Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

2 posters

    A Szent Láng Temploma

    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    A Szent Láng Temploma Empty A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Vendég Szomb. Okt. 20, 2012 8:07 pm

    A Templomba egy keskeny, kanyargós út vezet a főtértől felfelé a hegyekbe. Borzalmasan hosszú az út, de mégis megéri, hiszen gyönyörű tájakon keresztül halad át a vándor. Zúgók, ligetek, patakok és erdők húzódnak az út mentén, és a szemfülesek egy-két nagyobb birtokot is felfedezhetnek, hiszen a nagyobb és tehetősebb nagycsaládok szeretnek nyáron kiköltözni a természetbe. Persze nem csak hatalmas kúriák mellett egy-két kisebb faluba belefuthatunk, hiszen a mennybélieknek is meg kell dolgozniuk az ételért, így a város környéki falvak mezőgazdaságból élnek meg. Az út vége felé, – mikor a terep emelkedni kezd, s a füves pusztákat mohával benőtt sziklák váltják fel – már csak egyetlen akadály várja a templom látogatóit: fel kell jutni a hegyre. A fiatalabbak általában kedvtelésből megmásszák, vannak olyanok, akik a turistaösvényen felsétálnak, de akadnak olyanok is, akik szimplán repülve teszik meg az utat.

    A hegyről letekintve látni lehet a Teremtés völgyét, a Várost, a falvakat és mindent, ami odalent bújik meg. Lélegzetelállítóan gyönyörű a táj, ezért aztán művészlelkek egy csoportja is feljár ide ihletszerzés gyanánt.
    Ha a vándornak sikerül elszakadnia a gyönyörű kilátástól, akkor a tisztás közepén egy karcsú, mészkőből emelt toronytemplomot vehet észre. A templom ajtaja szinte mindig nyitva van, csak úgy árad belőle az angyali energia.

    Odabent, a templomi részen félhomály uralkodik. Néhány padra lehet leülni imádkozni, vagy épp csak megpihenni. Hatalmas rózsaablakokon szűrődik be a napfény, ami a falakat díszítő freskókat világítja meg. Mindegyik freskó az angyalok legfontosabb történelmi pillanatait ábrázolja. Hátul egyébként egy kisebb oltár is helyett kapott, ami felett egy hatalmas kereszt van a falra erősítve. A szemfüles vendégek pedig akár egy szűk kis járatot is észrevehetnek a falba vájva, ami egy csigalépcsőhöz vezet. A lépcsősoron felkapaszkodva egy nagy, kör alakú terembe érnek, ahol harangok helyett egy hatalmas emelvényen álló serleg szélét nyaldossa a Szent Láng. Ez a toronytemplom nagyon sok funkciót tölt be. Egyrészt lehet itt imádkozni és vezekelni, másrészt kilátóként is szokták használni, ez a Láng őrhelye és a völgyben eltévedt vándoroknak irányít ad, hogy merre kellene haladniuk. Ezért aztán ennek a helynek van egy őrzője is, akit bár soha nem láthatnak mégis jelen van és őrködik a Láng felett.

    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Szer. Aug. 28, 2013 5:41 pm

    * Csodálkozva néz körül, nem emlékszik rá, hogy bármikor is járt volna itt. Gyönyörűnek találja a helyet, de a feljutás már kicsit fárasztóbb. Még akkor is ha az ember pontosabban angyal repül. Nem pedig jár. Leül a padra, kicsit kifújja magát aztán odalépdel az oltárhoz, hogy imádkozzon egyet. * - Atyám segíts meg engem vedd le vállamról a terhet, mert egyedül nem bírom el. Légy a segítségem és mutasd meg a helyes utat nekem... * a többit pedig már magában mondja. Az már csak rá és az úrra tartozik.* Majd a hosszabb ima után keresztet vet majd kilép a templomból, hogy egy kicsit a látványban gyönyörködjön. Ötözékként egy fehér köpeny van rajta. Amit derék tájon egy aranyszínű öv köt össze. Valamint egy egyszerű szandál. Látszik rajta, hogy az imának hála megkönnyebbült. Az arca sem olyan nyúzott mint azelőtt amikor ideérkezett. Előveszi a köpenye zsebéből az a kis bábut Amit Sadietől kapott a tenyerére rakja és engedi, hogy az is körülnézzen.* - Láttál már ilyet? * kérdezi tőle bár tudja, hogy a bábu úgyse érti amit mond. Csak oroszul ért. Bár már egész jól sikerült megnevelnie.*
    Felion
    Felion
    .::Felvilági::.
    .::Felvilági::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Felion Szer. Aug. 28, 2013 6:01 pm

