *Kuncog kicsit és még mindig azzal a kissé önelégült mosollyal tekint a fiúra. Nem tehet róla, erre van beállva, más mosoly csak nagy ritkán jön az arcára.* - Igen, pár ismerős arc, név van legalább. *Mosolyog haloványan.* - Semmi érdekes, próbálom szokni a gondolatot, hogy újra iskolába kell járnom. *Rántja meg a vállát nem törődömen, rideg szemekkel.* - Hát igen, elég sokat. De elég sok minden is történ azóta, de ezzel talán nem vagyok egyedül, nem? *Pislant újra a fiúra és, talán az emlékek hatására, újra kissé komorabb az arca.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Vas. Feb. 05, 2012 6:45 pm

    *A Scoopra csak lassan bólint.* - Hosszú történet. Majd egy vacsora mellett elmondom hogyha eljössz velem.*Mondja egy meghívással és a pult felé pislog az órára. Lassan idő van és ideje elindulni vissza az iskolába.* - Igen be. Juj tényleg! Csak nem akartam hülyeséget mondani.*Mondja és a fejééhez csap. Előzöleg is gondolta csak nem akarta, hogy kimondja.* - Hehe ne haragudj csak rosszul bókolok.*Mondja szerencsétlenül és lesüti a tekintetét.* - Bírd ki nem rossz hely ám hozzá lehet szokni. Az a vöröske? Azt hiszem Marceau lehetett vagyis nem Gis hanem másik rokon.* - Mit gondolsz lenne kedved eljönni velem? Körbe járjuk az iskolát és akár beszélgethetünk a további időben.*Ajánlja fel a fiú aztán megy a pulthoz és fizet aztán ha Lisa is jön akkor távozik.*
    Lisa Deadwood
    Lisa Deadwood
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Lisa Deadwood Vas. Feb. 05, 2012 7:11 pm

    *Lassan bólint egyet a meghívásra.* - Rendben, majd valamikor. *És csak hallgatja tovább. Kicsit elkalandoznak a gondolatai, megint csak azon jár az esze, hogy vajon apja miért akarta ennyire ide küldeni, de egyetlen választ tart lehetségesnek. Az pedig nem túl kecsegtető rá nézve... Felnevet a fiú következő szavaira.* - Ugyan már. Valahogy van egy olyan érzésem, hogy erre gondoltál te is. *Rántja meg a vállát. Mindig is szeretett a megérzéseire hallgatni. Eddig még sosem tévedtek, vagy ha mégis, akkor csak egyszer, vagy kétszer.* - Nem csinálod rosszul, csak én vagyok olyan, aki ezeket nem fogja fel. Vagyis inkább csak nem érdekel. Vagy valami hasonló. De te hidd el jól bókolsz, visszahallottam ezt már pár embertől régebben is. *Nevet fel, és ez így is van. Sosem tudta értékelni a bókokat, tudja, hogy csak azért mondják a férfiak, hogy kedveskedjenek, nem mindegyik gondolja komolyan amit mond, ezért nem is szokta felfogni őket. Meg hát Alexet barátjának tartja, tőle nem számítanak a bókok már csak ezért sem.* - Majd biztos hozzászokom. idővel. De igen, valami olyasmit mondott, de meg nem mondom mi volt a neve. Nem nagyon figyeltem rá. *Rántja meg a vállát. Nem látta értelmét ennek. Iskola, tele szabályokkal, amiket úgy nagyjából már ismer, szóval nem érzi úgy, hogy bármennyire is figyelnie kéne az ilyenekre.* - Rendben, miért ne. *Mosolyodik el és felállva követi a fiút. Ő nem megy el a fiúval fizetni, már megtette az elején, és most pedig távozik, a fiúval együtt.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Horváth Réka Vas. Márc. 04, 2012 8:55 pm

