Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

+2
Liliya Antonov
Amarilla Darwin
6 posters

    Gyakorló terem

    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


                       Gyakorló terem Empty Gyakorló terem

    Témanyitás by Amarilla Darwin Kedd Jan. 03, 2012 10:11 am

    Ez a terem számos lehetőséget nyújt. A diákok itt gyakorolhatnak a palástokon amiket találnak. Akár a tanárokat is meg lehet kérni, ha valaki nem értene valamit vagy csak tanulni szeretne, mert érdekli ez a harci része.
    Liliya Antonov
    Liliya Antonov
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Liliya Antonov Hétf. Júl. 30, 2012 6:55 pm

    *Lil egy fekete térdig érő sztreccsnadrágban és egy szürke toppban áll lihegve a gyakorlóterem falánál, kezében egy műanyag flakon, félig tele vízzel. Szőke haját egy copfban hátrafogta, és egy fekete homlokpántot is visel. Még szerencse, hogy most nincsen túl meleg, ki is használja ezt az időt egy kis edzésre. A falnak támaszkodik, lassan rendezi a légzését. Amióta idekerült, azóta döntött úgy, hogy gyakorolja a démon képességeit. A tűzgolyóval eddig is egészen jól elboldogult, meg nem is szeretne idebent gyújtogatni, szóval most az energialöketen van a sor. A lábánál ott hever Hinoiri, a katanája, valamint néhány hosszabb és rövidebb tőr, kések. Pár percig csak áll itt, majd iszik még pár kortyot, ellöki magát a faltól, felemeli a katanát, és egy bábuval helyezkedik szembe. Bal láb előrébb, bal kéz az arcot védi, katana támadóállásban. Majd hirtelen megpördül és a bábu a falnak kenődik egy energiahullámnak köszönhetően. Aztán egy bukfenccel mellette terem, kigáncsolja, beledöfi a mellkasába a katanát, majd hátraugrik, lefejezi a mögötte levő bábut is, aztán kettő másikat a szomszédos falnak ken, olyan erővel, hogy csaknem darabokra esnek. Majd odalép az egyetlen "életben" maradthoz, bemutat egy hátraszaltót, s a végrehajtása közben derékban kettévágja. Természetesen az energiát belevezette a fegyverbe, ezért sikerült olyan könnyedén - talán önmagában még Hinoiri éle sem lenne elég egy ilyen mutatványhoz. Ezt követően, izzadtságtól csillogó arccal, kimerülten rogy le a földre törökülésben, és kortyol nagyokat a vízből, miután a katanáját visszahelyezte a hüvelybe. Mélyeket lélegzik. Fejlődött, igen. Határozottan fejlődött.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Vendég Hétf. Júl. 30, 2012 7:09 pm

    *Bár még igazán soha nem látott senkit harcban itt az edzőteremben, de amikor ideérve azt tapasztalta, hogy valami bent rombolva döng, és az ajtó is beleremeg, akkor alakot váltott, és óvatosan becsusszant az előtte résnyire nyitott ajtón egy kicsi szürke kígyó formájában. Érezte a nyelve hegyén Lil illatát. Fura íze volt. Fura volt szinte kóstolni a lányt. Nem is tetszett neki ez a variáns, de legalább kiszúrt néhány dolgot. Az utóbbi napokban feszült volt, de próbálta kompenzálni a szöszi. Fura érzés, de kígyóként olyan természetesnek ható. Amikor biztonságban érezte magát egy felfordított és falnak döntött tatamiszivacs mögött, átváltozott fekete macskává, és szépen kényelembe helyezve magát a HappyEnd végén lelkesedett. Szép mozdulatok. Jól jöttek volna a harcban nála is. Bár sejtette, hogy Lil is harcban ügyesedett meg ennyire. A szimulált harc véget ért, előkerülnek a folyadékpótló eszközök, pontosabban egy kulacsfélét vél felfedezni a szöszinél. Halkan felnyávog, majd kijjebb merészkedik a búvóhelyéről. leül, és megvárja, hogy Lil közelebb hívja e. Felismeri? Nem? Majd kiderül. A szemeibe beleszeretett. Azok maradnak a széééép smaragdzöld, csillogó szemecskék. Az első lény ez a macska volt amit képes volt lemásolni. Hát méltán büszke rá, hogy begyakolrásában sikerrel meghagyta ezeket a szép színeket.*
    Liliya Antonov
    Liliya Antonov
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Liliya Antonov Hétf. Júl. 30, 2012 7:21 pm

