Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!

Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

Mittudomén, találj ki valamit! (aka Jesmon és Patric gazdái lusták normális címet adni)

Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan
    .::Külhoni karakter::.

Mittudomén, találj ki valamit! (aka Jesmon és Patric gazdái lusták normális címet adni) Empty Mittudomén, találj ki valamit! (aka Jesmon és Patric gazdái lusták normális címet adni)

Témanyitás by Patric J. Morgan on Szer. Júl. 31, 2013 9:47 pm

// Július 26, este 9-10 óra körül //

*Patric némán, a gondolataiba merülve támaszkodik az őrtorony korlátján, a lassan sötétedő tájat figyelve. Az elkövetkezendő hetekre gondol, és rettentően aggódik: nagyon jól tudja, hogy most Kamen mennyire ki van borulva, Kirának mennyire a feje tetejére fordult az élete, hogy Dan mennyire kiesett a bandából, és Jess mennyire nem tudja mihez kezdjen magával. Ráadásul az egészre még az is rátesz egy lapáttal, hogy ő maga miben ücsörög most, és hogy ezzel mennyire kiakasztotta - Kamon kívül - a teljes csapatot. Már az is meglepte, hogy egyáltalán elfogadták az ötletét, hogy elmenjenek valahova csak ők öten. Tudja, hogy nem lesz felhőtlen nyaralás, de talán Magyarország elég messze van ahhoz, hogy képesek legyenek elszakadni mindattól, ami velük történt. Beülnek a régi Volkswagenbe, bömböltetik a zenét, és valahogyan majd túlélik. Muszáj valahogyan rendet tenni a bandában, mert nagyon nem jó ez így, ahogyan van. Halkan sóhajt. Igyekszik ezt a problémát helyezni a középpontba, de őszintén szólva nem szívesen megy el így, hogy Lizzie menekültként bújkál Qarinban, ahol bármikor megtalálhatják, úgy, hogy a nyomában van a Pokol és a Purgatórium fél szolgaserege. Nehéz idők járnak, és nagyon sok fontos döntést kell meghoznia: időről időre úgy is érzi, hogy ez nem az ő dolga lenne, és hogy nem is szabadna neki ekkora dolgokba beleszólnia. De aztán persze azzal a makacs fejével újra és újra belerohan ezekbe a hatalmas játszmákba, még akkor is, ha nem akar. Ráadásul ebben a keveredésben jó darabig esélye sincs kimászni belőle, úgyhogy... De azért most legalább egy kicsit elszökhet, és ez végül is jó dolog, csak ne idegesítené ennyire ez az egész Lizzie-dolog. Ismét sóhajt. Az lenne a legjobb, ha kétfelé szakadhatna, de hát még annyi Teleport-porja sincs, hogy folyamatosan Qarinba mászkáljon. Persze azt is nagyon jól tudja, hogy hogyha tömegesen kezdik el ostromolni Sergej házát, akkor teljesen mindegy, hogy ő ott van-e vagy sem, mert úgyis hamar elteszik az útból. Végül megrázza a fejét, és elkezdi a nyaralásra kitalált tervek felé terelni a gondolatait.*

Hosszú úton halad, és még mindig nem látja a végét... Csak annyit tud, hogy igyekszik egyszerre szolgálni minden oldalt, próbálja valahogy úgy lavírozni az életét, hogy sehol ne okozzon károkat, ahol nem szeretne. A gond csak az, hogy a sarkában lihegő ördög ezt nagyon megnehezíti...

Rebecca Taylor udvarias bérgyilkosa
    Jesmon Helar
    Jesmon Helar
    .::Igazgató: Cameos::.

Mittudomén, találj ki valamit! (aka Jesmon és Patric gazdái lusták normális címet adni) Empty Re: Mittudomén, találj ki valamit! (aka Jesmon és Patric gazdái lusták normális címet adni)

Témanyitás by Jesmon Helar on Pént. Aug. 02, 2013 9:50 pm

*A Cameos újdonsült igazgatója a változatosság kedvéért éppen a dolgozószobája asztala mögött ül, egy halom irat mögé temetkezve. Igen, a nyár ellenére is nagyon gyakran kell hasonló dolgot művelnie, ami annyira mégsem meglepő, tekintve, hogy csak pár hónapja tették meg a ház vezetőjévé és így még nem sok ideje volt arra, hogy átfussa az összes diák adatlapját, tanulmányozza a Cameos eddigi működését, foglalkozzon diákjaival és mindemellett még megírja a jövőre esedékes tanterveket is. A történelemmel és a mentálmágiával már nagyrészt végzett, de ugyebár hátravan még az alkímia és a többi délelőtti tárgya is. Szóval, van dolga bőven. Viszont most úgy dönt, mára elég lesz a munkából, hiszen az egész délutánt itt töltötte és egyrészt megígérte Rebeccának, hogy az estét vele tölti - és már igencsak este van -, valamint a feje is kezd fájni a sok olvasástól, így nem ártana azt kiszellőztetni egy kicsit. Így hát lassan felemelkedik az asztaltól, s egy halk sóhaj kíséretében az ajtó felé indul. Már meg sem lepődik rajta, hogy még oda sem ér, de már a másik problémán jár az esze... Michaelön. Igen, nagyon, nagyon nehéz feladat lesz, és iszonyatos veszélybe sodorja vele nem csak magát, de Beccát is. Mégsem teheti meg, hogy cserben hagyja őket. Egyszerűen képtelenség. Nem lehet róla szó. Elvégre egy arkangyalról van szó, akit Lucifer tart fogva! Ez előrébb való minden másnál. És mindent meg fog tenni, hogy ne jöjjenek rá, ő segített a dologban. Akkor pedig nem lehet baj. Csak sikerüljön. Valahol itt járhat a gondolatmenetben, amikor a lépcső tetejére, az őrtoronyhoz érkezik. Pedig nem is tudta, hogy ide tart. Bár, nagyon gyakran jár ki ide, egyrészt a kilátás, másrészt a néptelensége miatt. Meg ez van a legközelebb a szobájához is. Odaérve azonban meg kell, hogy állapítsa: nincs egyedül, de ez most cseppet sem zavarja, hiszen Patric az, akivel már nagyon régen szeretne szót váltani.* - Szép estét, Patric. *Köszön rá.* - Pont jókor futottunk össze, régen beszéltünk, és épp terveztelek megkeresni. *Kezd bele, nem kerülgetve túl sokáig a témát, ahogy megáll a korlátnál, a fiú mellett, fekete tekintetét a csillagokra függesztve. A csillagokra, melyek ugyan olyan némán tekintenek le rá, mint pár ezer évvel ezelőtt, a tengerparton...* - Elizabethről lenne szó. És Michaelről. *Kezd bele, mert amint az jól ismert tulajdonsága, nem szereti a mellébeszélést. Hát, ez van, ezt kell szeretni. Remélhetőleg ezt Patric sem fogja rossz néven venni.*

Egy 7822 éves démon, aki fellázadt a sorsa, az élete, a Pokol Ura - és az egész világ ellen. Sosem volt az, aminek lennie kellett volna, sosem azt tette, amit elvártak volna tőle, és sosem érezte úgy, hogy ez helytelen. Talán az egyetlen ősdémon, akiből hiányzik a sötétség. Egy démon, akit Lucifer hívott életre, s ő megtagadta, mint urát. A Pokol szülötte... akit száműztek saját hazájából.