    *Megérkezett, igen, megérkezett. Végre. Lepakolta a cuccát és első útja - egy kis útba igazítás segítségével - a városba, azon belül pedig a Diem Cartéba vezetett. Út közben találkozott két ismerős arccal, nem tudja, hogy felismerték-e, de reméli, hogy nem. Bár ha egyszer szembe kerül velük, akkor biztos felismerik, viszont amennyit változott lehet, hogy mégsem...* ~ Giselle biztos felismert. Bár Lisa, nos, őt kétlem. De hallottam, hogy Alex is itt van, kíváncsi vagyok mi lehet azzal a hülyével... ~ *Gondolja és a végén még el is mosolyodik. Öltözete egy fekete csőfarmerből, egy fekete, virág mintás atlétikai trikóból, egy fekete bőrkabát, ami le van húzva, egy fekete magassarkú és persze nyakában van az órás, a szíves nyaklánca, a félholdas pedig a nadrágjának az övére, vagy rögzítve. Helyet foglal egy üres helyen, rendel magának egy hatlapost és egy teát, és amíg meg nem hozzák a rendelését, csak bambul maga elé...*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Vas. Márc. 04, 2012 9:05 pm

    *A kávézóban egy aprócska tündér cikázik, hártyás szárnyával pedig szeli a levegőt. Épp most reppent ki a konyhában, ahol nem kis zűrzavart okozott ez az apró teremtmény. Csilingelő hangja a zongora szó miatt szerencsére senki nem tűnik fel, így nyugodtan repkedhet, és kereshet újabb "áldozatot".* ~ Annyira jó kimozdulni otthonról. Nem hiszem el, hogy apa képes volt 500 évre bezárni a szobámba. De most ezt visszakapja. Úgy felforgatom a sziget életét, hogy majd nagyokat fog pislogni az ő pici lányára.* Kuncog a hercegnő, mert ő valójában a Fair Isle szigetén élő tündérnemzetség királyának egyik leányzója. Bájos mosollyal repked a Diem Cartében, majd mikor meglát egy idegent akkor végre elhatározásra jutott. Ő lesz az, akit az est hátralévő részében boldogítani kezd. Így reppent oda a 30 cm-s tündérke Réka elé, és a leányzó orra előtt lebeg.* - Hát te ki vagy? Újnak tűnsz. Mellesleg, ha rendeltél akkor még egy darabig várhatsz. A szakács most teszi rendbe a konyhát.* Kuncog Avelerin, de azért eléggé látszik, hogy ő nem valami bogár, hanem egy sárgás szoknyát és cipellőcskét viselő tündérke.* - Pardon, milyen tapintatlan vagyok. Pedig a Papa is megmondta, hogy illik mindig bemutatkozni... Avelerin vagyok, a sziget tündéreinek hercegnője. * Pukedlizik a levegőben a hártyásszárnyú lényecske. Nem minden nap látni erre felé tündéreket. Sokan azt hitték, hogy teljesen kihaltak, mióta felépült az Akadémia.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Horváth Réka Vas. Márc. 04, 2012 9:24 pm

    *Egészen eddig fel sem figyelt a tündérre, amíg az elé nem reppent.* - Horváth Réka, Fyron egyik legújabb diákja. Na és te? *Kérdez vissza, de pár pillanat múlva a tündérkének is feltűnik, hogy nem mutatkozott be.* - Értem, szóval akkor Avelerin vagy és a sziget tündéreinek hercegnője. Deeee, egy hercegnőnek nem kéne udvariasan és jól viselkednie? *Néz kicsit sunyin a másikra, hisz azért látta/hallotta, hogy mit is tett a kis lény a konyhában.* - Amúgy ha úgy vesszük, nekem is nemesi rangom, van a hazámban főnemesnek számítok, szóval nem vagy egyedüli nemes ranggal bíró. *Rántja meg a vállát és ezt igazából csak azért mondta, hogy egy kicsit legalább csorbuljon a kis tündér hercegnő egoja.* ~ Úgy tűnik most engem fog boldogítani. ~ *Állapítja meg kicsit megkésve, és pár pillanat múlva felbukkan egy pincér, kezében Réka rendelésével, amit le is tesz elé, a tündérre pedig egy apró grimaszt ejt.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Vas. Márc. 04, 2012 9:34 pm