    *Szóval ül, és fáradtan, bár még mindig egyenes háttal bámulja maga előtt a padlót, próbálva visszaszerezni az elhasznált energiáit. Végül azonban hátrébb mászik és a falnak dönti a hátát, miközben kiissza a maradék vizet is a flakonból. Aztán lehúzza a fejéről a fekete pántot és a flakon mellé dobja. Tovább relaxál, vagyis relaxálna, de ekkor halk nyávogást hall. Azonnal arrafelé fordul, és először szemöldökráncolva méregeti a cicát, azonban amint meglátja a zöld szemeket, azonnal elmosolyodik.* - Szia, Gaea. *Igen, említette neki a lány, hogy alakváltó, így hát nem nehéz levonni a következtetést. Várja hát, hogy átváltozzon és beszélgetni tudjanak. Úgyis lóg neki még egy kis beszámolóval, és ez kölcsönös. Azóta nemigen találkoztak, egyszer-kétszer összefutottak, beszélgettek egy kicsit, de komolyabban és hosszabb ideig még nem sikerült megoldaniuk. Szóval éppen itt az ideje. Ahhoz talán nem túl kimerült. Bár ő innen fel nem kel egy darabig, az biztos. Hiszen ha valaki energiákkal akar játszadozni, elkerülhetetlen, hogy feleméssze a saját tartalékait. Talán ennie kéne... De nem, nem éhes, még. Egyelőre csak pihenni szeretne, összeszedni az erőt hogy elmásszon a konyháig és szerezzen valami kaját. Miközben vár, felemeli a kezét és egy mozdulattal kibontja hosszú, szőke haját, ami még így, edzés után is könnyeden és csillogva omlik fehér vállaira. Az edzés jót tett az arcszínének, végre nem sápadt. Bár lehet, hogy szerepet játszik benne az is, hogy egyre több időt tölt a szabad levegőn, és egyre többet sportol. Ismét... Hiányzott neki ez az életforma. Nyugalom. Boldogság. Szeretet.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Vendég Hétf. Júl. 30, 2012 7:37 pm

    *Valahol örül, hogy egyből felismerték. Ez valami olyasmi lehet, mint farsangkor a kisgyereknek, amikor a jelmezében ráismer az apja, holott nem láthatta a jelmezt előtte. És mégis felismeri a maszk mögött mert a szíve ismeri fel. A szíve, a szemein keresztül, amik most is úgy csillognak, mint egy kisgyerek akit huncutságon kaptak. De nem vált egyből vissza. A köszönésre halkan újra felnyávog, és kényelmes léptekkel odasétál Lilhez. A lány éppen akkor bontja ki a haját. Jól áll neki a kipirult arc. Tele van élettel. A szemei csillogtak. Innen legalábbis úgy látszik. A sípcsontmagasság nem szemmagasság akár hogyan is vesszük. Lil lábához dörgöli halványan és óvatosan a fejét úgy nózi, szemszél, fültő vonalon, majd enyhén nedves nózikával megböki a szöszit majd felnéz a lányra és egy éhes-vernyákoló nyervogással valami olyasmit igyekszik előadni, amit eddig csak fél szemmel tudott begyakorolni tükör előtt. A valódi "éhes vagyok mindjárt kinyúlok" stílust. Vár, majd visszaszámol. ... 3 ... 2 ... 1 ... És visszaváltozik farolva hogy le ne fejelje Lilt ahogy nyúlni, és humánná bválni kezd a teste.
    Két másodperc, és Lil előtt egy totál feketébe (fekete ing, fekete vászonnadrág, fekete vászoncipő) öltözött vörös hajú csak vigyorog.* - Szia! *Oldalra dönti a fejét, és az ajtó felé bök a fejével.* - Ha kitomboltad magad adj helyet a takarítóknak is mert még a végén unatkozni fognak. Ha panaszkodni kezdenek, még a végén megjelenik valamelyik Örző, hogy miért vered szét a bútorzatot. *Tesz két lépést kifele, de megvárja, hogy mit szól az ötletéhez a szöszi. Hátra löki jobb kézfejével az arca elé csúszó tincseit, amit a fordulás lendülete lökött oda. Levegőt! Edzeni nem rossz, de más után egyből nem szeret. Főleg ha Lidérc vagy Démon szag marad utánuk. Akkor inkább marad a kellemes természetesség a friss levegőn. Most úgyis olyan jó idő van. Nincs az a kánikula.*
    Liliya Antonov
    Liliya Antonov
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Liliya Antonov Hétf. Júl. 30, 2012 7:56 pm

    *Lil valahogy... mindig is képes volt felismerni azokat, akiket szeret. Ha csak egy szempár áll rendelkezésére, hát akkor is. Még egy alakváltó is nehezen tudja megtéveszteni, valahogy megérzi az ilyeneket. Viszont akivel csak egyszer találkozott, azt elég könnyen el tudja felejteni. Ha nem volt jelentősége a találkozásnak, persze. De akit egyszer megjegyez, az már az emlékeiben marad, amíg csak képes a gondolkozásra. Igen, Liliya zöld szemei, ha vidám vagy szomorú, mindig csillognak, többen is megfigyelték már. Talán itt tükröződnek ki leginkább az érzelmei. Bár ezt megtanulta visszafojtani, mostanában újra észrevehető ez a jelenség. Már nem kell ki előtt titkolnia. De hisz benne, hogy ha kéne, el tudná rejteni. De minek? Ki elől? Reméli, hogy már soha többé nem lesz rá szüksége. Ahogy a cica-Gaea odasétál hozzá és hozzádörgölődzik, mosolyogva végigsimít a hátán és a fején. A nyávogásra elneveti magát.* - Profi vagy! Akár egy igazi házimacska... *Vigyorog a lányra, aztán figyeli, ahogyan az visszaváltozik. Fura látvány, könyveli el magában. Ilyet még nem látott, az biztos. A szavaira pedig ismét halkan felnevet.* - Hé, tudtommal arra van ez a szoba, hogy szétromboljuk... *Színlel méltatlankodást, ami nem sikerül túl hitelesre, arcán a széles mosollyal. Aztán feltápászkodik, majd először az egyik, aztán a másik lábát magához húzza nyújtásképp, aztán hátrafelé is megismétli a műveletet, bokafogással, fél kézzel a falnak támaszkodva.* - Sétálunk? *Lép barátnője mellé, s ha az beleegyezik (elvégre az ő ötlete volt), követi ki, a birtok felé.* - Szóval, mi újság? Te is edzeni jöttél? Nem akartalak zavarni. *Pislant rá oldalról, fél kezében lóbálva a flakont meg a fekete homlokpántot.*
    Carl Gustaf Lindström
    Carl Gustaf Lindström
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Carl Gustaf Lindström Kedd Márc. 26, 2013 9:34 pm

