Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

2 posters

    Ajánló

    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


                                               Ajánló Empty Ajánló

    Témanyitás by Amarilla Darwin Szer. Jan. 04, 2012 6:41 pm

    Hogyha van valami ötleted, film/könyv/Sorozat/Zene téren akkor azt nyugodtan rakhatod ide. Az a jó ha egymástól is tanulunk meg így jobban megismerjük egymást. ^^
    Lucien du Bois
    Lucien du Bois
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                                               Ajánló Empty Re: Ajánló

    Témanyitás by Lucien du Bois Szer. Júl. 04, 2012 1:29 am

    Mivel rájöttem, hogy ilyen is van, ezennel felavatom az egyik kedvenc filmemmel Very Happy A címe Stick it, vagy magyarul Talajfogás, vagy valami ilyesmi, azt nem tudom pontosan... Maga a film a sporttornát veszi alapul, méghozzá egy csajt, Hayley-t (Missy Peregrym), aki egyszer visszalépett a világbajnokságból, cserbenhagyta a csapatát, és azóta eléggé elromlott. Többször összetűzésbe került a rendőrséggel, stb. Egy ilyen alkalommal az a büntetése, hogy el kell mennie egy ilyen gimnasztikát oktató iskolába, és ott kell boldogulnia, és visszatérnie abba az életbe... Tipikusan olyan film, amin az egyik percben a meghatottságtól/szomorúságtól bőgök, a másikban meg a röhögéstől.

    És végül íme a trailer, sajnos csak angolul:
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


                                               Ajánló Empty Re: Ajánló

    Témanyitás by Vendég Vas. Júl. 29, 2012 6:08 pm

    Hát, nekem könyvajánlóm van amivel jöttem, és úgy emlékszem Skypon már beszélgettem róla és bőszen ajánlottam is egyvalakinek, de itt is szerepeljen szerintem mert az a könyv valóban jó.

    A címe Titokfölde és Brandon Mill kezéhez tapadt a toll amivel írták. Annyira megfogott, hogy legszívesebben alkottam volna egy olyan fórumos szerepjátékot, amiben ez a világlátásmód szerepel. Helyette inkább csak hagytam, hogy a Múzsának nevezett brutális lény homlokon csapkodjon egy bézból ütővel. (Ebből a kecses ütlegelésből fog megszületni egy olyan meseterület a sötét negyedben amit Boszorkányháznak fognak nevezni, és tulajdonképpen egy túlélőtúra lesz minden kijutás az oda tévedtek részére. Persze csak aki vállalja.) Embarassed Szóval látható, hogy engem ez a könyv nagyon megragadott, és tőlem szokatlan módon életem második olyan könyve, amit egy hét alatt kiolvastam, pedig nem szokásom az ilyen, és még lassítottam is a folyamatot, hogy ne végezzem ki túl gyorsan, különben öt nap alatt kivégeztem volna, annyira letehetetlen. Very Happy
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


                                               Ajánló Empty Re: Ajánló

    Témanyitás by Vendég Pént. Aug. 03, 2012 10:22 am

    Sziasztok, egy újabb ajánlót hoztam, némi kritikával fűszerezve! Kit érdekel? Szerintem mindenkit. Embarassed na jó, nem leszek nagyképű, csak tudom, hogy ez a mese még új, mert a tegnapi volt az első napja a magyar mozikban, és a 17 millió magyarhoz képest szinte senki nem látta még ahova mi mentünk ott is kongott a nézőtér, és a nagyja nem is a filmet nézte közben (ciki, de a végén láttam a ruhaigazgatásokat na!).

    Merida, a Bátor

    Alapjaiban aranyos, és érzelmes mese. És már hatszor bánom, hogy az Exit magazinban elolvastam a kritikáját, ha tehetitek Ti ne olvassátok el előtte, mert nagyon lehúzta az élményértékét mozizás közben. Utólag inkább. Szóval adva van egy hercegnő (mily' meglepően újból) aki viszont nem éppen D-stílusban tűri ha ráaggatják a kötelező hercegnői cuccot. Csakcsupán az zavarja, hogy nem lehet benne rendesen mozogni. Végre egy olyan karakter, aki a kisgyerekek szemszögéből néz erre az egészre: ami kötelező, az szoros és merev. Viszont ezek után jön a várható lázadás, amit olyan módon kiviteleznek, hogy még a naagy gonosz boszorkányt is meg kell zabálni annyira jól összetették és annyira aranyosan. Aztán persze jön a meglepődés, a varázslat ne úgy alakul ahogy a csajszi várta, és a becsapottság érzésén keresztül vonszolva magát kell rájönnie, hogy mennyire bután is viselkedett. Szív nélkül, tapasztalat nélkül. Hát esik belőle neki mindkettő. Aki igazán sértett az egész ügyben és kárvallottként igényt nyújthatna be a lánnyal szemben az megértő és türelmes, miközben kijut a bajból mindkettejüknek. A végén a HappyEnd majdnem elmarad, de csak hogy húzzák az amúgy is feszült idegeinket, aminek hatására az érzékenyebbeknek javaslom, vigyenek magukkal egy helyett KÉT marék zsepit, ha haza akarnak érni ciki takonycsík nélkül. Nekem mázlim volt, az extra bepakolt mennyiség az életemet mentette meg. Persze attól még néztek rám érdekesen a metrón néhányan.
    Írnék még róla órákig, nekem nagyon tetszett, zsinórban még vagy háromszor megnézném szünet nélkül, de nem tenném olyan helyen ahol az első varáiciós 3D-lejátszó található. A kép darabos és sokat ront az élményből, ha úgy látsz az izgalmasabb részeknél mindent, mintha félig máris aludnál unalmadban, ami egy ilyen mesével kapcsolatban nonszensz. Megérdemli, hogy megválogassátok a mozit, ahol megnéznétek. Ne menjetek olyan helyre, ahol kék-piros és kölcsönzős a szemüveg. Helyette inkább keressétek az összecsukhatós színmentes verzióval 200 forintért vehető szemüveggel rendelkező helyeket! Tapasztalat. A két 3D-s élmény között akkora a különbség, mintha bemennél a Barlangmoziba ősembert nézni, de egy ufó csapna homlokon.
    Lucien du Bois
    Lucien du Bois
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                                               Ajánló Empty Re: Ajánló

    Témanyitás by Lucien du Bois Vas. Szept. 30, 2012 11:49 am

    Hát, mivel nagyon máshova nem tudtam betenni, noha egyik sem film vagy könyv vagy ilyesmi, kimondottan, de ajánlom. Ja, és pluszban garantálom, hogy az elsőn bőgni fogtok. Ha értitek, és rátok is úgy hat, mint rám, akkor a másodikon is.

    Nincsenek szavak, csak zene, néhány hiányoztál. Amerikai katonák érkeznek haza, és meglepik a szeretteiket.



    A másodikhoz szükséges az angol tudás, bár gondolkozom rajta, hogy készítek hozzá magyar feliratot, mert ahogyan a címe is mondja, ez tényleg felejthetetlen. Persze lehet, hogy más nem így látja majd, de számomra az.

    A videó leírása: Ennek a lánynak az édesanyja öngyilkosságot követett el, depresszióba, öngyilkos gondolatokba és kísérletekbe taszítva őt. De az élete megváltozott Isten segítségével, ő pedig elkészítette ezt a gyönyörű videót, hogy megmutathassa mindezt.


    Ajánlott tartalom


                                               Ajánló Empty Re: Ajánló

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Pént. Ápr. 26, 2024 4:50 pm