    - Óhóhó. A kisasszonyka tán magyar? Tudod sok szerzet megfordult a szigetünkön, és volt alkalmam pár hozzád hasonlóval is találkozni.*Sunyin, de egyben bájosan mosolyog az apró tündér.* -Pontosan. *Bólint a nevére, majd azon a csilingelő hangján megint felnevet.* - Az részlet kérdés. Kérem szépen éppen bosszút állok. A Papa épp most oldotta fel a szobafogságomat, és elhiteted nekem hogy nem jó 500 évig egy helyben ücsörögni. *Mondja fontoskodva, apró szárnyai még mindig vernek, így a zümmögő hang nem múlik el.* - Te hazádban lehet, de a sziget, mint a neve is utal rá a tündéreké. Már ha ezt a Behemótok néha el is felejtik... Különben meg lehet, hogy főnemes voltál, de én a sziget trónjának várományosa vagyok, amint a papa eltávozik az örök szárnyas mezőkre. Viszont az még messze van, mert remek egészségnek örvend. *Csacsog tovább a tündérke, és cseppet sem érdekli Réka ego-romboló akciója. Aztán mikor felbukkan a pincér akkor a tündérke rámosolyog, és valami furcsa aranyszínű port fújt a kiszolgáló fejére.* - Aztán gondolj valami szépre. Az a magasba repít! *Kuncog a leányzó, bár itt a tündérportól jóformán tüsszögni tudnak csak.* - Szóval kedves Réka. Azt mondod a Fyron diákja vagy. Kérhetnék tőled egy szívességet? Régen az iskolában éltünk, és egy odvas fában volt az én lakhelyem. Na, ott maradt egy pici medalion, amit vissza kellene szerezni. Én sajnos nem mehetek be oda, mert az a gonosz angyal-vámpír kitiltott, de te segíthetnél nekem. Meghálálnám a szívességedet. *Mosolyog angyalian, és ravaszan csillognak apró szemei.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Horváth Réka Vas. Márc. 04, 2012 9:51 pm

    - Igen, magyar vagyok. Tán csak nem bajod van vele? *Kérdezi ismét csak vigyorogva. Van egy olyan sejtése, hogy ez a tündér nem fog hamar leszállni róla.* - 500 évig? Az nem kevés... *Néz kicsit meglepetten a tündérkére, de hát ez neki azért soknak tűnik...* - Ha a régi királyi rendszer szerint vagytok, akkor max akkor kerülhetsz trónra, ha szerzel magadnak férjet, dee lehet, hogy ti már váltottatok. *Rántja meg a vállát és csak magyaráz ő is, kicsit oldalra döntött fejjel. Amíg a másik beszél, ő addig legalább nyugodtan üldögélhet és iszogathatja a kávéját, amint kihozzák.* - Hmm, talán. De melyik fa az? És amúgy is, miért nem hoztad magaddal? Kétlem, hogy csak úgy elűztek volna és mindent magaddal tudtál hozni, csak pont nem azt... *Néz kicsit összeszűkített szemekkel a tündérkére. Rossz sejtése van Avelerin terveivel kapcsolatban...*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Vas. Márc. 04, 2012 10:01 pm

    - Semmi bajom nincs velük csupán megjegyeztem, hogy páran jártak erre. *Vonja meg picike vállait, és a lányra szegezi a tekintetét.* - Hát nem éppen, de a Papa szerint rossz fát tettem a tűzre azzal, hogy nem állítottam meg az erdőnkbe betörő Behemótokat. Könyörgöm, egyedül voltam! Egy 30 cm-s tündér 40 Behemóttal szemben? Kész öngyilkosság. *nyafog a leányzó, de hát ő tényleg semmiről nem tehet. Na jó. Arról tehet, hogy hogyan kerültek oda az emberek...* - Dehogy te buta! Nálunk a nők öröklik a trónt, és mellé házasodnak. Lényegtelen. A te emberi fejednek túl bonyolult lennének a tündér szokások. *Kacag tovább Averelin. Aztán ugye elég sokat beszél, és mikor visszakérdeznek akkor egy pillanatra meglepetten pislog. Az erdő közepén álló legnagyobb tölgyfa. Abban laktam. *Felel a vérfarkasnak, a keresztkérdésre meg felvonja szépen ívelt szemöldökét.* - Elűztek onnan minket, viszont semmit nem tudtam elhozni onnan. A medál pedig azért lenne fontos, mert régi családi ereklye, és az szimbolizálja a tündérek hatalmát. De mint mondtam az miatt az alagsori, pincebogár vérszívó Bukott nőszemélynek hála nem tudok visszamenni! *A végén megint duzzogni kezd a lány, majd néhány pillanattal később lenyugszik, és ártatlanul mosolyog.* - Tehát. Segítesz nekem, vagy sem? *Érdeklődik a hercegnő, és leszáll a pultra, mert picike szárnyai már nem bírják a verdesést.*

    //FAGY//
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Horváth Réka Kedd Márc. 06, 2012 8:01 pm