    *Szeretek este gyakorolni. Hangulatos és megvan a varázsa, ha táncoló fényeknél, enyhe homály mellett gyakorol az ember. Van benne valami megmagyarázhatatlanul atavisztikus számomra, ami vonz... Így nem meglepő, hogy ma estére is beiktatok egy kis fegyveres edzést. Az alkalomra sötétkék zubbonyba öltöztem, aminek gallérja és ujja sárgával szegett, elején pedig fényes réz gombok csillognak. Hozzá fekete farmer és motoros csizma. praktikus öltözet ez, hiszen a hámsérülésektől véd, a csizma pedig tartja a bokám, ami egy sérülékeny pont. A ruha másik praktikus funkciója, hogy mivel ezek a darabok vastagabbak, az ízületeim is melegen tartják, ez is óv a további sérülésektől. Mindkét kardom lehoztam ugyan, a rapier-t és a zweihandert is, de most jobbára csak német kétkezesemmel gyakorlok. Módszeresen forgatom a mintegy 160 centi hosszú pengét, könnyedén kezelem testmagasságom és erőm miatt, na meg ennek a fegyvernek is megvan a maga trükkje. Széles, de kontrollált vágásokat adok be a bábuknak, s minden lépésem szilárd, megfontolt.*
    Selina Crow
    Selina Crow
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Selina Crow Kedd Márc. 26, 2013 10:06 pm

    *Könnyű léptekkel sétálok a lépcsőházban. Őszintén szólva annyira nincs nagy kedvem semmihez, de nagyon jól tudom - régi tapasztalat -, hogy ha sokáig nem csinálok semmit, csak gondolkozom, abba előbb-utóbb beleőrülök. Szóval úgy döntöttem, meglátogatom a toronybéli gyakorlótermet, és felelevenítem egy kicsit rég berozsdásodott közelharci képességeimet. Ki tudja, mikor lesz rájuk szükségem, látva ezt a hatalmas őrületet körülöttünk. És akkor ott van Sammy... Egy sóhajjal megrázom a fejem. Nem, erre most nem gondolok és kész. Éppen eleget keseregtem már Sammael miatt, most muszáj megpróbálnom összeszednem magam egy kicsit. Persze senki más nem látja rajtam, pláne a diákok nem, de nagyon padlón vagyok... Nem is tudom, voltam-e már valaha annyira rossz állapotban, mint most Sam miatt. Na jó, voltam, nyilván, elvégre viszonylag fiatal lányként végignéztem, ahogyan meggyilkolják a családomat, és az egyetlen életben maradt testvéremet is szem elől tévesztettem, de azóta valószínűleg ez az első ilyen nehéz szituáció.* - Mert persze véletlenül sem mehetnek jól a dolgok... *motyogom halkan, majd ismét megrázom a fejem, és felpillantva meglátom az egyik lépcsőfordulót, amiről nagyon jól tudom, hogy a gyakorlóteremhez vezet. Gyorsítok hát egy kicsit a lépteimen, majd az ajtóhoz érve még megigazítom a hajamat és az övemre rögzített egykezes kardot, majd benyitok. Egyébként nem vagyok benne teljesen biztos, hogy bárki is felismerne most: szőke, göndör hajam egy alacsonyan tűzött copfba fogtam, szokásos hosszú, elegáns ruháim helyett egy testhez álló melegítőnadrág és egy hasonló ujjatlan van rajtam, az időre való tekintettel egy bő pulcsit is vettem fölé. Lábamon a normális magassarkúim helyett egy kondicipő van, ráadásul az oldalamon, mint már említettem, kard, ami nálam... nos, ha azt mondom nem megszokott, nagyon enyhén fejezem ki magam. Belépve tehát megpillantok egy gyakorló diákot, így hidegen elmosolyodok, és amennyiben nem vett észre egy darabig némán figyelem.* - Látom elég ügyes vagy. Tehetség vagy sok gyakorlás? *kérdezek halkan, majd lassú, kimért léptekkel a másik bábúhoz sétálok, és kihúzom a kardomat a hüvelyéből. Valószínűleg látszik a tartásomon, hogy régen nem gyakoroltam már, de hát... Végül is erre van a terem.*
    Carl Gustaf Lindström
    Carl Gustaf Lindström
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Carl Gustaf Lindström Kedd Márc. 26, 2013 10:36 pm