A Cameos házvezető ősdémona.
    Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan

Mittudomén, találj ki valamit! (aka Jesmon és Patric gazdái lusták normális címet adni) Empty Re: Mittudomén, találj ki valamit! (aka Jesmon és Patric gazdái lusták normális címet adni)

Témanyitás by Patric J. Morgan on Vas. Aug. 04, 2013 8:29 pm

*Annyira mélyen elmerül a gondolataiban, hogy nem is hallja meg, hogy valaki közeledik, csak akkor veszi észre a társaságot, amikor Jesmon köszönti. Akkor megfordul, biccent a férfinek, és érdeklődve figyelni kezdi. Látja, hogy a másiknak is elég sok minden járhat a fejében, de ez nem kimondottan nagy csoda.* - Mint tudod, én mindig örömmel állok a rendelkezésedre *válaszolja halkan, miközben ismét a birtok felé fordul, és rátámaszkodik a korlátra. Igazán nincs rá szüksége, hogy most még egy probléma a nyakába szakadt, de mivel tényleg szívesen segít Jesmonnak, ezért türelmesen várja, hogy mi lesz ebből. Ahogyan azonban az ősdémon bejelenti, hogy mi lesz a téma, egyből... Hát, nem megnyugszik, de örül, hogy semmi új nem kerül terítékre.* - Gondolom első sorban az érdekelne, hogy hova vittem a kislányt *jegyzi meg, majd a válla felett hátrapillant, hogy van-e a közelben valaki.* - Sergej Branimirnál van, Qarinban. Gondolom mondanom sem kell, hogy négyünkön kívül senki nem tud erről. De én is beszélni akartam veled, hogy van-e valami ötleted, hogy hova vigyem. Szeretne elmenni Roxfortba, de még messze van a tanév eleje, ráadásul én most elutazok, úgyhogy nem tudok vigyázni rá *magyarázza, majd szusszant egyet.* - Arra pedig felettébb kíváncsi vagyok, hogy mit akarsz mondani Mike-ról. Remélem kitaláltál valamit, mert nekem még semmi ötletem. De ha van valami, szívesen segítek *teszi hozzá, és valóban nagyon örülne, ha Jesmon tudna valami használhatót, mert ég a vágytól, hogy tehessen valamit Michaelért, mert akármi is történt, egyértelműen magát tartja felelősnek az arkangyal rabsága miatt.*

Hosszú úton halad, és még mindig nem látja a végét... Csak annyit tud, hogy igyekszik egyszerre szolgálni minden oldalt, próbálja valahogy úgy lavírozni az életét, hogy sehol ne okozzon károkat, ahol nem szeretne. A gond csak az, hogy a sarkában lihegő ördög ezt nagyon megnehezíti...

Jesmon Helar
    Jesmon Helar

Témanyitás by Jesmon Helar on Kedd Aug. 06, 2013 10:09 pm

*A fiatal férfi első szavaira mosolyogva biccent, örül, hogy a másik így látja. Nem mintha Jesmon olyan gyakran kérné mások segítségét, de ha esetleg mégis szüksége lenne valakire, Patric biztosan az első helyen állna. Nem azért, mert annyira bele szeretné rángatni a problémáiba, hanem csupán mert tudja, a démon-vámpír nem várna el semmit cserébe azért, amit tesz, s emiatt Jesmon tökéletesen megbízhatna benne. Kevés lény van, akiben Jesmon tökéletesen meg tud bízni, de Patric ezen "szerencsések" között tudhatja magát. Azonban most nem erről van szó, ezúttal Jesmon szeretne valahogy javítani a történteken, helyretenni valamennyit abból, ami most itt összekavarodott. Valamint jelenleg ketten is vannak, akik igencsak rászorulnak a segítségére, s kár is lenne mást elvárni Jesmontól, mint hogy teljes erejével megpróbáljon minél többet megtenni az ügy érdekében. A férfi első kérdésére némán bólint egyet. Ő nem néz körbe, pontosan tudja, hogy a legközelebb tartózkodó lény a második emeleti folyosón sétál éppen.* - Michaelről hadd beszéljek később, először Elizabeth sorsáról kell mihamarabb döntést hoznod. *Kezd bele, majd ha Patnek nincs hozzáfűzni valója, folytatja.* - Nem volt rossz ötlet a kislány elhelyezése, de korántsem elegendő. Nem sok akadályt jelentene azoknak, akik üldözik. Viszont van egy ötletem, ami talán a lehető legjobb megoldást jelentené. *Magyarázza, majd kissé halkabbra fogva a hangját a férfi felé fordul.* - A Fyronba kéne hozni. Azt még nem tudom, a nyilvánosság előtt milyen indokkal lehetne ezt megmagyarázni, de itt lenne a legnagyobb biztonságban. Vehetne különórákat, s így szinte mindig lenne vele egy tanár, ha pedig nem, több diákot is tudnék mondani, akik hajlandóak lennének napi huszonnégy órában felügyelni, és biztos vagyok benne, hogy ha akikre gondolok, elvállalják, a kislány tökéletes biztonságban lesz. Természetesen a szobáját is ellátnánk különféle védővarázslatokkal, valamint megfigyelőrendszerrel is. Lehetőleg a tudta nélkül... ha ez nem túl nagy probléma. *Teszi hozzá, majd kérdőn pillant Patricre.* - Jelenleg ez a legjobb ötletem. Így lehetne a legnagyobb biztonságban. *Mondja végül, aztán pedig csak vár a másik reakciójára. Remélhetőleg nem fognak vitába keveredni és már a napokban megtörténhet a költöztetés. Minél hamarabb, annál jobb.*

Egy 7822 éves démon, aki fellázadt a sorsa, az élete, a Pokol Ura - és az egész világ ellen. Sosem volt az, aminek lennie kellett volna, sosem azt tette, amit elvártak volna tőle, és sosem érezte úgy, hogy ez helytelen. Talán az egyetlen ősdémon, akiből hiányzik a sötétség. Egy démon, akit Lucifer hívott életre, s ő megtagadta, mint urát. A Pokol szülötte... akit száműztek saját hazájából.

Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan

Témanyitás by Patric J. Morgan on Szer. Aug. 07, 2013 9:27 pm

*Nem, Patricnek nincs hozzáfűznivalója, bár egy pillanatra fent akad a szóhasználaton - neki kell meghoznia a döntést? -, de ezt csak a szeme egy villanása jelzi. Jesmon szavaira csak bólint, egyelőre még nem kezd el magyarázni, úgy dönt, hogy azt elég lesz akkor, ha a férfi már végzett a mondanivalójával. Amikor az feldobja a Fyron-dolgot, akkor megcsillan a szeme, és bólogatni kezd. Azt nem teljesen érti ugyan, hogy neki ez mégis miért nem jutott eszébe, de ez most mellékes probléma. Szóval végighallgatja az ősdémont, majd amikor Jesmon elhallgat, egy pillanatig még csendben nézi a tájat, majd lassan, megfontoltan beszélni kezd.* - Először is: tisztában vagyok vele, hogy ez a jelenlegi elhelyezés mindössze annyi előnyt nyújt, hogy akik a lányt keresik, nem tudják, hol van. Minden esetre jobb ötlet híján megfelelő átmeneti tervnek tűnt. *Itt egy kis időre megint elhallgat, ezzel egyben reagálási lehetőséget adva Jesmonnak, aztán folytatja.* - A Fyronba menekítés viszont nagyon tetszik, és nem is értem, hogy nekem miért nem jutott eszembe korábban. Meg lehetne magyarázni mondjuk azzal, hogy Mike engem nevezett ki gyámnak, én pedig a közvetlen közelemben akarom tudni a kislányt, így évkezdéstől pláne, mert nem lenne időm mindig lemenni hozzá a városban a tanulmányaim mellett. Persze Beliartól meg kell szerezni az ő papírját *dörmögi, de inkább már csak magának*, de az már nem jelenthet gondot. *Ez után ismét fennhangon folytatja.* - És nem, nem lenne probléma, de akkor előzőleg kellene felállítani a varázslatokat. Van esetleg valami, amire szükséged lesz hozzá...? *kérdezi, és itt olyasmire utal, mint azok a vérbűbájjal lezárt terepek, amikről épp néhány nappal ezelőtt olvasott. Az volt a lényegük, hogy a bűbájhoz hozzáadják azok vérét, akik ki tudják nyitni a lezárt területre vezető kaput, vagy akik át tudnak haladni rajta, nyilván több típusa van.* - Természetesen bármikor ide tudom hozni, akár most rögtön is, mert azzal hagytam Sergejnél, hogy minden holmija legyen indulásra készen, és ha kell, pillanatok alatt el tudja hagyni a házat. Szükség volt a vészhelyzet-tervre... Minden esetre legkésőbb holnap jó lenne elintézni, mert én holnap délután elutazok, és szeretném látni, ahogyan bekerül. Nyilván nem azért, mintha nem bíznék benne, hogy rád akaszkodik egy ősdémon és nem tudod lerázni a segítségem nélkül, vagy hogy nem tudsz megoldani egy olyan egyszerű feladatot, mint egyik helyről a másikra eljuttatni egy gyereket, egész egyszerűen csak... Aggódom érte. Jobban esne a sjaát szememmel látni, hogy minden rendben ment, még mielőtt elutazom *magyarázza. Nem szokta kifejezni az olyan érzelmeit, mint aggódás, vagy ilyesmi, sőt, szinte semmilyen érzelmeit nem szokta kifejezni, de Jesmonban feltétlenül megbízik, szinte már öntudatlanul is. Talán azért, mert tudja, hogy a férfi nem fogja se gyengeségként, sem a kezébe adott fegyverként értelmezni mindazt, amit elmond neki, ráadásul megérti. Azt nagyon jól tudja, hogy a többiek soha nem fogják igazán érteni mindazt, amibe ő belekeveredett, és - ahogyan lassan azt már kezdi sejteni - amiben valószínűleg örökre benne is ragadt. De az ősdémon tudja, min megy keresztül, ráadásul őt nem sodorhatja veszélybe sem, meg valószínűleg javaslatai is akadnának, ha Pat egyes kétségeit felvetné neki. Mindent összevetve tehát igencsak megbízik Jesmonban. Mindezt a pillanat törtrésze alatt gondolja végig, majd ismét arra koncentrál, hogy mit válaszol az előbb elhangzottakra a másik. Miután a Lizzie témában megegyezésre jutottak, egy kicsit megint hagyja, hogy csend boruljon rájuk, aztán vet egy oldalpillantást a férfira.* - És Michael? *kérdezi halkan.*

Jesmon Helar
    Jesmon Helar

Témanyitás by Jesmon Helar on Szer. Aug. 07, 2013 10:25 pm

*Észreveszi, hogy Patricnek akadna hozzáfűznivalója, de nem áll meg, úgy dönt, majd ha mindent elmondott, megbeszélik a részleteket. Szóval Jesmon szép részletesen előadja a tervét, aztán várja a férfi reakcióit. Az első mondatokra Jesmon elgondolkozva bólint egyet.* - Igen, ez érthető. Azt hiszem, jelen körülmények között ez volt a második legjobb megoldás. *Fűzi hozzá csak úgy mellékesen, aztán hagyja, hadd beszéljen tovább a démon. A gyámos dologra szintén csak bólint egyet, hogy számára teljesen rendben van, elvégre teljesen megfelelő az indok. A kérdésre nem válaszol rögtön, először elgondolkozik kicsit azon, mégis milyen védővarázslat lenne a legmegfelelőbb a szobához.* - Nos, gondoltam egyfajta vérbűbájra is, szerintem az lenne a lehető legbiztonságosabb. Viszont úgy kell intézni, hogy azok közül, akiknek a vérét felhasználjuk, mindig legyen valaki, aki az Akadémián tartózkodik. *Magyarázza, és nem is indokolja tovább, hiszen elég egyértelmű a helyzet. Ha Elizabethnek bármi baja történik a szobán belül - és az üldözői ezt akár ki is használhatják -, akkor kell, hogy legyen valaki, aki hozzáfér.* - Mindenképp kellenének hozzá az igazgatók és te, illetve akit még esetleg javasolnál. *Teszi hozzá, aztán meghallgatja a férfi következő javaslatát az időpontra vonatkozóan. Rendben van, neki teljesen mindegy, mikor hozzák ide, de abban igaza van, hogy jó lenne minél előbb. Az ősdémonos kijelentésre nem bírja ki, hogy ne nevesse el magát, de természetesen hamar visszatér a komolysághoz.* - Megértem, és egyetértek az ötlettel. A legjobb az lesz, ha ma éjjel idehozzuk. Éjszaka kevesebb az esélye, hogy valaki olyan látja meg, akinek nem kéne. *Mondja, majd ismét megvárja Patric reakcióját, bár valószínűnek tartja, hogy annak nem igazán lesz ellenvetése. Jesmon természetesen tökéletesen megérti mindazt, amin a férfi jelenleg átmegy, hiszen neki is van éppen elég személyes tapasztalata Luciferrel ahhoz, hogy teljesen át tudja látni a helyzetet. Nem meglepő hát, hogy nem ért félre semmit sem abból, amit Patrictől tud az esetről. S azzal is egyet tud érteni, hogy ebből bizony nem lesz egyszerű kikászálódnia a démon-vámpírnak... Legalábbis mostanában semmiképp. De Jesmon segíteni fog, ahol és amennyire tud anélkül, hogy komolyabb (vagy bármiféle) összetűzésbe kerülne Luciferrel. Na nem mintha erre így nem lenne elég komoly esélye... De mindegy is. Jesmonnak mindenképpen bele kell ártania magát mindenbe, ami akár csak egy kicsit is veszélyes. Ezek után ugyebár egy kicsit csöndben maradnak, majd Patric tesz fel egy kérdést, mire Jesmon lassan bólint egyet, s kis hatásszünet után magyarázni kezd. Nem fél, hogy kihallgatják őket. Tudna ő arról.* - Van egy tervem. *Kezd bele, aztán a maradékot már folyamatosan, komoly hangvétellel adja elő.* - A lényege, hogy az arkangyalokat - vagy csak néhányat közülük -, egy-egy alvilági démon testébe zárnám, miután megtanítottam nekik, hogy mi hogy működik odalenn. Úgy gondoltam, hogy valamikor szeptemberben mennének le, s pár hónapig az ideiglenes testük feladatát végeznék, lehetőleg minél feltűnésmentesebben. Eközben kideríthetnék, Lucifer hol tartja fogva Michaelt. Ha ez is megvan, és innentől rájuk lenne bízva az időzítés, megkezdhetnék a kiszabadítását. Nem lesz egyszerű, mindenképp kell hozzá egypár démon, aki segít nekik. Őket majd különféle eszközökkel meggyőzöm, hogy ezt szeretnék tenni, majd miután sikerült a szabadítás, módosítom az emlékeiket. A terv végső részletei még nincsenek teljesen készen, de alapvetően mindenképp kéne néhány démon, akik valamivel elterelik Lucifer figyelmét. Aztán már csak az őröket kell eltenni az útból, s kihozni onnét Michaelt... *Fejezi be végül, még mindig a korláton nyugtatva kezeit, tekintetével a csillagok fénye által megvilágított erdőt figyelve, s várva a férfi reakcióját.*

Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan

Témanyitás by Patric J. Morgan on Szer. Aug. 14, 2013 2:17 pm

*A vérbűbájra bólogatni kezd - nagyon jó megoldásnak tűnik, az alapján, amit tud róla -, aztán a következő szavakra eltűnődve szusszant egyet.* - Kament mindenképpen szeretném belevenni. Attól függetlenül, hogy most nagyon idióta időszaka van, tudja, kihez hűséges, és szükség esetén minden erejét bevetné, hogy megvédje Lizzie-t *mondja végül, kis gondolkozás után.* - Más nem jut eszembe, de talán elég is ennyi. Tehát akkor Lord Sammael, Miss Taylor, Amarilla úrnő, te, Kamen meg én. Mit gondolsz? *pillant Jesmonra. Jobb, ha annyira sok embernek nincs bejárása, mert az gyengíti a hatékonyságot - nem lehet könnyen támadható a védelem, ráadásul a felsoroltak mind olyan emberek, akiknek a megbízhatósága száz százalékos, és nem valószínű, hogy kényszeríteni lehetne őket arra, hogy kihozzák a lányt. Amikor Jesmon elneveti magát, az ő arcára is kiül egy vigyor, de gyorsan visszatér a jelenlegi témához.* - Rendben. De még előtte meg kell szerezni a védelmen átengedett személyek vérét, már ha előtte akarod megcsinálni a varázslatot. Kament természetesen vállalom, meg Amarilla úrnővel is tudok beszélni, ha te elintézed Lord Sammaelt és Miss Taylort. Aztán ha kész a bűbáj, lemehetünk Elizabeth-ért, legalábbis feltételezem, jönni akarsz *teszi hozzá, de azért vet egy pillantást Jesmonra, egyértelműen válaszra várva. Amúgy neki teljesen mindegy, hogy az ősdémon vele tart-e vagy sem, hiszen egyedül is meg tudja oldani, de mindig örül a férfi társaságának, szóval... Miután ezt sikerült megvitatni, egy hosszabb csend ereszkedik az őrtorony erkélyére, amit végül Patric tör meg, rákérdezve arra a témára, ami valószínűleg jelenleg legjobban érdekli. Figyelmesen hallgatja a tervet, és miután Jesmon végzett, hosszú percekig nem szólal meg. Végül aztán összeráncolt homlokkal sóhajt egyet, és aggódva a férfire pillant.* - Azzal kezdeném, bár nyilván... Szóval... Tisztában vagy vele, hogy ezzel könnyen vásárra viheted a bőrödet, ugye? *kérdezi halkan. Persze elég egyértelmű a válasz...* - Nem tudom van-e értelme annak, hogy kiszabadítjuk Mike-ot és cserébe elveszítünk téged *teszi még hozzá. Jó, nyilvánvalóan azt szeretné, hogy mind a ketten a lehető legtávolabb legyenek a Pokoltól, de választani sem tudna közöttük.* - Egyébként nem rossz terv, bár elég sok benne a gyenge pont. Mit csinálsz például ha lebuknak? Egy arkangyal a Pokolban, az még egy dolog. Hét? Az már nagyon gáz. És szerintem szeptemberig elég kevés idő van, legalábbis semmiképpen nem elég ahhoz, hogy tökéletesen elmagyarázd nekik az Alvilágot. Ó, és arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan fogod elvarázsolni azokat, akiknek segíteniük kell nekik. Ahhoz először ugyanis fel kell jönniük. Vagy fogod magad és lemész a fogadóba? Túl sokan látnának. Bár persze... Én biztonságosabban ki tudnék csalogatni onnan néhány alvilágit... És gondolom ugyan ezt kellene csinálni azokkal, akiknek a testébe beleraknád a vállalkozókat. Majd pedig a legnagyobb probléma: hogy az égbe fogják úgy kihozni Michaelt, hogy ne kapják el őket? Már az első napon, amit ott töltött, öt darab őrt láttam a lakosztálya előtti folyosón. Ráadásul ott vannak a vár őrei is, őket is mind el kellene tenni az útból, és ha ki is jutnak a kastélyból, végig kell menniük a városon, meg a körökön, kizárt dolog, hogy Lucifer ne vegye észre őket... Vagy van valamilyen rövidebb út a kastélyból? *Igen, Patric tele van gondolatokkal és kérdésekkel. Nagyon kockázatosnak tartja a tervet, de persze ez még talán a legjobb, ami eddig bárkinek is eszébe jutott. Ez után ismét egy kisebb szünetet tart, majd elmered a horizont felé.* - Én is lemennék, de nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Ráadásul nagyjából kilencven százalék esélyt adok neki, hogy belehibbannék, ha megint elhagynám a testemet és valaki másként kéne élnem, még ha ezúttal nem valaki más irányításával lenne is a dolog. Viszont... Szeretném, ha valaki a bandából velük mehetne. Tudod, van ez a... Londoni banda, így szoktuk hívni magunkat... Én, ahogy mondtam, kihagynám ezt az utat, Dan és Jess szóba se jöhetnek, Kamen most nincs olyan állapotban... Kira viszont szabad, éppen most hagyta ott a színművészetit, és garantálni tudom a megbízhatóságát. Nem éppen az a személy, akit könnyű megtörni, remek színésznő, úgyhogy nem is bukna le, plusz vámpír, szóval jól is viselné az Alvilágot *magyarázza, és reméli, hogy nem kell sokat győzködnie Jesmont. Persze nyilván elég kockázatos belemenni, hogy még egy személyt, ráadásul olyan személyt, akit ő maga nem is ismer, bevegyen az akcióban, de Pat reménykedik benne, hogy a férfinek elég garancia az ő szava. Biztos benne, hogy Kira jól teljesítene, meg hát azt is nagyon jól tudja, hogy máskülönben a banda valamelyik tagja előbb-utóbb fogná magát, és lemenne, hogy megpróbáljon segíteni. A vámpírlány pedig már most is eléggé türelmetlen, nem bírja elviselni, hogy nyugton kell ülnie, amíg Michaellel ki tudja mi van. Szóval Patric a maga részéről ezzel nagyjából mindent elmondott, úgyhogy most megvárja Jesmon reakcióit. Valószínűnek tartja, hogy ebben a témában nem jutnak majd olyan könnyen és gyorsan dűlőre, mint a Lizzie-dolog esetében, de amit meg kell beszélni, azt meg kell beszélni. Már így is kimondottan értékeli, hogy a férfi elmondta neki a dolgot, mert végül is a terv sikere érdekében nem lett volna feltétlenül muszáj... Jó, előbb-utóbb úgyis kiszedte volna belőle, de ez most mellékes.*

