Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

4 posters

    A Crownwell család háza

    Karita Toov
    Karita Toov
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty A Crownwell család háza

    Témanyitás by Karita Toov Pént. Jún. 22, 2012 12:48 am

    Egy egyszerű családi ház, amely minden lakó igényeinek tökéletesen megfelel. Tágas terek, ízlesesen berendezett szobák jellemzik. Az épület földszintjén található egy konyha étkezővel egybekötve, egy nappali szalonnal, dolgozószoba és mosdó. Odafent három gyerekszoba, a szülők szobája és mindegyik hálóhoz egy-egy szoba van rendelve.

    Az itt lakók:
    Christine Crownwell
    Roger Crownwell
    Aaron Crownwell
    Ian Crownwell
    Amy Crownwell


    A Crownwell család háza Scaled.php?server=442&filename=dsc01110b
    Karita Toov
    Karita Toov
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Karita Toov Pént. Jún. 22, 2012 1:07 am

    [Kísértettanya]

    *A Crownwell fiú az éjszaka kellős közepén érkezik meg a tanyába, ahol első útja az emeletre felköltöztetett lányhoz vezet. Először bekopog az ajtón, majd ha nem kap választ, akkor benyit, és finoman felrázza a lányt.* - Alice, Alice, kelj már fel! *Suttogja halkan a fiú, és morcosan rázza a lány vállát. Ha az emberlány nem kel fel, akkor megrázza a fejét, felemeli, és úgy megy végig a lánnyal Qarin utcáin. Ha felkel, akkor beavatja, hogy megint rábízták, és neki vigyáznia is kell a tesóira, szóval, ha nem gond, akkor átköltözteti magukat hozzájuk.*

    [Crownwell ház]

    *A kapu előtt megáll, kiveszi a zsebéből a kapukulcsot, majd vagy a lánnyal a karjaiban, vagy a lányt előre engedve belép az udvarra. Magában szívja az édesanyja virágainak ismerős illatát, majd Alice helyzetétől függően vagy mutogatva, vagy csendesen az ajtóhoz osonva belép a házukba. Felnyomja a villanyt, gondosan felakasztja a kabátját a fogasra, majd leveszi a cipőjét, és azt is elrendezgeti a cipőtartót. Aztán Alice pulcsiját (ha van neki) és cipőit is elpakolja, és beljebb invitálja a lányt.* - Nem valami nagy szám, de ez van. Én személy szerint szeretek itt lenni. Éhes vagy? Tudtommal a Führer nem főzött vacsorát. Szóval a hűtőben van még spagetti, de akár én is összedobhatok valamit. *Magyarázza a fiú, majd néha a lépcső felé pislog.* - Egyébként remélhetőleg ezek ott fent alszanak, szóval nem kell aggódni értük, és sajnálom, hogy elrángattalak, de meg kell osztanom a figyelmemet. Mit szeretnél csinálni? *Dumál tovább, és mivel nem szokása vendégeket fogadni, ezért nem igazán tudja, hogy mit mondjon, vagy mutasson a másiknak. Pláne, a tegnapi után.*

    Kyle Williams
    Kyle Williams
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Kyle Williams Pént. Jún. 22, 2012 1:21 am

    *Egy lány alszik jó mélyen fent az egyik emeleti szobában. Rowan furcsa volt számára, de addig jó míg nem elmebeteg. Nos ő most az álmok világában van és természetesen nagyon gyönyörű álmodik. Valamilyen helyen van és éppen napozik a tesójával és azon vitáznak ki a jobb bármiben is. Amikor felrázzák csak dünnyögve forgolódik és természetesen nem nyitja ki a szemét.* - Dominiquek légy szíves.. éjszaka közepe van..*Szól Aaronra először ugye azt hiszi, hogy a húga. Utána felkapják ölbe és átkarolja a nyakát automatikusan. Nem igazán gondolta át még is mi volt ez tegnap. Pontosabban még mindig megtartja magának. Nem kell senkinek sem tudni erről. Szépen lassan kinyitódik a két szeme és a fiút kezdi el látni. Persze már útközben… * - Szia..*Halványan elmosolyodik és konkrétan rádöl a srác vállára és amíg nem érnek a házukhoz addig alszik. Csak szuszog a fiú vállán. Mintha biztonságban lenne. Ha a házhoz értek a kérdésre pislog és halványan elmosolyodik.* - Egyenlőre valami ágyat.. nem tértem teljesen magamhoz… és kik alszanak?*Mondja a srácnak, és ugye rákérdez a tesóira.*
    Karita Toov
    Karita Toov
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Karita Toov Pént. Jún. 22, 2012 1:33 am

    *Beront, felveri a lányt, és vigyorogva csóválja a fejét.* - Nem Dominique vagyok, hanem valaki más. ~ Valaki jobb…*Suttog lágyan, miközben felkapja lányt, majd elindul a hazafelé. Arra mikor a lány kinyitja a szemeit halványan elmosolyodik.* - No, lám a Csipkerózsika felébredt. Akkor a Csipkerózsika akár sétálhat a két pici formás lábán. *Jegyzi meg csipkelődve, de nem teszi a lányt, megy tovább vele, amíg el nem éri a házukat. Aztán beviszi Alice-t, leveszi a lábáról a cipőt, majd a válaszra halkan felnevet.* - Rendben… *Mondja vigyorogva, majd a kérdésre csak magyarázni kezd.* - A testvéreim. Nincsenek itthon a szüleink, így én vigyázok rájuk, ahogy rád is. Két választásom volt: vagy őket viszem el a Kísértettanyába, vagy téged hozlak el hozzánk. Az utóbbi mellett döntöttem, ha nem gond. *Beszél, mert biztosan nem engedi a tesóit holt lelkek közé. Egyébként ha Alice nem kérte azt, hogy tegyék le, akkor a fiú felviszi őt a tetőtérbe, belök egy hófehér ajtót, és Aaron szobájában találják magukat. Fiú létére elég nagy rend uralkodik a helyiségben sehol egy kimosásra váró ruha. Minden szép, katonás rendben. A fekete függönyök elhúzva így Aaron fel nem kapcsolja a villanyt, addig csak a fiú igazodik ki a maga kis világában. A szoba egyharmadát egyébként egy hatalmas francia ágy teszi ki, ezen kívül még van egy lcd tévé, xbox, szekrények, polcok, egy íróasztal laptoppal és különféle papírokkal. Egy falra szerelt parafa tábla, amire fényképek vannak tűzdelve, a falon pedig ott virít egy rakat együttes. Az ágy bevetve, mindenhol makulátlan tisztaság uralkodik. Alice-t lerakja az ágyra, majd leül az egyik fotelbe, ami azon alkalmakra van fent tartva, mikor a srácok ellepik a szobát.* - Szeretnéd, hogy lekapcsoljam a villanyt, és továbbaludhassa? *kérdi halkan, és ha a válasz igen, akkor kihunynak a fények, Aaron pedig visszaül a fotelbe, és a sötétben mered a lányra.*
    Kyle Williams
    Kyle Williams
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Kyle Williams Pént. Jún. 22, 2012 1:53 am