    *Újabb este, újabb gyakorlás. Számomra ez már állandósult hétköznapi dolog. Annak idején, otthon, merőben más rendszer volt, de pont ezt élvezem: szabadon dönthetek és én így alakítottam ki a napi rutinom. Egyébként is jólesően fáradtan lefeküdni aludni sokkal jobb, mint zakatoló aggyal, majd másnap nem túl kipihenten ébredni. Így legalább ezzel nincs gondom és képességeim is szinten maradnak. Épp ezért elszántan megyek naki a bábuknak. Lábat. nyakat, testet, fejet egyaránt támadok, vegyesen. Könnyeden forgatom a brutális fegyvert és megvannak a szabályos vívó állásaim is. Éppen hosszúfarokból dolgozok, vagyis a a kardot a csípőm mellett tartom, mintegy testem meghosszabításaként hátra hatvan fokban, majd könnyedén suhan felfelé alulról vágva, amit félkardra hozok be, vagyis egyik kezem a hosszú markolaton, másik a pengén, így taszítva a markolatgombbal állcsúcson a bábút. Viszont érzem a takrómon valakinek a tekintetét, így ezért meg is állok a gyakorlásban, hogy megforduljak, majd megpillantva a nőt, köszönök is.*
    -Szép estét! *az illemből ennyi kötelez, még biccentek is mellé. Viszont kapok egy megjegyzést is, amit nem hagyok ám válasz nélkül.*
    -Hiába az adottság, gyakorlás nélkül nem ér semmit. Azt ki is kell teljesíteni. Egyébként köszönöm. *eresztek is meg egy könnyed mosolyt a végén, majd figyelem a hölgyemény tevékenységét. Ismerősnek tűnik... de nem tudom egyelőre beazonosítani. Mindazonáltal azt látom, hogy már régen gyakorolhatott.*
    -Ha nem sértelek meg, akkor azt javaslom, hogy határozottabban fogd a fegyvert és a súlyponton is javítani kéne. *így első ránézésre hirtelen ezt látom meg. Jó szándékkal akarok tippeket adni.*
    Selina Crow
    Selina Crow
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Selina Crow Kedd Márc. 26, 2013 10:50 pm

    - Jó válasz *mosolyodok el elégedetten. Bármelyik másik válaszba valószínűleg belekötöttem volna, főleg, ha a mostani kedélyállapotomat tekintjük - bár ki tudja, lehet hogy ez amúgy sem lenne másként -, de erre nem tudok mást mondani.* - Továbbra sem adom fel a reményt, hogy több hozzád hasonló ember van ebben az iskolában, mint a beképzelt, csak adottságokra építő idiótákból *jegyzem meg, és igen, ez egy bók volt, még akkor is, ha nem túl barátságos köntösbe volt öltöztetve. Nem tehetek róla, az élet ilyenné nevelt, ez az, ami végül kijutott nekem, és hát a bátyám miatt ez a sors vár az összes szerencsétlen diákra is. Ez van, kénytelenek elviselni. Ez után aztán ugyebár beállok egy bábúval szemben, és nem is kell sokat várnom az első reakcióra, ami arról szól, hogy nem jó a tartásom. Ó, kösz.* - Tisztában vagyok vele *sóhajtok.* - Régen gyakoroltam már. Bár sejtem, hogy látszik, elvégre az ilyesmi általában már pár hónap után is meglátszik, én pedig évek óta nem fogtam kardot a kezemben *osztok meg pár részletet a fiúval, de közben azért kijavítom a jelzett pontokat, legalábbis a kardot most már szinte teljesen helyesen fogom, és a tartásom is javul egy fokkal. Ettől függetlenül továbbra sem lehet a legjobbnak nevezni, és ezzel én is tisztában vagyok, így halkan sóhajtok.* - Azt hiszem nem ártana meg, ha megkérnék valakit, hogy tanítson, ez ritka rosszul megy. Ezt teszi, ha sokáig nem gyakorolsz *jegyzem meg, majd kicsit megforgatom a kardot a kezemben. Oooké, ez még megy. Ez után folytatom a helyes beállással való próbálkozást, és remélem, hogy nem kell megjegyeznem a fiúnak, hogy kínhalált hal, ha ezt bárkinek is meg meri említeni...*
    Carl Gustaf Lindström
    Carl Gustaf Lindström
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Carl Gustaf Lindström Kedd Márc. 26, 2013 11:06 pm

    -Nos, nekünk embereknek a szorgos munka és a gyakorlás marad, nincsenek átsegítő képességek. *bólintok is egyetértően, hogy igen, bizony van igazság szavaiban, sőt saját gondolataimat is hozzá teszem. Az is igaz, hogy a többiek, akik nem emberek, mind fizetnek valamilyen árat képességeikért, van némi handicap számukra, hogy kiegyensúlyozott legyen az egész. A teremtés csodája ez... Majd a hölgyeménynek egy-két tanácsot is adok, látva kissé hanyag alap állását. Nem rosszindulatú egyik se és szerencsére nem is veszi annak.*
    -Igen, bármilyen tevékenységben meglátszik a kihagyás, a vívás is ilyen. *bólintok ismételten. A zenélés is ilyen mondjuk, ott még katasztrofálisabb tud lenni a kihagyás. Majd a másik javít szavaim nyomán, de újabb megjegyzést is tesz.*
    -Nem olyan vészes az, gyorsan korrigáltál. Szerintem egyáltalán nem ritka rossz, csak kicsit le kell porolni a tudást. Ha gondolod, segíthetek. *mondom neki, majd hagyom picit ügyködni, míg én a levegőbe vágok néhány nyolcast, csuklóm és alkarom visszamelegítésének érdekében.*
    Selina Crow
    Selina Crow
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Selina Crow Kedd Márc. 26, 2013 11:35 pm