Jesmon Helar
    Jesmon Helar

Témanyitás by Jesmon Helar on Csüt. Aug. 15, 2013 10:06 pm

*A felvetésre, miszerint Kament is belevehetnék a bűbájba, csak bólint. Azt Jesmon is látja - főleg a házváltás miatt -, hogy a fiúnak most nincs túl jó időszaka, de amennyiben Patric úgy gondolja, megfelel a feladatra, Jesmonnak sem lehet kifogása ellene. Aztán Patric felsorolja, kik lesznek még a védőbűbáj részei, mire Jesmon ismét bólint.* - Rendben van. Ennyien elegen is leszünk hozzá. *Mondja, majd hagyja, hadd beszéljen tovább a másik. Egyetért a névsorral, hiszen minden említettben teljes mértékig megbízik, s tudja, hogy semmilyen körülmények között nem árulnák el Elizabethet, ha pedig harcra kerülne a sor, ők a leginkább alkalmasabbak a védelemben való részvételre is. Illetve, Kament ilyen formában nem ismeri, Rebeccát pedig nem engedné harcolni, de valakinek Elizabethet is ki kell menekíteni, így hát ők tökéletesek lennének erre a feladatra. Na persze, a legjobb az lenne, ha ilyesmire egyáltalán nem kerülne sor.* - Rendben van, elintézem. *Bólint arra, hogy ki melyik személy vérét kérje el a varázslathoz.* - Igen, legjobb lesz, ha én is megyek. *Válaszol, hiszen azért így a legbiztonságosabb. Mert hát, Jesmon tudja a leghatékonyabban elintézni, hogy ne vegye őket észre senki. Elvégre, több ezer évig bújkált a Sátán elől, vagy mi. Aztán pedig következik a hosszabb szünet, amit Jesmon nem akar megtörni, egyrészt, mert jelenleg épp összeszedi a gondolatait az elkövetkező témával kapcsolatban, másrészt szeretné, ha Patric kérdezne rá. Ez meg is történik, s szerencsére addigra az ősdémon már pontosan tudja, hogyan adja elő a dolgot, amit meg is tesz. A férfi első szavaira csendben, komoly tekintettel bólint.* - Igen, tudom. Nagy esély van rá. *Mondja halkan, majd a következő mondatra halvány mosoly fut át vonásain.* - Van. Van értelme. *Pillant oldalra a másik szemébe nézve, egyértelművé téve, hogy nem hajlandó ez ügyben vitát indítani. Ő eldöntötte. El sem tudja képzelni, hogy hogyan lehetne ő fontosabb, vagy ugyan olyan fontos, mint egy arkangyal, így hát nehéz is lenne erről meggyőzni. Úgy gondolja, ha más nem, még a "csere" is jó megoldás lenne. De most inkább ne menjünk bele túl mélyen Jesmon önmagáról kialakított képébe, mert annak egy hosszú és depresszív fejtegetés lenne a végeredménye.* - Természetesen mindent meg fogok tenni annak érdekében, hogy ne bukjak le, mert tisztában vagyok vele, hogy ezzel másokat is veszélybe sodornék. *Teszi hozzá, mikor ismét előre fordul. Na nem, még véletlenül sem azért, mert fél, hogy az örökkévalóságig a Pokolban süttethetné a hasát - valószínűleg szó szerint -, hanem mert félti Rebeccát. Hát hogyne. Ezt követően hagyja, hogy Patric elmondjon mindent, amit szeretne, türelmesen végighallgatja. Bár semmi újat nem tud meg, örül, hogy a férfinek is ugyan azok a gyenge pontok tűntek fel, mint neki. Ketten talán hatékonyabb megoldást tudnak majd találni. Talán. Szép remények.* - Köszönöm az észrevételeket, teljesen igazad van mindegyikkel kapcsolatban. *Kezd bele, ezúttal teljesen Patric felé fordulva.* - Először is, tisztában vagyok vele, hogy hét arkangyal mennyire feltűnő jelenség, de bízom benne, hogy mindent meg fognak tenni a testvérükért, és a lehető legjobb formájukat fogják hozni. Úgy gondolom, ha minden energiájukat belefektetik, mindent meg tudnak jegyezni szeptemberig a Pokolról, amit tudniuk kell majd. Nem annyira bonyolult hely, mint aminek elsőre tűnik. *Mosolyodik el kissé keserűen.* - Mindemellett, nem hiszem, hogy mind a hetüket le kéne küldeni. Talán elég lenne három-négy is. Még meglátom, hogy ki hogy áll hozzá az "órákon". Nem kockáztathatunk... Bár nem fognak neki örülni. *Sóhajt, majd hagy egy kis időt Patricknek a reagálásra, s ha ez megvolt, tovább halad a következő pontra.* - A démonok foglyul ejtésénél éppen rád gondoltam. *Bólint egyet.* - Én biztosan nem mehetek oda, te viszont nem lennél annyira feltűnő. Így oldhatnánk meg a legegyszerűbben. Persze csak ha vállalod. *Teszi még hozzá, aztán, ha Patric reagált, folytatja.* - A varázslatot bízd rám, amennyiben nem ősdémonok lesznek, biztosan működni fog, szóval ha lehet... Ezúttal ne azokba akadj bele. *Nevet fel halkan, de csak röviden, s azonnal folytatja is.* - Szóval ezzel a részével nem lesz gond. Kizárt, hogy gondot okozhatnak. *Na igen, bár Jesmon sok mindent gondol magáról, amiért sokan képesek lennének lekiabálni a fejét, a varázslatokhoz kapcsolódó tudását és erejét nem becsüli alá, bár túl sem. Pontosan tudja, mire képes. Így hát azzal is tisztában van, hogy ez nem fog számára problémát okozni. Ha Patric ezekre is reagált, áttér az utolsó témára.* - A kiszabadítást illetően pedig... Igen, ez a legkockázatosabb és legkidolgozatlanabb pont. Itt még semmiben sem vagyok biztos, csupán találgatásokba tudok bocsátkozni. *Sóhajt, ismét visszafordulva a korlát felé.* - Igazság szerint a tervnek ezt a pontját nem lehet tökéletesen kidolgozni. Bocsátkozhatunk találgatásokba, de az igazság az, hogy... Ezt majd a lent levőknek kell megtervezni. Ami több oknál fogva is nagyon, iszonyatosan kockázatos. Először is, hogyan beszélnek egymással anélkül, hogy lebuknának? Nem lesz feltűnő, hogy sokat mászkálnak Michael cellájának környékén? *Sóhajt egyet ismét, fáradtan előrehajtva a fejét. Egy darabig így marad, lefelé nézve, a mélységbe.* - Ez csak rajtuk múlik majd. Persze van néhány ötletem... *Pillant fel ismét.* - Például, hogy el kell vonni Lucifer figyelmét. Ezzel megint az a gond, hogy mi lesz azzal, aki ezt megteszi? Csak növeli a lebukásának esélyét. Lehet, hogy hónapokkal tovább kell maradnia, mert Lucifer bezáratja és kínozza majd. Nem tudom. *Dől előre, ezúttal a tenyerébe támasztva arcát.* - Az őröket pedig el kell kábítaniuk, talán az ételükbe lehetne csempészni valamilyen időzített bájitalt, ami majd akkor hat, ha éppen őrségben lesznek. *Folytatja, kissé halkabban.* - Van rövidebb út. Ha sikerül onnét kihozni, annak a bejárata már alig párszáz méter. Szinte senki sem ismeri odalenn, de az út nagyobbik és veszélyesebbik része levágható vele. Már ha még létezik. Ezt sem tudom. Sok ezer éve jártam rajta utoljára. De ha megtalálják - ami megint nem könnyű, mivel természetesen el van rejtve -, és még járható, onnantól kezdve már viszonylag könnyű lesz kihozni. *Fejezi be, majd lassacskán felemelkedik eddigi testhelyzetéből, ismét Patrickre nézve.* - Igazad van. Sok a gyenge pont, és kevés az idő, hogy helyrehozzam őket. De mindent meg fogok tenni. Ígérem. *Jelenti ki teljesen komoly arckifejezéssel, tekintetében azzal a ritkán látható erővel, ami félreérthetetlenül utal több ezer éves múltjára, s az erőre, ami benne rejtőzik. Azonban ez csak pár pillanatig tart, ezt követően Jesmon ismét visszafordul a horizont felé, s hagyja, hadd mondja el Patric, amit szeretne. A következő téma ugyebár az, hogy ki menjen még le.* - Nem, semmiképp sem rád gondoltam. Nem várom el tőled, hogy ismét lemenj oda. *Jelenti ki gyorsan, szinte a férfi szavába vágva. Tisztában van vele, hogy mekkora lelki megerőltetés lenne ez a fiú számára, ráadásul őt elég jól ismeri Lucifer, így hát mindemellett még kockázatos is lenne leküldeni. A következő szavakra azonban lassan bólint.* - Rendben van... Ide tud utazni pár héten belül? Beszélek vele, és eldöntöm, hogy megfelel-e. Ha igen, természetesen rendben van. *Mondja, mert hát hiába bízik Patricben, ezt nem bízza még rá sem. Bár így is kilencven százalék esélyt ad a lánynak. Elvégre, Patric ritkán szokott ilyesmiben tévedni. Így hát, ha Kira meg fog felelni, jobb is, ha minél hamarabb idejön, hogy részt vehessen Jesmon Pokolról szóló tanóráin... Milyen érdekesen hangzik. Holnap témazáró dolgozat a Sátánból...*

Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan

Témanyitás by Patric J. Morgan on Pént. Aug. 16, 2013 9:14 pm

*Ahogyan Jesmon a szemébe néz, tökéletesen megérti, hogy a férfi nem fog vitázni a témában, mégis...* - Jobb, ha erről nem nyitunk vitát *sóhajt végül, miután még egy darabig bámulja az ősdémont. Nagyon jól tudja, hogy nem tudnák meggyőzni egymást, se Jesmon őt, se ő Jesmont, úgyhogy ez eleve halva született ötlet.* - Nyilvánvalóan *szusszant.*  -Remélem, ez elég is lesz *teszi még hozzá, aztán már tényleg hagyja a témát, nem akar túl sokáig ezen lovagolni, hiszen elég nyilvánvaló, hogy a férfi teljességgel tisztában van a terv rá vonatkozó veszélyeivel. Ezért inkább ugyebár áttér arra, hogy pontosan milyen gondjai is vannak a terv többi oldalával, hiszen elég sok mindenbe bele tud még kötni...* - Ez talán igaz lehet *bólint elgondolkodva arra, hogy ha nagyon akarják, akkor az arkangyalok képesek lesznek szeptemberig memorizálni a Poklot.* - Biztosan nem fognak egyetérteni *ért egyet azonnal, elhúzott szájjal.* - De azért biztosan megértik majd, hogy ez miért fontos. Még én is látom, pedig nem vagyok több ezer éves *enged meg magának egy kis mosolyt, majd hagyja, hogy Jesmon folytassa. A következő megállásnál magabiztosan bólint.* - Természetesen. Ha mással nem is, ennyivel mindenképpen hozzájárulok. Mindazok után, ami történt, és amit... *Itt zavartan megáll, köhög kettőt, és inkább tovább hallgatja a férfit. Az ősdémonos dologra elvigyorodik és vállat von.* - Nem tehetek róla, valamiért szeretnek ősdémon kaliberű lények belém kötni, amiben az a legjobb, hogy vagy nyolcvan százalékuk egyenrangú félként kezel *vigyorog, és igen, ez egyben Jesmonnak is szánt célzás volt. Azért valljuk be, külső szemlélő, aki se Patric-et se Jesmont nem ismeri, eléggé furcsának találná, hogy a húsz éves srác úgy beszélget a több ezer éves démonnal, mintha tökéletesen egyenlő felek volnának. Na, de térjünk vissza a témához... * - Nos, annyit tudok mondani, hogy az az egy biztosan feltűnő lenne, mivel Mike nem cellában van. A várkastély második emeletén van bezárva, egy lakosztályféle helyre, már persze ha Lucifer azóta nem változtatta meg az elhelyezését. De amikor én utoljára láttam, ott volt. Ez feltételezem mondjuk nem első sorban jó hír... Valahogy az egyik őrt kellene elkapniuk, ha már lent van, és esetleg... Nem tudom, felhozhatnák neked, hogy meggyőzd... Vagy esetleg valakinek, aki lent van, be kéne vetnie az erejét, feltételezem képesek lennének rá *gondolkozik hangosan Pat. Természetesen azért vár választ Jesmontól, ezt ki is fejezi azzal, hogy rápillant, és megáll egy kicsit, hogy a férfi reagálhasson a szavaira.* - Szerintem az nem gond, majd valamelyik irányított démont bedobod csalinak *von vállat közömbösen.* - Persze csak az után, hogy valaki kitörli az emlékeit arra vonatkozóan, hogy kitől is kapta a parancsokat, nem kell a bonyodalom, ha esetleg a kínzások hatására kicsúszik az irányításod alól *teszi még hozzá. Aztán egy darabig megint csak hallgatja az ősdémont, aztán legközelebb a kijáratnál szólal meg.* - Hát akkor azzal kell kezdeni, hogy megkeresik. Viszont van még egy kérdésem: lenne rá bármilyen lehetőség, hogy képesek legyenek kommunikálni veled? Úgy értem előfordul, hogy démonok feljönnek a Pokolból, nem? Tehát voltaképpen lehetne rá esélyünk, hogy beszéljünk velük, miután lent töltöttek egy kis időt. Mert hát eleve ha nem találják meg az átjárót, vagy ha már nem használható, akkor szükségük lesz egy B tervre. Jó, mondjuk abban előre is meg lehet egyezni... *sóhajt, majd kicsit megrázza a fejét.* - Bocs, kissé fáradt vagyok, szóval nem biztos, hogy minden ötletem használható *jegyzi meg, majd engedi, hogy a férfi folytassa, válaszolva a többi felvetésére.* - Ebben teljesen biztos vagyok *mosolyodik el, egy pillanatva megérintve a férfi vállát, jelezve, hogy bízik és hisz benne. Aztán ugye sor kerül a következő felvetésére, miszerint jó lenne, ha a bandának legalább egy tagja lemehetne az arkangyalokkal. Jesmon közbevágására halványan elmosolyodik, és hálásan bólint. Nem is azért hálás, hogy a férfi nem akarja kitenni megint a Pokolnak, egész egyszerűen csak azért, mert megérti őt. Megérti, hogy amit mond, azt nem gyávaságból mondja, vagy gyengeségből, hanem egész egyszerűen azért, mert a Pokolról beszélnek. Persze, nyilván, mindenki tisztában van vele, hogy az Alvilág egy borzalmas hely, de igazán ezt csak az értheti meg, aki járt már ott, aki tudja, hogy ténylegesen milyen. Ez után ugyebár felveti Kirát, és az ősdémon szavaira megértően bólint.* - Hát, mivel ugye most ő is jön velünk nyaralni... Hát, maximum akkor korábban visszajön, hiszen szeptemberben már le akarod küldeni, és amúgy csak augusztus végén, huszonöt-hatodika körül akarunk visszajönni... De akkor ő korábban hazarepül, és szerintem... Tizennyolc? Az jó lenne? *kérdezi. Azért nem akarja, hogy Kira túl sokról lemaradjon, de tisztában van vele, hogy ez milyen fontos, és biztos benne, hogy a lánynak sem lenne kifogása ellene. Aztán persze lehet, hogy így inkább ők is korábban visszajönnek. Kamen úgyis kijelentette, hogy ő csak azért megy, mert tudja, hogy ha nemet mondana, akkor Patric leütné és becsomagolná egy bőröndbe, ráadásul bepakolt egy fél bőröndnyi könyvet és füzetet, hogy ő egész végig tanulni fog. Persze Patnek erről nagyon megvan a véleménye, de mivel mégiscsak Kamen az egyetlen, aki nem küldte el a francba, amikor visszajött, igyekezett visszafogni magát... Na, de ez most nem tartozik különösebben a témához.*