    *A felverésre ugye azt hiszi, tesója veri fel. Ilyenkor nem kell vele foglakozni, mert nincsen a tudatában, miket beszél. A valaki jobbnál csak férfihangra figyel, de automatikusan alszik tovább a srác mellkasán. Utána szépen lassan kinyílik a szeme és halványan elmosolyodik.* - A csipkerózsika nem tért magához és kényelmes a kékszemű fiúka. *Ugyanazzal a hangnemmel válaszol a srácnak és visszaalszik a mellkasán. Jobban mondva szuszog, mint egy csecsemő, amíg ugye nem érkeznek Aaron házához. Azután természetesen kérdezi a fiút a testvéreiről, amire csak csóválja a fejét. Nem kéri, hogy tegyék, le ő köszöni, szépen kényelmesen van a fiú ölében. Az ágyat mondja, hiszen nem tért magához és hagyja magát. Mint mondottam: Biztonságban érzi magát. A szobájába beérve csak pislog nagyokat, amikor meglátja. Aaronra pillant és halványan elmosolyodik.*- Szép a szobád. Az enyém az fele ekkora…*Jegyzi meg kelletlenül és tényleg kicsi a lány szobája. Az övében tv, meg laptop és hifi található, no meg könyvek. A Franciaágyra elhelyezve csak érzi a kényelmet.* - Ha látnád a házunkat. Nálam az ágyam is kicsi. Nem Franciaágyam van, de legalább kényelmes.*Mondja halkan és természetesen arra nem kérdez rá miért pont arra a megoldásra jutott, hogy őt viszi hozzájuk.* - Bébicsősz. Elmehetnél óvó néninek. Jól állna az egyenruha és a szoknya neked.. még talán a magas sarkú is.*Piszkálódik a másik és angyalian pislog a másikra. Nem tehet róla ez így kijött belőle.* - Nem kell lekapcsolni jó ez így..Hangulatos.*Mondja mosolyogva és az ágy széléhez ül ahol a fiú van ugye szembe vele.*
    Karita Toov
    Karita Toov
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Karita Toov Pént. Jún. 22, 2012 2:05 am

    *Viszi a lányt, s a szavaira mosolyogva csóválja a fejét.* - Igen, azt mindjárt gondoltam. Viszont a Csipkerózsika félig-meddig mégis felkelt, ami azt jelenti, hogy talán nem árt, ha a hercege egy csókkal felébreszti, de sajnos nem vihetlek el hozzá, így megint csak az én társaságommal kell beérned.*Válaszol pimaszul a csajnak, és némi közjáték után Aaron szobájában kötnek ki. * - Kösz. Ez csak a tetőtér. Képzeld egy szinttel lejjebb az öcsém meg a húgom kis birodalmát. De nekem jó itt. Távol mindentől, így tökéletes, és a kilátás is szép. *Felel vigyorogva, majd Alice megjegyzésére felhorkant.* - A kékszemű nem utalt ki neked nagyobb szobát? *Érdeklődik, és ezzel Brianre céloz, mert tudja, hogy nála időzik a lány.* - Én egy ilyen szépséget a legnagyobb kényelemben részesítenék, de ő tudja. *Rándítja meg a vállát. Továbbhallgatja a lányt, majd az ágyaknál felnevet.* - Nem tehetek róla. Szeretek terpeszkedni. *Rázza a fejét, majd a bébicsőszös dologra csak vigyorogva feláll a helyéről, árnyékká válik, majd néhány pillanat múlva Alice felett jelenik meg. Az arcuk majdnem összeér, és nagyjából megint olyan pózban vannak, mint táncolás után.* - Köszönöm, de nem. Épp elég nekem a tesóim és te. És ha én bébicsősz vagyok, akkor te egy nagyon rossz kislány vagy, akit meg kell nevelni. *Vigyorog pimaszul, a többit meg elengedi a füle mellett, aztán ismét észhez tér, újra árnyékosul, és visszahelyezi a súlypontját a fotelbe. A villanyra csak bólint, és további figyeli a lányt. Egyáltalán nem tudja mi van vele mostanában, mondjuk ez tegnap a srácoknak is feltűnt, bár szerintük csak túlteng benne az emberség a lány iránt.* ~ De akkor is… Nem szoktam senkivel ilyen lenni. Nem értem, nem értem. *Töpreng magában és szürke szemeivel tovább nézi Alice-t.*

    //FAGY//
    Kyle Williams
    Kyle Williams
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Kyle Williams Szomb. Júl. 07, 2012 7:00 pm

    *Talán nęm véletlen, hogy egy hátizsákkal meg egy bőrönddel rohangál a Wayne lány a városban. A Crownell házhoz érve rápislog a fiú szobájának az ablakára és haloványan elmosolyodik. Aztán úgy dönt, bedobja a levelet a postaládába és egy kis csomagot amiben egy napló van. Alice eddigi életéről szól. A vidámságról mostanáig, hogy miért jutott el idáig. Mivel elolvasta így tudja, hogy min kell változtatnia és tisztában van vele. A levélben a következő áll:

    Kedves szerethető kedvenc szívtipróm. Vagy is az egyetlen!

    Lehet furcsálod, hogy így írom le, de nem tudom, hogy mi van. Szerettem volna veled találkozni mielőtt elutazok,de úgy látom ez nem jött össze. Tudod mindig is úgy voltam vele, hogy nem szeretnék eltávolódni egy megszokodt helytől. Apám szerint meg rám fér a 3-4 hetes pihenés Miamiban ami elég sok ezer mérföldnyire van tőled és Qarintól. Sokat gondolok ám rád és arra is, hogy miket csináltunk. Meg a kicsi énemet látván sokat tanultam abból amit sokan mondtok nekem.Mire visszatérek ígérem nem leszek az uncsi Alice aki homokba dugja a fejét. Kipihenten megújultan fogsz rámnézni és hidd el képes vagyok arra, hogy ennél is jobban elengedjem magam. Azt hiszem egyre jobban kezdem kinyítni a szívem felé vezető utat és rá kell ébrednem, hogy jó érzés úgy élni, hogy nem csak a sötétséget látom. Tudom megint hülyeséget mondtam. Drága, üzenem a bandának, hogy nyugodtan bepofátlankodhatnak a házba bár miért netennék meg? Domit úgy sem fogja zavarni max lerázzátok azt heló viszlát. Vigyázz magadra és a tesóidra és ne legyen bajod. A kis csomagban amit találsz az egy napló. Ledátumozva amikor olyan voltam mint a nővérem és ennek a folyamata. Azt hiszem igyekszem egyre jobban megbízni benned és remélem megérted azt, hogy miért volt homokban a fejem. Azt hiszem zárom a soraimat és ezzel kívánnék neked : Nagyon Sok Boldog Születésnapot. Ha haza jöttem ígérem bepótoljuk. Már ha te is akarod.
    Ölel: Alice
    *Még egy darabig ácsorog utána elindul a dokkok felé, hogy kezdetét vegye a pihenésnek.*
    Elizabeth Cobb
    Elizabeth Cobb
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Elizabeth Cobb Vas. Aug. 19, 2012 5:40 pm