    - Mindig is meg voltam győződve róla, hogy embernek lenni meglehetősen komplikált... *jegyzem meg.* - Persze nem mintha bármelyik másik fajnak annyival jobb lenne, mindenkinek megvannak a maga gyengeségei és hátrányai. *Mondjuk én a legkevésbé sem bánom, hogy éppen lidércnek születtem, mert hát tényleg nagyon hasznos képességekkel rendelkezünk, és ezekről én a magam részéről semmi pénzért nem mondanék le. Tény ugyan, hogy emiatt halt meg szinte az egész családom, de ettől függetlenül is szeretem. Ki vagyok békélve önmagammal.* - Azt hiszem, ezzel kénytelen vagyok egyetérteni. De azért teljesen nem lehet elfelejteni, mint például egy nyelvet, vagy egy hangszeren játszani... Ezek mind olyan dolgok, hogy miután egyszer megtanultad, előbb-utóbb úgyis visszajön, ha elkezded gyakorolni *vonok vállat, aztán arra, hogy a fiú felajánlja a segítségét, csak hidegen felnevetek, majd egy darabig csak próbálgatom a beállást, a penge súlyát, ahogyan régen tanították, de nagyon jól érzem, hogy jelentősen többet foglalkoztam szellemek megidézésével mint a karddal való harccal, szóval...* - Nos rendben. Elfogadom a segítségedet, de ez nem kerülhet ki e mögül az ajtó mögül, világos? *kérdezem, kissé fenyítően, nem, mintha tehetnék róla. Egész egyszerűen ilyen a viselkedésem, ráadásul túlságosan hozzászoktam a tanárkodáshoz. A kérdés pedig egész egyszerűen a hiúságomból származik, amivel sajnos nem nagyon tudok mihez kezdeni, valószínűleg családi vonás, ha a bátyámra gondolok... De inkább nem teszem, mert abból úgysem sül ki semmi jó.*

    // FAGY //
    Carl Gustaf Lindström
    Carl Gustaf Lindström
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Carl Gustaf Lindström Szer. Márc. 27, 2013 7:03 pm

    //Olvadás//

    -Beleszületsz és éled, ennyit tehetsz. Így kell kihozni belőle a maximumot. *adom hozzá gondolataimat szavaihoz.* -De mindenben megvan az egyensúly, ahogy mondod. *teszem még hozzá. Igen, valahol egy nagy kozmikus egyensúlyban szeretek gondolkodni, amiben ha disszonancia támad, kiegyenlíti magát és így működik. Valahogy magamat is így képzelem el sok esetben. Nem a kínai univerzalizmus, vagy más vallás hatása ez, csupán gondolkodásom logikai szálai idáig vezettek, saját józan belátásom terméke ez.*
    -Inkább újra tanulja az ember és akad egy-két mankó. Volt már olyan, hogy megtanultam egy dalt, majd pár hónap múlva újra meg kellett tanulnom,mivel nem játszottam azt és kiment a fejemből. Ugyan úgy kellett vele foglalkoznom, nem tért vissza varázsütésre. Bizonyos reflexek megmaradnak, de átfogó egészek nem ilyen esetekben. *nekem ez az álláspontom, a tapasztalatom ezt mutatja. Olyan zsigeri szinten csak a leg alapvetőbb dolgok rögzülhetnek, hogy előjönnek, egyébként újra kell tanulni, ha kimegy az ember fejéből. Viszont csak nevet a másik ajánlatomra, így megvonom a vállam, majd a dolgom után nézek, de végül a hölgy meggondolja magát.*
    -Nyugalom, én nem mondok senkinek semmit. Nem én vagyok a helyi bulvárlap. *na ná, nem pletykálok, azt amúgy is a csajok szokták. Nem is foglalkozok ezzel tovább, inkább most már teljes mértékben a nőre koncentrálok. De előtte a lepakolt cuccomhoz megyek, hogy elhozzam a rapier -om, majd mellé sétálok hogy mellette álljak meg, jobbján, az ő menetirányába. Így látom és tudok korrigálni, meg vele együtt csinálni, így ő is láthatja, hogy miről van szó. A kardcserét is indokolta ez, hiszen így nem fogom biztos lekaszálni.*
    -Szerintem induljunk el előre alap állásból, az alap támadásokat végigvéve bemelegítésként. Fej, nyak, nyak, láb, láb szúrás. *ez ideális kezdés, nekem is át kell szokni a fegyverre most. Ha beleegyezik, neki is állhatunk ezt végrehajtani.*
    Selina Crow
    Selina Crow
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Selina Crow Szer. Márc. 27, 2013 7:20 pm