Jesmon Helar
    Jesmon Helar

Témanyitás by Jesmon Helar on Szomb. Aug. 17, 2013 4:12 pm

*Patric szavaira először halványan - talán kissé gúnyosan - elmosolyodik, majd ugyebár elfordul, ismét a táj felé fordítva tekintetét. A következő hozzászólásra csak némán bólint egyet, majd ugyebár folytatja a válaszolgatást a férfi kérdéseire. Először az arkangyalokról szóló kételyekre válaszol, s a közbeszúrt megjegyzésre ismét megenged magának egy mosolyt.* - Ezen nem lepődök meg. *Mondja halkan. Hiszen amióta megismerte, tudja, hogy Patric nem egy átlagos tizenéves fiú. Az intelligenciája, a problémakezelési és felfogási képessége bőven az átlag fölött áll. Épp ezért beszél vele most ilyen komolyan, ilyen komoly témákról az ősdémon. Ezt követően ugyebár áttér a következő témára, s hagyja Patricnek, hogy reagáljon a felvetett ötletre. A reakció azonban nem igazán tetszik Jesmonnak, s ezt jelzi is azzal, hogy komoly tekintettel fordul a másik felé.* - Patric. Ugye nem gondolod, hogy mindez a Te hibád volt? *Tesz fel egy félig-meddig költői kérdést, de azért hagy időt a válaszra, mielőtt folytatná.* - Nem, nem volt túlságosan jó ötlet lemenned, de teljes mértékig megértem, hogy miért tetted. *Na ja, a két hülye. "Miért is ne ugorjunk le egy kicsit a Pokolba, hátha meggyőzhetjük a világegyetem leggonoszabb lényét a saját igazunkról?"* - De ha nem tetted volna, Lucifer mindenképp talált volna másik módszert Michael megszerzésére. Így csupán két legyet üthetett egycsapásra, és fogadni mernék rá, hogy iszonyatosan jól szórakozott... *Nevet fel egy néhány maréknyi gúnnyal a hangjában.* - De semmiképp sem okolhatod saját magadat. Egyedül egyvalaki hibás ebben az egészben. Kár, hogy benne nincs egy szemernyi lelkiismeret sem. *Csóválja a fejét, ezúttal már nem mosolyogva, de úgy dönt, felesleges több szót pazarolni a témára, ha ezzel nem segített Patric felfogásán, egy hat oldalas esszével sem fog tudni. Úgyhogy tovább is haladnak a témában, az ősdémonos témára kapott válaszon pedig ismét elneveti magát.* - Szerencséd van. Ha már állandóan beléd kötnek, hasznos, ha van néhány, amelyik hajlandó kiszedni a csávából. *Pillant oldalra Patricre. Hát igen, valóban furcsának tűnhet ez egy külső szemlélő számára, de Jesmon egy csepp kivetnivalót sem talál benne. Mint már említettem, tisztában van Patric átlag fölött álló képességeivel, és mindehhez még hozzá jön az a tény is, hogy Jesmon egyedül azzal bánik lekezelően, aki ezt ki is érdemelte. Hogyan lehetséges ezt elérni? Nagyon egyszerű. Gyilkolj meg minél több ártatlant, csalj, lopj, hazudj, legyél kétszínű és gerinctelen - és máris elérted, hogy Jesmon Helar annyira se tartson, mint egy marék gilisztát. Amint azt tudjuk, Patric ezek közül egyiket sem követte el, sőt, pont a fent említettek ellenkezőjét tette, így hát nincs is min csodálkozni a továbbiakban. Térjünk inkább vissza a beszélgetésre, ami időközben tovább is haladt, mégpedig egy nagyon fontos információ felé.* - Nos, ha ez valóban így volt... Nem hiszem, hogy Lucifer megváltoztatta volna. Nem úgy ismerem, mint aki gyakran gondolná meg magát. *Ja, azért kivételek mégis vannak. Nem is kell hozzájuk messzire menni. Az ötletre Jesmon bólint.* - Igazából nem hátrány. Talán feltűnésmentesebben megközelíthető, mint egy cella. Az őr meggyőzése jó ötlet, valószínűleg valamelyik arkangyal is képes lesz majd rá - elég egy egyszerű befolyásoló mágia, aztán egy emléktörlés. *Fűzi tovább Patric gondolatmenetét. Aztán továbblépnek a következő témára, a csalira pedig ismét egy bólintás a válasz, jelezve, hogy ő is valahogy így gondolta. Aztán csak tovább beszél, s a következő közbeszólásnál azonban már jobban elgondolkozik.* - Igen, a legjobb az lenne, ha beszélhetnék velük, de félek, hogy túlságosan feltűnő lenne, ha szóbaállnék egy démonnal. Lehetne róla szó, hogy valaki más beszél velük, vagy esetleg illúzióval álcázom magam, de sajnos vannak, akik már így is rám ismernének. Illetve, ha egy olyan valaki beszélne velük, aki ismer engem - például te -, az is feltűnő lenne, új személyt pedig nem szívesen avatnék be. Az lenne a legegyszerűbb megoldás, ha egyenesen velem beszélnének, mivel így rögtön meg tudom változtatni a tervet. Valószínűleg mégis az illúzió lesz a megoldás. Meg kell majd beszélnünk valami jelet arra az esetre, ha szükség lesz erre a megoldásra. *Fejezi be a magyarázatot, összeráncolt szemöldökkel meredve a sötét távolba. A férfi megjegyzésére csak elmosolyodik.* - Szerinted én összesen hány órát aludtam az elmúlt napokban? *Jó lesz az a nyaralás, valószínűleg, ha nem lenne, akkor előbb-utóbb idegöszeroppanást kapna. Jó is, hogy eszébe jutott... Elő kell készítenie néhány oldalnyi anyagot az angyaloknak, amit a magyarázata nélkül is el tudnak olvasni és memorizálhatják. Aztán ha visszaért, majd kikérdezi őket. Aztán tovább haladnak. Az érintésre Jesmon csak halványan elmosolyodik - jól esik neki, hogy Patric ennyire bízik benne. Aztán ugyebár kijelenti, hogy Patric nem fog mégegyszer a Pokolba menni. Pontosan tudja, hogy milyen az a hely... Még ő, több ezer évesen is retteg tőle, nem várhatja el egy alig húszévestől, hogy másodszorra is le kelljen oda mennie. Ez a Pokol, nem egy egyszerű kínzókamra, nem egy maffia székhelye. Maga az Alvilág, benne milliónyi rideg, érzéketlen, pszichopata, beteg elméjű démonnal, a Pokol tüzétől megőrült bukott angyalokkal. És Luciferrel. Nem, senkitől nem várható el, hogy lemenjen oda, ameddig ő nem akarja száz százalékig megtenni. Ez nem gyávaság. Jesmon sem gyáva, és Patric sem. A Kiráról szóló felvetésre Jesmon végül bólint egyet.* - Igen, az jó lesz. Valószínűleg összeállítok az arkangyalok számára némi olvasnivalót a Pokolról, rendben van, ha azt elküldöm Kirának? Jó lenne, ha elolvasná, és minél több mindent megjegyezne belőle. Nem lesz benne semmi különös, csak általános dolgok, amikhez bárki hozzáférhet. Nem lesz feltűnő. *Magyarázza, hiszen máskülönben így is könnyedén lebukhatnának.* - De azért vigyázzatok, hogy ne lássa meg idegen. *Teszi még hozzá, gondolva itt arra, hogy nem kéne mondjuk a strandon, két rejtvény megfejtése közben olvasgatni több tucat nyaraló család között.*