    // Olvadás //

    - Biztosan, bár nem sok magyarról hallottam, aki ere a területre jött volna valaha is,d e te biztos jobban tudod, hisz itt éltél már akkor is. *Rántja meg szintúgy a vállát. Különösebben nem érdekli. Neki mindegy, hogy előtte mások is jártak itt, a lényeg, hogy most ne jöjjön ide senki ismerős, elrontaná az "újrakezdési" tervét.* - Szerintem hívhattál volna segítséget. *Mondja a tündérkének és valahogy nehezen tudja elképzelni, hogy egy ilyen kis mini bogár szerűség, hogy volt képes 500 évet élni... Na igen, ő még itt tart...* - Nem túl bonyolult, szimplán csak még nem hallottam róluk semmit. De legalább ezt tudom már. *Kuncog. Nehezen talál olyan dolgot, amit egy kis logikával ne tudna megérteni.* - Rendben, majd megkeresem ha lesz rá alkalmam. *Bólint, de ezzel még nem ígér semmit. Egyelőre csak annyit mondott, hogy megkeresi a fát. Kezdi érdekelni a dolog.* - Látom nagyon kedveled. *Nevet fel és ezt iróniának szánná, reméli érti a tündérke. De ha nem is, a nevetésből talán rájön.* - Segíthetek végül is. Ha megtalálom elhozom neked, viszont a tölgyfán belül pontosan hol is van az a nyaklánc? Meg hát, honnét veszed, hogy még nem vitte el Perathon úrnő, tud róla egyáltalán? *Kérdezget ismét. Tényleg érdekli a dolog, főleg, hogy még pontosan nem érti ezt az ellentétet az úrnő és a tündérek közt, de lehet, hogy a sziget uralása, vagy faji ellentétek csak.* - Amúgy a fajotokat, vagy csak téged tiltottak ki a Fyronból? Mert ha csak téged, akkor elküldhetted volna az egyik szolgád, vagy cseléded, ugye tudod? *Teszi fel utolsó kérdését és most már tényleg csak hallgatja a tündérkét.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Kedd Márc. 06, 2012 8:13 pm

    - Pontosan. Én jobban tudom, mert volt egy-két magyarral dolgom. *Mosolyog pimaszul, mert ő aztán tényleg jobban tudja, mint ez a mini Behemót.* - Áh. Mindegy. Nem volt ott, így fogalmad sincs arról mi történt. Segítséget meg magam se tudtam kérni ugyanis én is elég nagy bajban voltam. *Legyint durcásan az apróság. * ~ Ilyen nincs, hogy valaki ennyire nehéz felfogású... *Gondolja magában, és aranyszínű szemeit forgatja.* - Akkor csupán tudatlan vagy, ha ennyit nem tudsz. Méghogy királyság. Cöh. A Mama meghalt azért a Papa uralkodik. *Duzzog tovább Avelerin, mert csak. Ilyen kedve van.* - Igen, felettébb kedvelem. Öribarik vagyunk. Nagy spanok, ahogy a mai tinik mondják. *Fintorog egy sort, majd leszáll a pultra, és ott kezd elmászkálni.* - Ahogy benyúlsz találsz egy kis szekrényt. Elvileg azon van rajta. Egy vékony lánc egy tündérrel. Egyébként nem tud róla. Azt pedig megköszönném, ha segítenél. *Pillant rá Rékára a tündér, majd a cselédes dologra felnevet.* - Csak az árulók maradhattak ott. Mindenki mást kitiltottak onnan. *Háborog tovább a csöppség, és dühösen dobbant egyet a lábával.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Horváth Réka Kedd Márc. 06, 2012 8:27 pm