    *Az egyensúlyra bólintok, elvégre én is hasonlóképpen gondolom. Hova lenne ez a világ, ha nem lenne ellensúly! Felborulna az egész.* - Valami hasonlóra céloztam *vonok vállat a srác következő fejtegetésére. Valahogy ma meglepően egyetértő és barátságos hangulatomban vagyok, ami egyébként ritka, de őszintén szólva ez a fiatal itt mellettem - még csak a nevét sem tudom, pedig nem hiszem, hogy új lenne - nem különösebben unalmas vagy ellenszenves, szóval szerencséje van. Végül is nem árt meg túlzottan, ha kialakítok valamilyen kapcsolatot a diákokkal, még értékes információforrássá is válhatnak előbb-utóbb. A fenyegető kérdésemre adott válaszára elégedetten biccentek, majd kiegyenesedve, a kezemben tartott kardot leengedve figyelem, ahogyan visszasétál a holmijaihoz. Figyelmesen hallgatom, bár közben az agyam elkezd kalandozni, visszaemlékezve azokra az időkre, mikor még mindennapos volt, hogy valaki tanított valamire, amikor még nem én voltam a tanár, amikor még messze nem tartottam ott, hogy a tanításra való kérés ennyire ritkaságszámba ment volna. Elég sokat dolgoztam érte, hogy idáig eljussak, de azt hiszem nem vagyok a kelleténél beképzelt, hiszen tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy még sok mindent kell tanulnom.* - Rendben *bólintok, majd szótlanul csinálni kezdem a gyakorlatsort, eleinte általam is érezhetően gyengécskén. A legnagyobb probléma a tartásom, valahogy nem akar úgy összejönni a dolog, ahogyan kellene neki: valamim biztos nem elég egyenes, más meg nem elég laza, de érzem, hogy nem tökéletes az egyensúly. Nagyon ideje volt már újra elővenni a kardot...*
    Carl Gustaf Lindström
    Carl Gustaf Lindström
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Carl Gustaf Lindström Szer. Márc. 27, 2013 7:42 pm

    -Rendben. *biccentek, hogy vettem, téma lezárva. Épp ezért nem is firtatom, inkább a gyakorlásról folytatok eszmefuttatást. Na nem arról, hogy szükséges, mert az evidencia ugyebár... Majd megígérem, hogy hallgatni fogok a gyakorlásról. Nem is nagyon értem, hogy miért fontos ez, de belemegyek, ha a másiknak ennyit számít. Ő tudja. Nem is firtatom, inkább másik fegyverem után nézek, mert azzal csak könnyebb lesz. Lényegesen könnyebb és másabb a fegyver, így picit szoknom is kell, épp erre jó az első gyakorlat, amit végre is hajtunk. Szépen, jobb kézzel forgatom a kardot, ami eleinte picit túlmegy a kívánt ponton. Hiába, a kontrollt meg kell szokni ennél. Viszont a másikra is figyelek, ez is benne van a pakliban.*
    -Oké, kezdésnek jó... *mondom, mikor végeztünk. Kicsit szembe fordulok "tanítványommal"*
    -Picit görcsös vagy. Lazíts nyugodtan, nem kell pattanásig feszíteni magad, nem bunkósbotot forgatsz. Ha picit lazább lenne a tartásod, jobb lenne. Nem kell karót nyelten mozogni. Illetve a térdek ruganyossága, enyhe hajlított állapota is jobb lenne picit. Nézzük meg így visszafelé. *ahol kell, imitálom is, hogy mire gondolok magyarázás közben. De amint ennek vége, jöhet a kezdő pozíció és irány visszafelé.*
    Selina Crow
    Selina Crow
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Selina Crow Szer. Márc. 27, 2013 8:03 pm

    - Könnyű azt mondani *vágom rá meglehetősen ingerülten arra, hogy lazítsak. A legkevésbé sem azért feszült ennyire a tartásom, mert a harccal vagyok elfoglalva: amióta Sam eltűnt, nem is viselkedtem máshogyan. Megint gyorsan elhessegetem a bátyámmal kapcsolatos gondolatokat, és egy halk sóhajjal bólintok.* - Megteszem, amit tudok, de nem garantálhatom, hogy az erőfeszítéseim változtatni fognak a helyzeten. Elég sok okom van feszültnek lenni. *Ez után igyekszem a helyére rendezni az izmaimat, kissé ellazítani, ruganyosabban mozogni, és valamennyire megyeget is, de egy olyan öt perccel később idegesen sóhajtok, és a kardot ingerülten a velem szemben álló bábu gyomrába döföm.* - Nem vagyok benne biztos, hogy ezt még sokáig bírná az idegrendszerem. Nehezebb, mint amire emlékeztem, ráadásul... *Itt hirtelen megakadok, és a kardra meredek. A mondat úgy folytatódna, hogy fájdalmas emlékeket hoz fel, de nem túl valószínű, hogy majd éppen egy vadidegen diáknak fogok beszélni a múltam nehézségeiről, vagy akár arról, hogy mennyire borzalmasan aggódom a bátyámért.* - Nincs kedved egy kávéhoz? *kérdezem pár perc csend után. Elég egyértelmű, hogy nem igazán akarok maradni gyakorolni, valahogy ebből nekem mára elég volt, egy kávé viszont kimondottan jót tenne. Azt hiszem.*
    Carl Gustaf Lindström
    Carl Gustaf Lindström
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Carl Gustaf Lindström Szer. Márc. 27, 2013 8:38 pm