    *Ilion egy héttel ezelőtt határozta el, hogy ő márpedig most végig fogja csinálni ezt a meglehetősen nagy túrát a toronytemplomhoz. Minden évben meg szokta csinálni, leginkább Rhean emlékére, aki imádta az ilyenfajta kikapcsolódást, és évente egyszer elráncigálta őt meg Hradent ide, gyalog. Nos, most, ahogyan történetünk kezdetéhez érünk, az ifjú nő széles vigyorral, elég szaporán véve a levegőt, de megérkezik végre a hegytetőre a turistaösvény irányából. Amikor felér, nevetni kezd, és a boldog kacaj bezengi a hegyoldalt. Aztán persze felfogja, hogy némileg talán tiszteletlen, így a vidám hangból csak egy örömteli mosoly marad, ahogyan lassú léptekkel elindul, hogy körülnézzen. Egyébként egy vékony, fehér, piros virágmintával díszített szoknya van rajta, egy kényelmes szandállal és egy vékony, fodros-bodros fehér felsővel, ami talán kissé furcsa öltözék egy ilyen jellegű túrához, de ő kényelmesnek ítélte. Vállig érő, vörös haja szokás szerint ki van engedve, ezúttal egy virágos csattal eltűzve. Sétálgatni kezd tehát, és ekkor veszi észre a fiút, magától nem messze, és felcsillan a szeme. Aztán eljut, hogy a srác egy bábuhoz beszél, így elvigyorodik, és könnyű léptekkel felé indul.* - Helló! Micsoda bábu! Tud beszélni? *kérdezi kíváncsian, majd ha erre a létfontosságú kérdésre választ nyújt, eszébe jut, hogy illene bemutatkozni, ezért pukedlizik egyet, aztán egy gyönyörű mosolyt villant a fiúra.* - Ilion vagyok, nagyon örvendek. Sosem láttalak még, vendég vagy? Vagy esetleg... Esetleg most érkeztél? *kérdezi, az utolsót már vigyorgás nélkül, a szemében megcsillanó részvéttel. A halál ténye, és az, hogy ez a dolog egyáltalán létezik, mindig is elég negatív érzelmeket váltott ki belőle...*
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Szer. Aug. 28, 2013 6:31 pm

    * Ahogyan hagyja, hogy a bábu nézelődjön. Hirtelen egy női hang kacagását hallja. * - Te ki vagy? * kérdi meg. Aztán még mielőtt választ kapna máris kérdéseket kap.* - Nos, nem nem tud beszélni. * mondja. Aztán választ kap az előző kérdésére is. * Az enyém pedig Esteron. Most járok itt fent először amúgy lent a földön élek. A fyron akadémián tanulok. Te ide valósi vagy? Mármint a felvilágba? és arkangyal vagy? * kíváncsiskodom miközben elrakom a bábut vissza a köpenyem zsebébe. Igazából Gabrielen kívül még senkit nem látott. A felvilágból és nagyon kíváncsi a felvilági angyalokra, hogy ők vajon milyenek, mikkel foglalkozna, mivel töltik a napjaikat. Szóval ha esetleg Ilion egy kérdés sorozatot kap akkor valószínűleg ki törik belőle a kíváncsiságba. Bár azt mondják, hogy aki kíváncsi az hamar megöregszik. Nos ő elhatározta, hogy kíváncsi de nem fog hamar megöregedni.*
    Felion
    Felion
    .::Felvilági::.
    .::Felvilági::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Felion Szer. Aug. 28, 2013 6:50 pm