    *Egy átlagos nap amikor végre valahára nem kell semmit csinálni. A rajzolás és a tánc tanulása és gyakorlása után úgy döntött Elizabeth, hogy kicsit sétál a városban. Persze most kutya nélkül. Azt ki fogja vinni még nyolc előtt, csak szeretne beszélni még Amyvel. Bár kérdéses, hogy mi lesz a jövőhéten, meg még Michaval sem beszélt arról, hogy ott aludhat náluk. Végül is ráfér egy kis csajos est.. bár a lányt ismervén úgy is beszélgetni fognak. Ahogy el halad a lakónegyedben észrevesz a ház előtt egy fiút aki lépcsőn ülve olvass. Halványan elmosolyodik és közeledik felé. Egyébként meg Elizabethen egy fehér papucs van és egy fehér pántos ruha aminek az alján virágmintával. A haja össze van fogva nem bírja melegben ha ki van engedve. * - Nem kell ám bent lenni a szobában. A szabadban a legjobb olvasni. Üdvözletem az úrnak.*Ahogy közeledik megszólal Iannek és körbe nézeget a kertnél.* -Amy itthon van? Vagy elment valahova a városba?*Érdeklődik a fiútól és a könyvet kezdi el nézegetni, hogy mit olvashat. Ő is szokott könyvet olvasni.. rengeteget. Filmet nézni bár a Fantasy könyvek azok mostanában jobban érdeklik a lányt. A látomásaival nem törődve így is túl nyugodt bár, az anyjától szeretne megszabadulni, mert már nem bírja lelkileg a terrorizálást.* - Milyen könyvet olvasol?*Kérdezi meg és oda csatlakozik hozzá amíg Amy nem jön vagy nem szólnak neki. Ha zavar akkor elmegy úgy is.*
    Alise Rubenis
    Alise Rubenis
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Alise Rubenis Vas. Aug. 19, 2012 6:11 pm

    *Békésen ücsörög a házuk előtti lépcsőn, és egy könyvet búj, hiszen úgy volt, hogy Oliver és George beugranak hozzá, de úgy tűnik nem engedték el őket. Így hát nyugodtan lapoz egyet az Üvöltő szelekben, és tovább falja a sorokat. Örül neki, hogy nincsenek otthon a testvérei, hiszen Aaron szokásához híven a haverjaival lóg valahol a sötét negyedben, míg Amy a barátnői kíséretében átvonultak az egyik lányhoz „teázni”. Igaz, Ian nagyon jól tudja, hogy valamit titkolnak előlük a csajok, de nem akar utána járni, így elmélyed a maga kis világában, míg odabent az édesapja egy újabb üzletet rendez telefonon, az édesanyja pedig muffin-t süt. Olvasás közben egyszer beletúr sötét tincsibe, majd morcosan szusszantva elhesseget egy arra szálló lepkét. Ma délután még focizott is a srácokkal, szóval a sötétkék kapus mezét viseli barna, térdig érő nadrággal. Cipőt nem hord, mert ahhoz túl meleg van neki, ráadásul az környékük eléggé tiszta, így nem hinné, hogy belelépne valamibe. Éppen megkezdené a következő fejezetet, mikor egy ismerős lány hangja kizökkenti az olvasásból, így lassan felemeli a fejét, és rápillant az őt leszólító Lizzie-re.* - Nem szokásom otthon ücsörögni, ha nem várnék valakikre, akkor rég a Lyres partján ülnék. Egyébként, szia neked is , Lizzie *szólal meg halkan, és a mutatóujját a lapok közé csúsztatja, majd becsukja a könyvet. Az urazást fel sem veszi, valahogy sikerült elengednie a füle mellett, de ha eljutott volna az agyáig, akkor biztosan furcsállná. * - Amy? A nem tudom hányadik és fogalmam sincs róla, hogy mennyire jó barátnőjénél van a kis csapatával együtt, és állítólag teázgatnak *felel a kérdésre, hogy merre kószálhat a húga, és közben igyekszik a háta mögé rejteni a könyvet. Nem szereti mutogatni, szokott klasszikus irodalmat olvasni. Aztán, mikor a könyv felől kérdezősködnek, akkor lemondóan sóhajt, és felnéz a lányra.* - addig úgysem hagysz békén, amíg el nem mondom, igaz? *húzza el a száját, és felmutatja a lánynak a könyvet.* - Az Üvöltő szelek. Tudod miről szól, vagy egyáltalán nem ismerős? *kérdi Lizzie-t, bár biztosan nem fogja elmesélni a könyv tartalmát, vagy ha igen, akkor csak nagyvonalakban.* - Hol hagytad a kutyádat? *vonja fel a szemöldökét, mert megszokta már, hogy a lány közelében állandóan tüsszögnie kell a miatt a korcs miatt. Igen, Ian allergiás a kutyaszőrre.*
    Elizabeth Cobb
    Elizabeth Cobb
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Elizabeth Cobb Vas. Aug. 19, 2012 6:43 pm