    *Az első két témát inkább hagyja, mert a tündérkét úgy tűnik értetlenségével sikerült már felidegesítenie. Bár kicsit még erre is hajtott, de úgy szent célja nem volt, viszont jót mosolyog a reakcióján, így hát megérte.* - Lehet, de csak most érkeztem nem rég, és ha nem gond, nem azzal fogom tölteni a napjaimat, hogy a tündér történelmet magolom. *Mosolyog sunyin a tündérre.* - De részvét anyud iránt. *Bólint tündérkének, tudja milyen ha meghal minden hozzátartozója, kétszer is átélte már, tudja milyen érzés.* - Gondoltam. *Nevet még mindig, de hát ez tényleg érdekes.* - De miért utál titeket? A fajotokat rühelli, vagy csak azt, hogy tiétek volt, nagyjából most is a tiétek a sziget? *Teszi fel ismét kérdéseit a tündérnek.* - Rendben, akkor majd elhozom neked. Igyekszem Perathon úrnőt kerülni és úgy megkeresni, bár lehet Eristől jobban kéne félnem, mint az úrnőtől... *Kezd el gondolkodni, de majd valahogy megoldja. Neki végül is nem telik semmibe, hogy elsétál oda és lehozza ide a tündérkének a láncot.* - Értem. *Bólint és ezen most kicsit elgondolkozik. Nem nagyon érti ezt a dolgot, de hát nem is kell. Neki ehhez úgy sincs semmi köze.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Vendég Kedd Márc. 06, 2012 8:48 pm

    *Igen, sikerült felbosszantani, mert az elmúlt 500 évben a lányka elfelejtette, hogy mégis milyen ostobák az emberi lények... Erről pedig, mint tudjuk nem Avelerin tehet, hanem a Behemótok...* - Lehet, hogy most érkeztél, de ennyit gyerekkorukban is megtanítanak az embereknek. Egyébként meg a te kis életed kevés lenne ahhoz, hogy a mi dicső népünk történelmét megtanulja. *Vág vissza a leányzó, mert eléggé felvágták a nyelvét. Hercegnő létére ilyennek lenni. Elképesztő.* - Köszönöm, de már ezer éve halott szóval az idő enyhítette a fájdalmat. *Rándítja meg a vállát, igazából nem érdekli az anya halála. Csak az apja patkolna már el, mert akkor ő lehetne a sziget úrnője.* - is-is. Nem tudni. Bolond az a nő. Sokat tudnék róla pletykálni, de a Papa azt mondta, hogy ha egy rossz szót is szólok akkor kitépi az én szárnyacskáimat. *Az utolsó tagmondatnál már csak szipog. Nem akar gyalogolni. Utál gyalogolni! Ott vannak a szárnyai a közlekedésre.* - Köszönöm. Az Úrnő mostanában ritkán mutatkozik, a sárkánya meg a vulkánjánál van szóval. Könnyű az egész.* Rándítja meg a vállát, majd felemelkedik.* - Nos, akkor ha megszerezted a láncot itt találkozunk! A mielőbbi viszontlátásra! *Reppen el a tündérke, és amint kinyílik az ajtó ő nyomban kiszabadul az utcára.*
    Horváth Réka
    Horváth Réka
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Horváth Réka Kedd Márc. 06, 2012 9:00 pm

    *Ostobák? Nem éppen, csak nem tehetnek róla, hogy nekik nincs idejük a saját életük mellett még más fajokéval is foglalkozni.* - Nekem nem, szüleim rég halottak, 1 évre a születésemre meghaltak egy kisebb háborúban, nevelő szüleim is hamar meghaltak, onnét megint másokhoz kerültem, akik meg nem tanítottak nekem ilyeneket, amúgy is miért tanítanának a muglik ilyeneket? Sokan nem is hisznek a tündérek és egyebek létezésében! *Nevet fel. A dicső múltra inkább nem mond semmit, mert még magára haragítaná nem csak ezt a tündérkét, de lehet, hogy a többit is... Az ezeréves dologra bólint és még szerencse, hogy nem tud róla, hogy annak örülne a tündér, ha apja elpatkolna, lehet, hogy ott helyben lecsapná. Réka mindent megadna, hogy legalább apja, vagy anyja élne, ez meg inkább megöletné, hogy trónra kerülhessen... Háét igen, nagy úr a hatalomvágy, de hogy ennyire...* - Én is hallottam pár érdekes dolgot felőle, de hát talán nem ismétlődnek meg a dolgok.. *Rántja meg a vállát és különösebben ez sem hatja meg. Egy kisebb mészárlás, mi az? Majd a másik két igazgató biztos leállítja.* - Szívesen. És akkor viszlát. *Int a tündérkének, majd még marad egy kicsit. Megeszi a sütijét, megissza a kávéját, majd távozik.*
    Fredrik Laine
    Fredrik Laine
    .::Őrző: Cameos::.
    .::Őrző: Cameos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Fredrik Laine Szer. Május 16, 2012 5:01 pm