    - Ó, értem *válaszolja kissé lelombozódva.* - De azt érti, ha te beszélsz hozzá? *csillan fel ismét a szeme. Hát, jó pár száz évet letagadhatna, de nem baj, végül is az ő fiatalos lelkesedésére is szükség van.* - A Fyronon? Az biztosan egy remek hely, elég sokat hallottam róla, meg hát ugyebár Fair Isle-ön van, ami eleve eléggé kiemelt státuszt biztosít neki *bólogat nagyokat. Sokat szokta figyelni a Földet, úgyhogy nagyjából tisztában van vele, hogy mi merre hány méter, és hát ismeri Fyront, legalábbis tudja, mi az és hol van.* - És igen, idevalósi vagyok, de nem, nem vagyok arkangyal *mosolyog.* - Ők csak heten vannak, ráadásul az egyikőjük... Nos, talán tudod, hogy jelenleg nagyon rossz helyzetben van, rettentő messze innen *magyarázza, ismét egy kisebb árnyékkal a hangulatán, de aztán túllép rajta, és jókedvűen folytatja.* - Én idefent születtem, úgyhogy a lehető legidevalósibbal találkoztál, akivel csak találkozhattál. Ezek szerint akkor most vagy itt először? Ó, ez annyira izgalmas! *Szürke szemei vidáman csillognak, ajkain pedig izgatott mosoly játszik. Imádja az új embereket, ráadásul nagyon furcsa számára olyannal találkozni, aki csak látogatóban van itt, mert leginkább a rendezvényei miatt szokott hosszabb beszélgetésekbe bonyolódni - azok annyira lefoglalják, hogy egyébként nem nagyon van ideje semmi másra -, azokra pedig ritkábban járnak vendégek.* - Hogyhogy feljöttél? Mármint ha nem csak egyszerű kíváncsiságból... Mert én nem igazán szoktam elbeszélgetni látogatókkal, leginkább mert hát nem nagyon van időm rá, szóval nem igazán tudom, miért szoktak idejönni.
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Szer. Aug. 28, 2013 7:11 pm

    - Igen érti, már tanítom, hogy értse ezt a nyelvet is. de egyenlőre csak oroszul akar érteni. * mondja a másiknak* - Igen tényleg szép hely. Meg nagyon is szeretem. * mondja és eszébe jut pár vidám emlékkép.* - Tényleg, mindg is akartam találkozni egy felvilágival. Ti idefent mivel foglalkoztok? Miket szoktatok csinálni? Szoktatok szórakozni járni? Van olyan hogy valami rosszat csináltok? * kérdezősködik, mintha egy kisgyerek lenne.* - Igen most vagyok fent először. Anyám mesélt régen erről a templomról és most úgy döntöttem feljövök ide imádkozni egyet. Hátha kapok egy kis segítséget. Túl sok dologba keveredtem bele és tanácstalan vagyok nem akarok megbukni, de mégis ami előttem áll abban gyilkolnom kell. Úgyhogy feljöttem imádkozni, hogy megtudjam mit kéne tennem. Szerintem amúgy a legtöbben imádkozni járnak ide föl, meg hogy még közelebb érezzék magukat az atyához. Legalábbis szerintem ezért de mivel eddig mással nem beszéltem aki járt volna itt fönt ezért én is csak tippelgetni tudok. * mondja és teljesen tanácstalan képet vág.* és te pontosabban ti miért jártok föl ide? * kérdezősködik még egy picit.*
    Felion
    Felion
    .::Felvilági::.
    .::Felvilági::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Felion Szer. Aug. 28, 2013 7:48 pm