    *A lány csak mosolyogva nézi a fiút és a könyvre tényleg nagyon kíváncsi. Szóval megvárja míg válaszolnak neki és a házat is nézegeti. Igen járt már itt Lizzie nem egyszer járt már a környékükön szóval ismeri a járást. A teázásra felvonja a szemöldökét.* - Teázni a Londoniak szóltak szóval kétlem, hogy teázgatni szoktak.*Feleli gyanúsan ő is és felvonja a szemöldökét és megjegyzi magában „Oké te tudod.. akkor majd áthívom Emmát…” címmel és igen a lánynak kezdenek barátai lenni a városban és úgy néz ki kezd be illeszkedni.* - Azt mindjárt gondoltam,hogy nem vagy otthon ücsörgős hát miért nem mész el akkor Lyreshez?*Teszi fel a kérdést és megvakarja a buksiját. A kérdésére egyébként bólint és kíváncsi az olvasmányra..* - Szóval üvöltő szelek. Bronte regények az egyik legklasszikusabb olvasmányok. A kedvencem a Jane Eyre… *Feleli Lizzie Iannek és halványan elmosolyodik, de azért meglepődik a srácon, hogy miket olvas.*~Művelt srác.. műveltebb mint Aaron..~*Gondolja magában, de nem jegyzi meg hangosan, mert a végén valaki „megsértődne” ha hallaná.* - Nem kell bemutatni a könyvet. Üvöltő szelek, Jane Eyre, Az angoltanárt ezeket mind olvastam. Továbbá ismerem a Bronte nővérek történetét érdekel vagy inkább hallgassak? De ha gondolod beszélhetek Alexander Dumasról is…*Kezd bele a klasszikus dolgokba és igen érdekli az ilyenek és ráadásul a középkort azért jobban bírja. Például Merlin és az Arthur király.* - Inkább befogom a számat néha hajlamos vagyok olyanról beszélni ami lehet nem érdekel téged.*Feleli csendesen és igen azért érdekli, hogy mit csinál a másik. Végül is Amy a barátnője és elég keveset tud a testvéreiről.* - Otthon hagytam. Furcsa, hogy nélküle jövök ki igaz?*Teszi fel ártatlanul a kérdést és igen kivételesen Arthurt ugye otthon hagyta ha bár ő majd a kertben kiviszi és le van tudva a dolog. Amúgy is filmezést tervezett mára és ha Mike megengedi akkor áthívja Emmát és akkor együtt néznek valami érdekes filmet. A kérdés az, hogy mit hiszen a horror filmnél lehet sőt biztos leszúrná szóval.. épp elég neki az, hogy Lucifer látja álmában és nagyon fél tőle. Kicsit ki van lelkileg amit nem mutat és leköti magát.* - Szóval ami azt jelenti a mai nappal ne számítsak rá. Amúgy komolyan kérdeztem. Miért nem mész ki egyedül a Lyres? Vagy akár én is szívesen el kísérhetlek.*Ajánlja fel és furcsállja azt, hogy miért itthon van. Bár a nagyobbik testvér se lóg annyit itthon vagyis ha azt nézzük Aaron is inkább a városban lófrálós. Leül a lépcsőre Ian mellé kérdezés nélkül és csak angyalian pislog a másikra és várja a reakciókat.* - Amúgy eléggé műveltnek tűnsz. Jól látom a dolgokat?*Érdeklődik Ian iránt és csak figyeli a srácot a barna szemeivel.*
    Alise Rubenis
    Alise Rubenis
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Alise Rubenis Vas. Aug. 19, 2012 7:14 pm

    *Nem tehet róla, hogy egyik hobbija az olvasás. Igazság szerint akárhová megy a házban biztosan elhagy valamilyen könyvet, ami után azt órákig kutakodik, míg meg nem találja. Végül pedig ezt a problémát azzal oldotta meg, hogy rendszerezte a maga kis könyvtárát, így nem képes elhagyni a dolgait. Egyébként igaz, hogy Lizzie sokszor volt már náluk Amy jóvoltából, de többnyire csak az alsószintet meg a kislány szobáját láthatta, mert Aaron szokásához híven eltorlaszolja a hálóját, a szülőkhöz nem szokásuk bemászkálni, Ian-nel meg nem szórakoznak, ha kedves az életük. Szóval Lizzie jóformán csak a ház felét látta. Aztán ugye elmeséli, hogy hol van a húga, és Lizzie szavaira megrándul a szája sarka, mintha egy apró mosoly futott volna át az arcán.* - Eredetileg britek vagyunk, hogy pontosítsak: londoniak. Ha érdekel, hogy hogyan kerültünk ide, akkor csak ennyit mondok: bombák. *jegyzi meg halkan a másiknak, miközben még mindig azon ügyeskedik, hogy elrejtse a Bronte-regényt. * - Mert úgy volt, hogy átjön két haverom, de már vagy fél órája se hírük, se hamvuk, a mobilukat nem veszik fel, de még reménykedem, hogy egyszer idetalálnak. Így hát mivel úgy volt, hogy velük találkozom, ezért tök felesleges lett volna kigyalogolnom a Lyres-hez, amikor úgy volt, hogy nálunk leszünk. Érted a logikámat, kedves Elizabeth? *magyaráz hosszú sorokon keresztül a lánynak miközben szürke szemeit rászegezi. Aztán végül beadja a derekát, és megmutatja a másiknak az épp aktuális olvasmányát.* - Hogy pontosabb legyek: Emily Bronte. A Jane Eyre-t pedig Charlotte írta, olvastam, vagy ezerszer *válaszol a lánynak, és magában elkönyveli, hogy azért mégsem olyan műveletlen a kiscsaj, mint amilyennek először hitte.*- Értem. Örülök neki, hogy van fogalmad a klasszikus irodalomról, de őket nem kell nekem bemutatni *mondja halkan miközben az ujjaival a könyv borítóján kezd dobolni, és magában bosszankodik, hogy hová tűnt az a két idióta.* -Érdekelni érdekel, csak nem hinném, hogy tudnál újat mondani ebben a témában *pillant fel Lizzie miután áthatóan tanulmányozta az üvöltő szelek borítóját. *- Nem az a furcsa, hogy nélküle vagy, hanem az, hogy nem tüsszögök a közeledben *nevet fel halkan, hiszen tényleg nem bírja a másik kutyáját, és már attól rosszul lesz, ha arra a bolhafészekre gondol.* - Haza fog jönni. Nem meri megtenni, hogy kimarad estére minden szó nélkül. Csak az a kérdés, hogy pontosan mikor esik be, hiszen tízre már itthon kell lennünk *vonja meg a vállát, és amikor újra megkérdezik a tóról, akkor felsóhajt.* - Már mondtam. Az idióta haverjaim, akiknek úgy tűnik sikerült eltévedniük az egyenes úton *válaszolja meg ismét a kérdést, és már tényleg elege van abból a két balfékből, mert csak az utca másik végén laknak, és nemigen lehet eltévedni ilyen terepen.* - Köszönöm az ajánlatot, de ma már biztosan nem megyek ki. A vacsoránál úgy is nekem kell segédkezni *pillant fel az égre elmélázva, és hallgatja, ahogy az édesanyja a konyhában csörög az edényekkel.* Ian és Aaron között csupán az a különbség, hogy a fiatalabb fivér komolyabban veszi a dolgokat, ezáltal többet segít be a szüleinek, mikor otthon van, mint a bátyja. Egyébként amikor leülnek mellé, akkor meg se moccan, csak gondolkozik, majd a kérdésnél lassan, vontatottan fújja ki a levegőt.* - Gyere velem! *kéri a lány, a hóna alá vágja a könyvet, és feláll. Ha a lány követi őt a házba, akkor szépen felmegy az emeletre, és kinyitja a szobájának az ajtaját, így odabent láthatóvá válik Ian birodalma. A falakon nincsenek poszterek, hanem hatalmas könyvespolcok borítják őket, a padlón egy hatalmas szőnyeg terpeszkedik. Az egyik sarok az ágya van suvasztva az íróasztalával – ami szintén tele van könyvekkel –, a fekvőhelyével szemben pedig egy televízió pihen. Az ablak alatt két fotel és egy kisebb asztal terpeszkedik, mellettük pedig egy ruhás szekrény ácsorog magányosan. Az egész szobát belengi a régi könyvek és a fiú illata. Egyébként Ian ágyán hanyagul, félig nyitva ott pihen a laptopja is, míg az asztal tele van papírokkal és tervrajzokkal is. * - Elég művelt vagyok? Egyébként a fele van csak itt *mondja Lizzie-nek az ajtófélfának támaszkodva, és kifejezéstelen arccal vizsgálja a szobáját. * - Ha annyira érdekel, akkor azt is elárulom, hogy az olvasás amolyan hobbi. Szabadidőmben mást szoktam csinálni… Vagyis egyszerre több mindennel foglalkozok. Hangulatfüggő a dolog *magyaráz a lánynak, és teljesen kiment a fejéből, hogy szólnia kellett volna az édesanyjának, aki a konyhában sürög, hogy vendégük van. Mindegy, majd ha Amy haza jött, akkor úgy is hangos lesz a ház, és akkor az anyjuknak is feltűnik, hogy itt van Lizzie.*
    Elizabeth Cobb
    Elizabeth Cobb
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Elizabeth Cobb Vas. Aug. 19, 2012 8:31 pm