    *A Diem Cartének alapjába véve nagyon jó hangulata szokott lenni, de ma kicsit szomorkás darabokat játszanak. Egy barna hajú lidérc ül a zongoránál, és a hangszer mögötti falon lógó festményt bámulva játszik. Látszik rajta, hogy egyáltalán nem az intézmény dolgozója, csupán egy vendég, akinek megengedték, hogy játsszon. Egyébként a fiú meglehetősen nyugodt a mai nap, úgy tűnik jót tett neki az a vadászat a haverjával. Hosszú, fehér ujjait végigfuttatja a billentyűket, és egy apró mosollyal a szája sarkában játszik. Nagyon régen volt alkalma zongorázni, és mivel a tulaj megengedte neki, ezért most szívesen ad elő bármit, aminek a dallama épp eszébe jut. Persze nem látszik a fiún, de odabent nagyon gondolkozik valamin. Valamin, ami ha kitudódna, nagyon nagy bajba sodorná. Valakin, akit szeret, viszont nem tudja eldönteni mi tévő legyen. Hiszen ő lidérc, a másik pedig angyal. Hogyan mondhatná el neki?! Gyűlölniük kellene egymást, de most már mindegy. Nem tud mit tenni, így kénytelen kieszelni valamit, hogy minél tovább titokban tartsa a dolgot. Jó, az angyal húga már így is tud róla, de ő meg nem árulja el a segítsége miatt. A szomorú dal néhány vendég arcába könnyeket csal, majd mikor Fred felpillant, halványan elmosolyodik a közönsége láttán.* - Elnézést Hölgyeim, nem akartak megríkatni magukat. Mit szólnának hozzá, ha egy vidámabb darabbal folytatnám? *Szól bele a mikrofonba, majd egy pillanatra elgondolkozik, és végül valami jazz zenét kezd játszani. A zenészek is becsatlakoznak Fredrik játékába, így a Diem Cartében fergetegessé válik a hangulat. Néhány felállnak a helyükről, hogy táncolhassak, a konyhaajtó előtt fekvő kutya pedig kíváncsi szemekkel mered a színpadra miközben csóválja a farkát. Felbolydul az élet a helyiségben, és sokkal jobb hangulat kerekedik, mint amilyen a Cameosos depressziós játéka előtt volt.*
    Elizabeth Cobb
    Elizabeth Cobb
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Elizabeth Cobb Szer. Május 16, 2012 5:25 pm

    *Eddig nagyon úgy volt, hogy nem nagyon megy egyedül sehová a múltkori óta, de azért nem szeretné, hogy folyton Michael nyakán legyen. A fél-lidérc éppen kutya sétáltatásra indul. Remélhetőleg jó hosszú sétára, hiszen a kutyának is ki kell aludnia magát. Arthur viszonylag jó kutyus volt az éjszaka, de alig lehetett lelőni. Felöltözött egy testhez álló fekete halász nadrágot vett fel és egy fehér rövid ujjú pólót és rá egy fekete kapucnis pulcsit, mert azért kicsit hűvőskés idő van és egy fehér sportcipő van rajta. Mielőtt el felejtené egy papír cetlit ír Michaelnek, hogy elment hosszú sétára és ne aggódjon, nemsokára megérkezik. Azzal a lendülettel megfordul, és a házat készül elhagyni a kutyával, aki mellesleg póráz nélkül, van. A történtek után, ami biztos a temető köré nem fog vissza menni. Azért még mindig ott van előtte a srác arca és nem tudja el felejteni a tetteket. Mindenkinek meg vannak a maga kis titkai habár Elizabeth úgy van vele, hogy azt olyan személlyel osztja, meg akiben ténylegesen ugye megbízik. Ahogy sétál Qarin városában a Diem Carte előtt megy el és egy kellemes lágy hangulatos zene hallatszik ki. A lány megfordul a bejárat felé és elindul oda. A kutya ugye pórázon így tehát jó eséllyel nem fog megszökni viszont szájkosár nincs rajta. Habár ő nem harap, de azért hát, na. Ahogy belép, halványan elmosolyodik és nézi a táncolókat. Ő az egyik üres asztalhoz leül Arthurt az ölébe veszi és simogatja aki most vélhetően az ölébe elfeküdt. A lány pedig nézi a zongoránál lévő fiút aki éppen zongorázik.*

    Ajánlott tartalom


    Diem Carte Empty Re: Diem Carte

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szer. Május 08, 2024 4:18 am