    - De aranyos *kuncog a báburól szóló szavakra. Határozottan tetszik neki, olyan kis... aranyos.* - Lehet, hogy neked kéne megtanulnod oroszul *kacsint.* - Ki tudja, mikor jöhet jól? Persze mondom ezt én, aki csak az anyanyelvemet meg az angolt beszélem *vigyorodik el. Hát végül is ennél sokkal többre nincs szüksége idefent...* - Mennyi kérdés! *nevet fel vidáman.* - De a legjobb embert találtad meg, ugyanis én szoktam mindenféle rendezvényeket megszervezni. A szórakozási lehetőségek leginkább ezek, meg a kirándulás, ó, az itteni családok nagyon nagyon sokat szoktak kirándulni, én is rengeteg voltam a bátyáimmal meg a szüleinkkel. Egyébként van egy csomóféle játékunk, de ezekből a legtöbbet ti is ismeritek, labdajátékok, sakk, kártya, fogócska, bújócska, amik már ugye inkább gyerek dolgok. Bár én a mai napig imádok fogócskázni a kicsikkel, de ez már egyéni kedvtelés *nevet fel.* - És persze, előfordul, hogy rosszak vagyunk, főleg a gyerekek, meg hát gondolj bele, szerinted létezik olyan család, amiben ott él három gyerek, és egyetlen hangos szó nem hangzik el közöttük? *vigyorog.* - Mi rengeteget nyúztuk egymást a testvéreimmel, néha igencsak csúnya tréfákat is űztünk egymással, vagy alkalomadtán a szüleinkkel, szóval igen, ugyanolyan rosszak tudunk lenni, mint a földiek. Persze ritkábbak az olyan komoly konfliktusok, mint odalent, ez valószínűleg a világunk kisugárzása *fejezi be eltűnődve. Hát, remélhetőleg Esteron kielégítő választ kapott, a fiatal nő ugyanis mindent megtett, hogy sikerüljön elmagyaráznia mindent, ami a fiút érdekelte. Ez után együtt érzően hallgatja a másikat, majd gyengéden megérinti az alkarját.* - Ha helyes indokkal teszed, ha nincs választásod, és igazán bánod, hogy meg kell tenned, akkor nincs mitől félned. Ő megértő *mondja halkan, igyekezve megnyugtatni a másikat.* - Hogy általánosságban a felvilágiak miért jönnek ide, azt nem igazán tudnám megmondani, hiszen mindenkinek más indoka lehet, de gondolom a Szent Láng miatt, meg hát ez egy zarándokhely. Én személy szerint azért jövök el ide évente egyszer mert a bátyám, a fiatalabb bátyám, Rhean imádott ide túrázni. Minden évben egyszer, általában nyár végén összeszedtük a holminkat, és a főtértől idáig gyalog tettük meg az utat. Volt, hogy megmásztuk a hegyet, és volt, hogy az ösvényen jöttünk fel. Az ő emlékére jövök el ide mindig, pontosan úgy, ahogyan ő szerette régen *magyarázza, halvány, kissé bánatos mosollyal az arcán. Borzalmasan nehéz volt másodszorra is elengedni a testvérét, talán éppen ezért nem is követi figyelemmel az életét. Fél tőle, hogy mit látna, egyszerűbb abba a hitbe ringatnia magát, hogy megtalálták egymást Alienával, és most boldogan élnek valahol.*
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Szer. Aug. 28, 2013 8:24 pm

    * Nagyon odafigyel amikor Ilion beszél neki a felvilágról. Hiszen, tényleg érdekli az itteni élet. Szívesen élne itt de a földet se akarja ott hagyni, azt se tudja élhetne e egyáltalán itt. Nevet amikor a viccekről mesél és a családjával meg a tesóival. Meg érdeklődve hallgatja, amikor azt meséli, hogy ők is szoktak rosszalkodni és csodálkozva nézi.* - Köszönöm, ez most jól esett. * Mondja aztán megint érdeklődve figyeli, hogy a felvilágiak miért járnak ide, és felvonja a szemöldökét amikor azt mondják, hogy egy zarándokhely. Hiszen nem tudott róla. Azt tudta, hogy egy nagy templom és hogy sokat jár ide mindenki. De azt nem hogy zarándokhely.* - Tényleg egy zarándokhely erről nem is tudtam. * Mondja kíváncsian és érdekességgel a hangjában.*
    Felion
    Felion
    .::Felvilági::.
    .::Felvilági::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Felion Szer. Aug. 28, 2013 9:16 pm