    *Az olvasást ő is nagyon kedveli és szereti csinálni azokat.. Szóval amúgy ő lehet, hogy nem látta az egész házat Amy szobáját és a kertet meg az első nagyrészt. Lizzie is úgy volt vele bár Amyt elrángatta az ő könyves részlegükbe ami nem kicsi. Úgyhogy a lány láthatta már a házukat nem egyszer. Mellesleg Amy meg olyasmi típus aki szintén szeret jobbra balra elmenni és el van a társaságban. Ő is szeretne így lenni és úgy néz ki sikerül is összehoznia. A lány csak figyeli Iant és elkezd beszélni hozzá.* - Bocsánat, ezt az apró részletet el felejtettem.*Jegyzi meg a Britre és igen ő mivel Spanyol és úgy jött ide, hogy hozták egész jól megszokta ezt a helyet. Szereti is és nem szeretne utazgatni hanem nyugalmat szeretne.* - Értem.*Feleli a bombákra és csak megvakarja a tarkóját. Hogy ő, hogy jött is.. az nem kérdés, de nem szeretne rá emlékezni így is örül, hogy el felejtette. Nem kell ám el rejteni a másiknak a könyvet hiszen nem nevetné ki. Lizzie is szokott szabadban olvasni és rajzolni és még lehetne sorolni. Lefoglalja magát mostanában és a főzést is élvezettel csinálja.* - Értem persze. Azért sajnálom, hogy nem mentél ki. Meg előbb vagy utóbb csak fognak jelentkezni.*Mondja Iannek és nem akad fenn az Elizabethen inkább át siklik felette. Valóban nem szereti ha így hívják, de hát ezt mindig hangoztatja bemutatkozásnál vagy ha, el felejtik. Most csak simán át halad rajta és csak bámulja a srácot. Igen műveltnek eléggé művelt és úgy is próbálna viselkedni szóval igen. A tüsszögésre amúgy felvonja a szemöldökét és nem jegyzi meg a dolgokat. Arthurt most azért is hagyta otthon, mert Amyvel szeretett volna beszélni vele és ha az ott alvásos dologról lenne szó a kutyát lehet nem vinné magával. Sőt ezer százalék.* - A kimaradást én se merném.. a múltkor azért lettem leszúrva, mert próbáltam kimenni az este, de bűbáj volt a házon. Azóta nem igen próbálkozom az ilyesmikkel.*Feleli a lány Iannak és a Rowanes esetre gondol amikor Jessica feküdt éppen az Ispotályban. Azt nem tudta el felejteni.* - Jó-jó vedd úgy, hogy nem szóltam semmit.*Feleli a haveros válaszra és nem firtatja tovább a szót. Ő csak sokszor kérdezz rá ugyan arra a dologra, de ha rá szólnak akkor csendben marad.* - Én már megfőztem otthon. Michaval nem tudom majd egyszer csak vacsorázunk ha ő is eszik. Te szoktál főzni?*Érdeklődik Ianről ha már segédkezésről beszélnek. A leányzó a házi manókkal jól el szokott lenni a konyhában, de ha rossz a kedve akkor inkább a szobájába zárkózik és nem mozdul kifelé. Aztán felteszi a fontos kérdést a műveltes dolgot és halványan elmosolyodik. Tényleg érdekli a másikat, hogy viselkedik a srác, hiszen az, hogy a testvérét ismeri az egy dolog. Valahol érdekli azért ő is és Aaron is. A követésre csak pislog és bólint. Fel áll a lépcsőről és elindul egyenesen be a házba. Ahogy fel lép az emeleten ismeri nagyjából a járást vagyis csak Amy szobáját. Amikor kinyílik az ajtó csak nagy szemekkel pislog könyves polcokra aztán a fiúra vissza. Nem is tudja mit gondoljon a másikról.. talán tényleg elég művelt.* - Ez aztán a szoba. Te aztán rengeteget olvasol.*Feleli mosolyogva és beljebb lép a szobába majd körbe néz.*-Nem vagy az a tipikus fiú aki poszterekkel rakja körbe a szobáját és Xboxozik. Mások ezt csinálják.*Feleli hitetlenkedve és az asztalához lépve ha hagyja akkor nézegeti mik vannak ott.* - Ezeken kívül mit szoktál még csinálni? Meg a focizáson kívül? Könyvmolyocska.*Kuncog a lány és tényleg érdekli amúgy. Nem nézte ki a srácból, hogy ő olyan „zsenipalánta” Azt hitte hasonlít a testvérére és egyszerűen ő olyan.. különc.* - Hangulat függő? Nekem nem mindig.. ha olyan kedvem van elmegyek a szigetre és lerajzolom.. vagy éppen beülök a könyvtár részlegbe és olvasok én is. Azért te nálam sokkal okosabb vagy azt viszont el kell ismerjem. Nem tudom miért, de így érzem.*Feleli mosolyogva és belegondol abba, hogy milyen lenne ha lenne neki testvére. Bár ő nem szeretne.. neki jó ha vannak „barátai” akivel el van el lehet hiszen le tudja magát foglalni. Amúgy meg csak nézegeti a srác dolgait.*
    Alise Rubenis
    Alise Rubenis
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Alise Rubenis Vas. Aug. 19, 2012 9:27 pm