    -Nyugi, nem ég a ház... *bár én lehet, hogy élő fáklya leszek, ha így folytatom. Érzem, hogy nem feltétlenül a vívás idegesíti a hölgyeményt, hanem valami más. Azért várok, hátha kikapcsol és elvonatkoztat tőle kicsit.* -Egy próbát megér, de ha nem megy, ne erőltessük. *nem vagyok én hivatásos edzője, hogy erőltessem a dolgot, csak segíteni akartam önkéntes alapon, így nem is érzem úgy, hogy diktálhatnék. Azért nekifutunk ismét, de a látszati javulás ellenére ebből se lesz sok valami. A másik szavai is elárulják, amiket el is harap, így sokat nem tudok meg. Érdekel a dolog, de annyira azért nem, hogy firtatni kezdjem. Nem véletlenül hagyta abba és én ezt tiszteletben tartom.*
    -Jó, nem bánom, most az egyszer nekem is belefér egy kávé. *emelem a kardot megadóan. Én nem szoktam inni kávét, csak ritkán. A ritkán pedig úgy látszik, most lesz. Így hát a hordtáskába szépen bepakolom fegyvereim, így már indulásra kész vagyok. A ruhának semmi baja, máshol is megállja a helyét, így az marad.*

    //Bocsi a lassú válaszért, pici dolgom akadt.//
    Selina Crow
    Selina Crow
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Selina Crow Szer. Márc. 27, 2013 9:05 pm

    - Még *sóhajtok kissé idegesen. Aztán úgy döntök, hogy egy kicsit még próbálkozom, amolyan hátha csoda történik és összejön a dolog alapon, de nem erőltetem sokáig, hamar rájövök, hogy nekem ebből ennyi mára elég volt. Talán az idegesít ennyire, hogy nem tudok ellazulni, de ha valaki ismer - ami voltaképpen egyetlen egy személyről mondható el, akire ismételten nem szabad gondolnom -, az tudja, hogy igencsak sok okom van rá, hogy ilyen feszült legyek. A válaszára elégedetten bólintok, majd kihúzom a kardomat a bábuból, és a hüvelyébe csúsztatom. Ez után türelmesen várom, hogy végezzen a pakolással, majd az ajtóhoz sétálva kinyitom azt, és előresétálok, de azért még a fiúnak is nyitva tartom. Ez után úgy döntök, hogy egy kis magamutogatás nem árt, szóval a mágiámra koncentrálok, és miközben könnyedén kihúzom a hajamból a hajgumit, az edzőruhám egy hosszú, könnyű anyagú, csipkés kék ruhává változik, szőke hajam göndören omlik le a vállamra, és a kondiból is magassarkú lesz. A kard továbbra is ott lóg az oldalamon, de immár láthatatlan, szóval nem zavarja a jéghercegnő összképet. Hiába, felesleges lenne mindig az öltözködéssel vesződnöm, ha már egyszer át tudom alakítani a ruháimat pár - számomra - egyszerű varázsigével. Meg egyébként is, imádom mutogatni a mágiámat, a kinézetemet meg pláne, és azért ez a ruha jobban kiemeli bizonyos adottságaimat mint az edzőgönc.* - Szóval, hogy is hívnak? Még nem is említetted *jegyzem meg, miközben a lépcsőkőn battyogunk lefelé. Ez után valószínűleg nagyon sok mindent nem beszélünk, a diákkonyhába való érkezésig, ott pedig az asztal felé intek.* - Ülj le. Hogy iszod a kávét? *kérdezem, miközben elkezdem nyitogatni a szekrényeket, csészét keresve.*

    // Semmi gond, én is eléggé lassú vagyok ^^" Következőnek szerintem már írhatsz a diákkonyhába Smile //
    avatar
    Rosetta M. McCarthy
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Rosetta M. McCarthy Vas. Dec. 15, 2013 7:55 pm

    *Egy kisebb oldaltáskával a vállán toppan be a gyakorló terembe, ahol is minden reménye szerint, senki sem tartózkodik. Gyorsan ledobja a táskát, arra pedig a kardigánját és lendületesen kezd bele a bemelegítésbe. Valahogy az elmúlt hónapokban eléggé elmaradt mindennel, de leginkább az edzésekkel, úgyhogy ezt most igyekszik bepótolni. Kezdésnek nyújt egy kört, majd amint ezzel végzett, bemelegítésként fut két kört. Két szusszanásnyi időre megáll, miközben eltervezi a következő gyakorlatot, majd egyszerűen felmegy kézen állásba és tesz jó pár lépést kézenjárásban, majd hídba leereszkedve feláll. Vesz egy mély levegőt, kifújja és megismétli ezt a mozdulatsort még párszor. Ezután a falhoz sétál, tesz előre két kimért lépést, szökken egyet, majd fut 4 lépésen keresztül és csinál pár kézen átfordulást, és hasonló gyakorlatokat végez, majd amint végzett ezekkel a táskájához sétál és kutatni kezd benne.*
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Vas. Dec. 15, 2013 8:16 pm

    * Azok után, hogy eldöntötte, hogy nemsokára megint ellátogat az öreg tóhoz úgy érzi itt az ideje megint lejönni edzeni egy kicsit. Reménykedik benne, hogy ebben a késő órában nem talál itt senkit ám amikor belép ez szerte foszlik. Viszont legalább kellemes meglepetés éri, hiszen akit bent talál az Rose, amint épp a táskájában kutat.* - Szia! Hogy vagy? Mostanság semmit nem hallani felőled és Bianca már megkért, hogy rakjak egy levelet az asztalodra, hogy találkozni akar veled. De akkor már odaadom a kezedbe. * azzal átnyújt neki egy kisebb borítékot melyben a Bianca által írt levél található. * - Mostanság mivel foglalkozol? * kérdi még meg és tényleg kíváncsi vajon mit csinál mostanság.*
    avatar
    Rosetta M. McCarthy
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Rosetta M. McCarthy Vas. Dec. 15, 2013 8:37 pm