    *Csak mosolyog a fiúra, amikor az megköszöni a törődést, bár mivel mindig is ő volt a kis aranyos hugica, aki vigyáz a bátyaira, meg szereti őket meg megnyugtatja őket, ha valami bajuk van, meg ápolgatja a lelküket, számára ez természetes. Aztán a zarándokhelyesre vállat von.* - Sosem teljesen értettem, hogy miért, de valószínűnek tartom, hogy az az oka, hogy itt van az, ami az angyallét lényege, itt őrizzük azt az erőt, amivel bánni tudunk, szóval... *Ez után egy kicsit csendben mered a tájra, aztán elvigyorodik, és ismét Esteron felé fordul.* - Hé, szeretnéd, hogy körbevezesselek egy kicsit? Repülve nem tart sokáig visszamenni a városba, ott pedig bőven van látnivaló, még akkor is, ha nem megyünk be sehová, csak úgy nagyjából körbenézünk *hadarja jókedvűen, és látszik rajta, hogy ég a vágytól, hogy megismertethesse a fiút a várossal. Hiába, no, ha már egyszer akadt társasága, szerinte igenis ér kihasználni...*
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Szer. Aug. 28, 2013 9:25 pm

    * Megnyugodott, most hogy ezeket a dolgokat kimondva is hallotta. Ami sokban megkönnyítette neki a tovább jutást ezen és bár sok minden áll még előtte, de legalább könnyebb szívvel vág neki a feladatoknak. Aztán hallgatja miért is tartják ezt zarándokhelynek Ilion szerint.* - Értem, köszönök mindent. * mondja a másiknak. Aztán ő is elkezdi nézni a tájat amiben elégé hamar elmerül így ugrik egyet amikor megint hozzá szólnak.* - Igen, persze jó ötlet, ha van rá időd és kedved akkor szívesen megnézném. Mert nagyon kíváncsi vagyok. Amúgy itt élnek olyan angyalok is akik a földön születnek? * kérdi még meg a lánytól és ha az elindul akkor követi őt.*
    Felion
    Felion
    .::Felvilági::.
    .::Felvilági::.


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Felion Szer. Aug. 28, 2013 10:03 pm

    - Igazán nincs mit *bólint mosolyogva. Aztán felajánlja, hogy körbevezeti a srácot, a reakcióra pedig ismét szélesen vigyorogni kezd, majd kicsit arrébb lép, és kinyitja hófehér szárnyait.* - Akkor közben indulhatunk is. Biztos vagyok benne, hogy imádni fogod, én legalábbis odáig vagyok érte, de ezt nem fogod túl meglepőnek találni, ebben biztos vagyok. És igen, elég sokan vannak, akik nem itt születtek, vannak, akik egész egyszerűen csak felköltöznek, bár persze engedély kell hozzá, meg hát ugye akik meghalnak odalent, és tiszta életet éltek, azok is ide kerülnek, mint bármilyen más faj gyermekei. Szóval sokan vannak ők is, de azért a hozzám hasonló angyalok többségben vannak *magyarázza, majd elrugaszkodik, és miközben a város felé haladnak, hosszas szövegelésbe kezd a városról, meg úgy az egész felvilágról, és valószínűleg Esteron úgy egy óra múlva már mindenbe be lesz avatva, és ismerni fogja a fél várost és választ kap minden kérdésére. Hiába, Ilion szereti a társaságot, és szeret beszélgetni, olyannyira, hogy még az is kimegy a fejéből, hogy egy baráti családnál rakta le a holmiját a hegy lábánál. Persze ha majd ezt észreveszi, nem fog különösebben örülni, de ez már csak részletkérdés...*

    Ajánlott tartalom


    A Szent Láng Temploma Empty Re: A Szent Láng Temploma

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Szomb. Ápr. 27, 2024 12:34 am