    *Hát maradjunk annyiban, hogy az olvasás egy nagyon fontos dolog, és ámbár Ian órákat tudna szövegelni arról, hogy mégis miért tartja fontosnak ezt a tevékenységet az user most mégsem fogja ezt hosszú sorokon keresztül taglalni. Egyébként Crownwell-ék házának van pár titkos zuga, amit csak Ian ismer, és ezáltal ki is használja a ház adottságait, no meg a saját tudását, ha el akar bújni a testvérei elől.* - Semmi gond. Ezzel csak jeleztem, hogy mi szoktunk ötkor teázni, sőt még annyit elárulok valamit: a Fair Isle még az Egyesült Királyság része, ami azt jelenti, hogy aki erre a szigetre születik az szintén brit állampolgárnak minősül* felel nyugodtan, és monoton hangon el kezdi magyarázni a másiknak, hogy attól, hogy valaki nem Anglia, Skócia, Wales, vagy Észak-Írország területén született, hanem mondjuk Fair Islén attól még ő is ugyanúgy megkapja a brit állampolgári jogot. A bombákat viszont nem emlegeti tovább, úgy gondolja, hogy Lizzie magától is rájöhet, hogy a családja a második világháború miatt költözött erre a csendes, távoli szigetre. A könyves ügy… Ő nem attól tart, hogy kiröhögik csak egyszerűen nem szokása elmondani másoknak, hogy mik a hobbijai.* - Nem kell sajnálni, hiszen lesz még rá lehetőségem, és talán jobb is, hogy maradtam, mert Aaron már megint eltűnt, így én segítettem helyette apámnak pakolni *vonja meg a vállát, és egy halvány mosoly ül ki az arcára. Szeret segíteni a szülei üzletében.* - Ó, én nem aggódok értük. Sajnos túlságosan is túlélő típusok *nevet fel vidáman, mert ha egy atombomba is vágódna le amellett a két jómadár mellett, akkor is túlélnék.* - A mi szüleink se tolerálják a későig kint létet. Sok mindent megengednek nekünk, és cserébe be kell tartanunk néhány szabályt, amit Amy előszeretettel feledkezik meg ezekről a szabályokról *sóhajtja, majd a védőbűbájra felvonja a szemöldökét.* - Nem lehetsz valami engedelmes, ha bűbájjal zárnak be *kommentálja halkan az eseményeket, igen, határozottan szereti kimondani a véleményét, még akkor is, ha kicsit bántó lehet a gondolata. A lány szabadkozására csak legyint, majd ugye szóba hozza, hogy segíteni fog megtéríteni. * - Én? Nálunk Anya és Amy szokott főzni, apával és Aaronnal segítünk megtéríteni, és elmosogatni. Mindenkinek meg van a maga feladata. Ma apa lenne a soros, de dolgozik, Aaron pedig azóta nem szorul emberi táplálékra mióta vérszívó lett *meséli, hogy nálunk mi a szokás, és isten ments, hogy neki főzni kelljen. * - Vagyis… Egy dolgot szoktam főzni, de az nem ehető *kacsint a másikra, és az alkimista ambícióra céloz, igen, kicsit sok dolog érdekli. Aztán ugyebár szóba kerül, hogy mennyire művelt, így úgy dönt, hogy inkább megmutatja a kis gyűjteményét aztán a lány eldönti, hogy mennyire művelt. Amikor pislognak rá, akkor már rég karba tett kézzel támaszkodik az ajtófélfának, és érdeklődve figyeli a másik arcát.* - Nem nézted volna ki belőlem? *kérdi halkan, halvány mosollyal az arcán.*- Ó, hát igen. De ez csak a gyűjteményem fele. A másik része sajnálatos módon nem fért be a szobámba *húzza el a száját, ellöki magát a bejárattól, és tesz beljebb néhány lépést. Nem zavarja, hogy a másik nézelődik, amíg nem nyúl hozzá semmihez.*- Nem is férnének ki a falamra. A könyvespolcok meg jobban mutatnak, ha pedig xbox-ozni akarok, akkor elkérem a bátyámét *reagál higgadtan a lány meglepettségére, a kérdésre pedig elmosolyodik.* - Hát a focizást meg az olvasást eltaláltad. Ezeken kívül még érdekel a csillagászat, a fizika, a kémia és az alkímia, bár az utóbbi kettő szorosan összekapcsolódik. Szeretek foglalkozni az elektronikával is, ezért készítek tervrajzokat. Az egyik projektem már majdnem készen van. Érdekel még valami? *mesél picit a hobbijairól, bár nem kérkedik velük csupán a másik kérdezett tőle valamit, és arra adott választ.*- Igen. Hangulatfüggő, hogy épp mozgáshoz van kedvem, vagy csupán a tóparton ücsörögni egy jó könyvvel, vagy talán egy üst felett görnyedni, és várni, hogy mikor készül el a bájital, de akár fizikai és matematikai képletekkel is jó szórakozni, vagy egyszerűen csak robotokat próbálsz gyártani. Mivel egyszerre több dologgal foglalkozom, ezért semmit nem tudok megunni. Amíg a testvéreim állandóan a haverjaikkal járnak a városba, addig én elfoglalom magam. Valahogy mindig sikerül beosztanom úgy az időm, hogy egyszerre tudjam a hobbimnak szenteli az időmet és a barátaimnak, de mivel nagyon sok dolgot egyedül csinálok, ezért kevesebbet látni engem az utcákon, mint Aaron-t, vagy Amy-t.*fejti ki bővebben a hangulatfüggőséget, a „sokkal okosabb” részre pedig kicsit zavarba jön, és elfordítja a tekintetét.* - Nem vagyok én okosabb, csupán egyszerre több dolog érdekel… *jegyzi meg recés hangon, és valóban zavarba lehet hozni azzal, ha dicsérik, hiszen ő nem Aaron, aki imád lubickolni mások csodálatában.*- Szóval, ezek szerint műveltnek találsz? *vonja fel a szemöldökét, lehuppan az ágyára, és az ölébe veszi a laptopját. Odalentről pedig egy hangos kiáltás szűrődik fel.* - Megjöttem! *érkezik meg a legkisebb Crownwell-gyerek, mire Ian felkapja a fejét, és ránéz Lizzie-re.* - A királykisasszony megérkezett. Nem mész le hozzá?
    Elizabeth Cobb
    Elizabeth Cobb
    .::Városi Lakos::.
    .::Városi Lakos::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Elizabeth Cobb Vas. Aug. 19, 2012 10:47 pm