    *Ahogy a táskájában kutat, először egy üveg kerül elő, amiből kortyol párat, majd visszarakja a helyére. Tovább kutat, viszont ahogy épp megtalálja a vacsoráját felbukkan Esteron. Összeráncolja a homlokát és talán nem a legkedvesebben tekint a másikra, de ezt hamar legyűri és a nővére kedvéért igyekszik normálisan kezelni a fiút.* - Szia. Megvagyok, köszönöm. És te? *Bólint, majd érdeklődik, bár inkább Bianca felől, mivel a nővérével nem nagyon volt alkalma összefutni, legerősebb sejtelmei szerint azért, mivel folyton Esteronnal volt. Nos igen, régen sem volt a szíve csücske a srác, most sem az, és elég nagy valószínűséggel a jövőben sem lesz az...* - Én se nagyon hallottam felőletek, mintha csak eltűntetek volna. *Néz a másikra, miközben megeszi azt az energia szeletet, amit előhalászott a táskájából. A levélre csak néz, nem nagyon érti, hogy miért nem kereste meg egyszerűen a nővére, de átveszi, viszont csak biztonságban a táskájába helyezi.* - Igyekszem behozni a lemaradásaimat, valahogy mindennel elmaradtam. És te? *Érdeklődik a másik felől, miközben előhalássza a kardját és végig simít a pengén.*
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Vas. Dec. 15, 2013 8:56 pm

    * Bár még mindig látja a lányon, hogy nem épp a szíve csücske és csak a nővére miatt áll vele szóba. * - Én örültem, hogy kilátszom még a sok dologból. Sajnos fogadott hugomat Beliar nem nagyon hagyja békén és a védelmének én is része vagyok. Szóval eléggé sok a meló. Ráadásul. Az öregtavi kémem is eltűnt szóval majd oda is el kell látogatnom. De legalább vannak jó dolgok is az életben. Többek között Bianca. Meg van még valami de sajnos ezt csak Biával együtt mondhatom el neked. * Aztán meglátja amint Rose elővesz egy kardot.* - Tudod mit? Küzdj meg velem. * mondja aztán a hátáról leemeli a kardot végülis azért jött, hogy edzen. Szóval ez is egy jó módja annak.* - Szóval adj bele minden ellenszenvet amit irántam érzel. NE tagadd úgyis tudom, hogy csak a nővéred miatt állsz szóba velem. Szóval támadj. * mondja és védelmi pozícióba helyezkedik.*
    avatar
    Rosetta M. McCarthy
    .::Diák::.
    .::Diák::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Rosetta M. McCarthy Vas. Dec. 15, 2013 9:38 pm

    *Hallgatja, ahogy a fiú csak mondja, de nyugodtan mondhatjuk, hogy nem érdekli. Az elmúlt hónapok alatt valahogyan eljutott arra a szintre, hogy sikerült megkomolyodnia és eldöntenie, hogy mégis mit akar, valamint rájött arra is, hogy nem szabad állandóan a nővére nyakán lógnia, ideje felnőnie. Talán ennek is volt köszönhető, hogy az elmúlt hónapokban nem nagyon érintkezett a testvérével.* - Értem... Miből hagytatok ki? *Néz a fiúra kérdőn, közben pedig előhalássza a kardját és ellenőrzi, hogy elég éles-e, közben pedig Esteron egy elég érdekes ajánlatot tesz. Csak pislog a másikra, a következő kijelentésre meg elfintorodik.* - Én sosem tagadtam, nem volt egyértelmű a rendőrségi feljelentésből? *Közben pedig feltartja a kardot, hogy ő benne van.* - Támadj! *És ő személy szerint nem fog kezdeni.*
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.
    .::Őrző: Erethon::.


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Esteron Baltazaar Vas. Dec. 15, 2013 9:46 pm

    *Mikor Rose rákérdez felsóhajt. Nem árt tudnia a dolgokról.* - Hát Beliar egyszer elrabolta Biát, de aztán alkut kötöttem vele és most kettőskémként dolgozom Jesmon Helar Professszor számára. Ez a kellemetlenebbik dolog a kellemes dolog pedig az, hogy Biának megkértem a kezét és igent mondott rá. * mondja és közben mivel a másik nem támad ő lendül támadásba. Egy lábtámadással kezd, majd végigcsúsztatva kardját a másikén egy fejtámadást indít az előző támadásból. De persze egyáltalán nem akarja megsebesíteni a lányt. De közben igyekszik minél inkább szorult helyzetbe hozni őt. De persze közben igyekszik megtartani a védelmét, hogy ne érhesse váratlan támadás.*

    // fagy //

    Ajánlott tartalom


                       Gyakorló terem Empty Re: Gyakorló terem

    Témanyitás by Ajánlott tartalom

      Similar topics

      -

      Pontos idő: Pént. Márc. 29, 2024 3:20 am