    *A teázásra csak elmosolyodik és néha ő is szokott. Szereti a különféle teákat. Igen. Amúgy közben előveszi a telefonját és gyorsan ír egy sms-t Michanak, ami a következő: „szia Micha! Amyéknél vagyok és még nem érkezett meg. Igyekszem otthon lenni, de megvárhatom? Nagyon fontos dolgot szeretnék megbeszélni vele és szeretném megvárni. Lizzie” Ahogy elküldte az smst visszafordul Ianhez és csak pislog a srácra. Far Isles dologra csak bólint, és néha el felejti, hol van, de nem kell vele. Rájött ám a második világháborúra, de nem kérdezett rá direkt. Úgy van vele, hogy nem kérdezősködik inkább ezt már megtanulta amikor fogságban volt.* - Ő mindig eltűnik ha jól emlékszem. Bár nem ismerem annyira mint például Amyt.*Jegyzi szemet forgatva és igen a szívtipróról keveset tud, de azért azt meg tudja állapítani, hogy a Crownwell fivérek helyesek.* - Értem…*Feleli a túlélésre, de nem igazán mondd semmit erre. Utána rátértnek a szabályokra amire csak halványan mosolyodik. Mike is vezetett be szabályokat amiket be tart, de ha látomása van akkor nem tud aludni rendesen. Valamikor későn alszik el és ilyenkor csak forgolódik. A bűbájra csak megvakarja a tarkóját és igen határozottan emlékszik az esetre.* - Ez nem az engedelmességen múlik csak kutyát akartam kivinni, de már régen volt. Azóta sok új dolog történt. A szabályok nálunk is vannak például éjfélkor már ágyban kell legyek szóval igyekszem azt betartani.*Meséli a srácnak mosolyogva és ezen kívül az órákat is csinálja és gyakorol elég sokat. El van foglalva rendesen, de azért van némi szabad ideje.* - Ahham értem.*Feleli a főzésre és igen a lányok főznek inkább.. ezt ő is tudja bár ő szeret főzni és sütni minden félét. Soha nem égetett semmit oda csak amikor kis kezdő volt. Muffintól kezdve a levesig a pörköltől a főzelékig bármit el tud készíteni és eszes gyerek ám ilyenben.* - Kíváncsivá tettél arra az egy dologra.*Jegyzi meg mosolyogva és kacsint a srácra és tovább nézelődik ugye a szobájában. Műveltnek találja bizony és kevés olyan embert, lidércet ismer aki ilyen lenne. Jó fiatalra gondol és fiúra. Tudja milyenek nagyjából a fiúk, de azért ez egy piros pont a srácnak. A kérdésre hitetlenkedve néz a másikra és csak pislog. Nem nézte volna ki belőle? Egyáltalán nem.. olyan szívtiprónak gondolta aki rossz társaságba keveredett és nagyképűnek képzeli magát. Szóval ezzel kapcsolatban csak kellemes csalódás érte.*- Nem.. vagyis.. mást gondoltam rólad.*Fejezi ki magát és halványan elmosolyodik és zavartan pislog a másikra. Az xboxra csak nem szól semmit végül is a bátyánál van akinek biztos el tudja képzelni a szobáját. Tele minden féle kocka cuccokkal és hasonlókkal és csak nőket enged a szobájába. Vagy még azokat sem. A csillagászatra és a fizikára csak elmosolyodik.* - Zseni gyerek..*Jegyzi meg és a csillagok a lányt is szokta érdekelni. Valamikor szokta nézni az égen a csillagokat és tanulmányozza őket, de hát ő nem ért annyira ezekhez.* - A fizika és a kémikus cuccok nekem magasak.*Jegyzi meg zavartan és abból tényleg hülye ám. Milyen projekt?*Kérdezz rá és halványan elmosolyodik és fel keltette ám az érdeklődését. Aztán megkapja a választ a kérdésére, hogy ő bájitalokat szokott főzni arra csak ismét megvakarja a fejét.* - Áhhá.. mondom én, hogy okos gyerek vagy te.*Jegyzi meg és nem bókol csak amolyan kedvességből mondja amúgy is ő csak egy olyan havernak tudja nézni a másikat, de megtisztelő számára, hogy beengedték a szobájába.* - Sokan látták már a szobádat? Mármint a haveri körödből?*Érdeklődik a lány majd hallgatja tovább a fiút és csak elismerően mosolyog.* - Majdnem mondtam valamit az egyszerre több dologra. Egyébként meg, azért akkor is nagyon ügyes vagy a téren, hogy be tudod osztani az idődet. Igen őt nagyon sokat lehet kint látni és soha nincsen egyedül.*Feleli egyetértően és igen megint a bátyról van szó. A kérdésére csak elvigyorodik.* - Igen műveltnek.. és elég komolynak a bátyádhoz képest. Nekem ő olyan gyerek.. első ránézésre, de nem szeretnék ítélkezni. Jó beszélek én aki szintén gyerek vagyok, de hát hagyjuk.*Fejezi ki magát és magyarázkodik Aaronról. Igen a lány látta a fiút, a barátaival, de hát nem tud mit mondani rá. Nem ismeri annyira no. Aztán csak figyeli ahogy leül a laptophoz és csak halványan elmosolyodik. Csak bámulja a srácot és nem is tudja azt miért teszi. Amikor Amy megszólal nem igazán hallja meg kis fázis késéssel megrázza a fejét és Ianra néz.* - Őőő.. mi? Ja. De. Akkor nem zavarlak tovább.*Köszön el Iantől és lerohan Amyhez és a nyakába ugrik.* - Sziaaa! Őőő. A bátyáddal beszélgettem s azt hittem sokára jössz meg. Írtam Michanak, hogy megvárlak egyébként mi a jó életet csináltatok? „Teázgattatok” persze..*Jegyzi meg halkan és felvonja a szemöldökét és összefonja a karját. Kíváncsi arra barátnője mit csinált és reméli azt is, hogy elmeséli.* - Izéé.. majd.. ha meséltél mondok valamit.*Jut eszébe a dolog és aztán az ott alvós dologra is át akar térni. Michat még szeretné meggyőzni és tudja azt, hogy nehéz dió lesz. Kíváncsi szemekkel tekint a másikra és csak várja a válaszát.*
    Alise Rubenis
    Alise Rubenis
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Alise Rubenis Vas. Aug. 19, 2012 11:36 pm

    *Nem kérdezi meg, hogy a másik mit ügyködik a telefonnal, hiszen az a másik magánügye, hogy mégis kinek ír. Aztán szóba kerül a bátyja, mire halkan felhorkant.* - Az örök csavargó. Sosem képes nyugton maradni. Attól félek, hogy Amy is hozzáhasonló lesz, és épp elég, hogy az egyik testvérem ilyen hülye. Szeretem őt, de amiket művel, az nem normális, pedig nem volt mindig ilyen csak az a sértett büszkesége… *csóválja a fejét, majd ugye a haverjait kezdi taglalni. A Crownwell-fivéreket egyébként a város fiatalabbik része jóformán ismeri, ha Ian-t nem is, Aaron-t biztosan.* -Szóval a bolhafészekkel jártál pórul. Éjfélkor? Hát nálunk az alvás nincs időhöz kötve, így én rendszerint hajnali háromig fent vagyok *jegyzi meg halkan, de egyébként ő éjszaka szokta elintézni azokat a dolgait, amikre nappal nem jut idő, így sikerül elérnie, hogy mindenre legyen ideje. Aztán Lizzie a főzésről kezdi faggatni, amire nemes egyszerűséggel rávágja, hogy az ő családjában a nők főznek, a férfiak pedig besegítenek az előkészületekben, vagy az utómunkálatokban. Utána persze megjegyzi Lizzie-nek, hogy főzés terén egy valamire képes, és a kíváncsi dologra halványan elvigyorodik.* - Aki kíváncsi, hamar megöregszik, Elizabeth. Te szeretnél ennél öregebb lenni? *kérdi halkan játékos mosollyal az arcán, majd ugye bemennek a házba, és megmutatja a saját kis birodalmát. Egyébként Lizzie-nek elég szépen sikerült félreismerni a fiatalabbik Crownwell-fiút.* - Szabad tudnom, hogy mit gondoltál? Hogy olyan lennék, mint a bátyám? *kérdi szinte suttogva, és érdeklődve pillant a fél-lidércre. Abban pedig a lánynak igaza van, hogy Aaron szobája tipikus fiús szoba, míg Iané jobban hasonlít egymagának való zseniére. A megjegyzésre egyébként csak zavartan megvakarja a fejét, és elhúzza a száját.* - Nem vagyok én zseni csak… Mondtam, sok dolog érdekel, és eléggé reálos vonalon mozgok *magyarázkodik, vagyis csak próbál, de eléggé zavarban van, mert nem szokott hozzá, hogy dicsérgetik. Egyszerűen nem tudja kezelni az ilyen dolgokat. A fizikás-kémiás dologra egyébként felnevet, és sunyin elmosolyodik.* - Oké, akkor nem magyarázom el, hogy hogyan lehet könnyedén HCl-t gyártani, ha el akarod takarítani az útból Amy-t, és az áramkörökről se kezdek elmagyarázni *mosolyog halványan, majd a projektre elkomorodik a tekintete, elhúzza a száját, és a hajába túr.* - Nos, nem tudom, hogy sikerül-e angolul elmagyaráznom, de megpróbálhatom. Szóval, mivel miattam a húgomnak nem lehet kutyája, ezért kitaláltam, hogyha már annyira értek az áramkörökhöz és a robotikához, akkor csinálok egyet. Mármint egy robotot, ami tökéletesen be van tanítva, úgy néz ki, mint egy valódi kutya, de nincsenek létszükségletei. A kutya fémlemezekből, fogaskerekekből és némi mágiából áll össze természetesen akku működtetésével, és néha meg kell olajozni, de ezen kívül lenne benne egy hangfelismerő szerkezet, és még nagyon sok minden. Kitűnő memóriával rendelkezne, mert kivenném egy gépből, és belé ültetném, és nagyon sok adatot bele lehet táplálni, de közben egy házi kedvenc lenne. Érted miről beszélek?*próbálja valahogy beavatni a lányt, és néha fizikusi szakszavakat is beleilleszt a mondandójába, bár ezt nem sokáig taglalja, mert utána említi az alkímiát is, aztán az újabb dicséretre vér szökik az arcába, és halványan elpirul.* - Csak azok, akiknek egy kicsit is hasonlít az érdeklődési köre az enyémhez. Egyébként senkit nem engedek be *vonja meg nemes egyszerűséggel a vállát.* - Csak próbálok úgy kalkulálni, hogy mindennel tudjak foglalkozni, ha erre törekszem, akkor sikerül is. Aaron pedig utál egyedül lenni, imádja jártatni a száját*fintorog, és határozottan nem tetszik neki, hogy a bátyja viselkedése elment ilyen irányba. Arra, hogy ő milyen nem reagál, csak magában megjegyzi a dolgokat, viszont Aaron-ról halkan beszélni kezd.* - Egoista, társaságkedvelő, csajozós, hiperaktív és hülye. Ezekkel a szavakkal lehetne leginkább jellemezni, és nyugodtan mondd ki a véleményed nem leszek rá dühös *szusszant, majd odaül a laptophoz, hogy kikapcsolja, hiszen épp egy filmet nézett, mikor Oliver ráírt, hogy találkozhatnának. Egyébként feltűnik neki, hogy a lány bámulja, bár igyekszik nem túl nagy figyelmet szentelni ennek a dolognak. Aztán beesik Amy is, és Ian szól Lizzie-nek, hogy megérkezett a kishúga.* - Nem zavartál *mondja halkan a távolodó lánynak, majd miután letette a laptopot azután még egy darabig pakolászik. Odalent pedig Amy szélesen elvigyorodik, mikor a nyakába kapja a fentről érkező Lizzie-t.* -Sziiiia. Hát te mit kerestél odafent? *kiáltja vidáman a lány, majd mikor a „bátyád” és a „beszélgettem” szót meghallja, akkor kérdőn felsandít az emeletre.* - Te beszélgettél Aaronnal? Vagy miii? Egyébként kicsit elhúzodott, mert a csajok kitalálták, hogy menjünk el vásárolni, mert Giná-nak holnap lesz a születésnapja *csacsog vidáman a lánynak, majd miután ő lerendezte a mesélést, akkor kérdőn Lizzie-re pislog.* - -Mit is akarsz mondani?*faggatja a lányt, és nem sokkal később az emeletről Ian robog lesz, hogy a földszintre érve bekanyarodjon, és feltépje a lépcső oldalában lévő, rejtett pince ajtót. Épp készülne lemenni, mikor az édesanyjuk megszólal az ebédlőben.* - Azt hiszem, kicsit késő van már, és nem ártana, ha haza mennél Lizzie, drágám *adja ki a parancsot, Amy pedig belekarol Lizzie-be, és vigyorogni kezd.* - Majd én haza kísérem, anyu! *rikkantja válaszul, mire a Crownwell anyuka ismét megszólal.* -Örülnék neki, ha nem mászkálnátok egyedül a sötétben. Ian, kísérd el őket!*beszél a gyerekeknek, mire Ian felsóhajt, és becsapja a pinceajtót.* - Igen, anya. Máris *motyogja, odamegy a cipős szekényhez, felvesz egy tornacipőt, majd ránéz a lányokra.* -Indulhatunk? *És ha beleegyeznek, akkor a két Crownwell elkíséri Lizzie-t hazáig, aztán szépen visszabattyognak. Útközben viszont Amy még odasúg valamit Lizzie-nek.* - Azt hiszem, tönkretetted az esti programját. Akkor szokott dobolni… *kuncog, majd a ház előtt megöleli Lizzie-t, és Ian-t faggatva visszasétálnak.*

    Ajánlott tartalom


    A Crownwell család háza Empty Re: A Crownwell család háza

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Ápr. 27, 2024 4:19 am