//Ehm... Bocsi, ez most tényleg nem volt szándékos, igyekeztem, hogy rövid legyen. Csak nem jött össze xD//

Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan

Témanyitás by Patric J. Morgan on Szomb. Aug. 17, 2013 10:02 pm

*Jesmon kérdésre halkan sóhajt egyet, majd keserűen elmosolyodik és vállat von.* - Persze, tudom, hogy nem, de... *Aztán meghallgatja a férfi további szavait, majd egy újabb sóhaj hagyja el az ajkát.* - Tisztában vagyok mindazzal, amit most elmondtál Jesmon, de hallgatva, hogy a barátaim mind, vagyis egy kivétellel mind engem okolnak azért, ami történt, sokszor emlékeztetnem kell magam, hogy ezt ők nem érthetik. *Egy pillanatra elhallgat, zöld szemeit a horizontra szegezve, és megrázza a fejét.* - Sokkal könnyebb lenne, ha legalább rájuk számíthatnék, de tartok tőle, hogy örökre elveszítettem a bizalmukat. Néha azt kívánom, hogy bár a helyemben lennének, hogy megérthessék, vagy bár velük is történt volna hasonló... Aztán meg hányingerem lesz magamtól, hogy hogyan kívánhatok nekik ilyent. Nem vagyok az a lelkizős típus... Csak tudod... Még soha életemben nem voltam annyira egyedül, mint most. A banda mindig mellettem állt, nem fordult elő, hogy éppen rájuk nem támaszkodhattam volna. Ilyen szempontból sajnos az se sok vigasz, hogy Kamen hisz nekem, hiszen neki most épp elég baja van anélkül, hogy még azt is megpróbálja megérteni, ami velem történt. Felfogta, megértette, megbocsátott, és elhiteti magával, hogy jobban vagyok, és én örülök is neki, mert így legalább egy valaki van, akire számíthatok, aki hisz nekem, még ha beszélni nem is tudok vele. De nagyon... nagyon rossz érzés, hogy a többiek ennyire dühösek rám *magyarázza halkan, majd szusszant egyet, és megrázza a fejét.* - Bocs, nagyon eltértem a témától. De igen, tisztában vagyok vele, hogy Lucifer remekül szórakozott rajtam, és most ugyanígy élvezi, hogy az árulásom állítólagos tényével kínozhatja, és tudom, hogy nem az én hibám, hogy Mike most ott van *fejezi be végül, hogy aztán visszakanyarodhassanak az eredeti témához. Ez egész egyszerűen csak... Kikívánkozott. Ha már van valaki, akinek végül is elmondhatja, akkor elmondja. A férfi következő szavaira csak elvigyorodva bólint, hát ja, tudja értékelni. Ez után igazából jó darabig nem mond új dolgokat, csak helyesel az ősdémon ötleteire, amit user nem tart feltétlenül szükségesnek egyesével leírni, mert akkor nagyon hosszú lesz a hozzászólás. A fáradtságos megjegyzésre csak elmosolyodik, és vállat von. Ez után ugye Kirára terelődik a szó, és Jesmon szavaira bólogatni kezd.* - Rendben van. Mikor raknád össze? Van rá esély, hogy a nyaralásra már el tudom vinni neki, szóval hogy ha holnap reggel odamegyek hozzád, akkor már oda tudd adni? Vagy megadjam a hotel címét, ahol megszállunk? Viszont akkor mindenképpen álcázni kéne, mármint jó, persze, nem titok, de azért elég furcsán néznének. Már csak azért is, mert varázstalan szálló *vigyorodik el. Azért megnézné, mit reagálnának a recepciósok. Lehet kivágnák őket, arra hivatkozva, hogy nem szeretnének elmebeteg sátánisták áldozataivá válni...* - Akkor Kirának nagyjából elmagyarázom a dolgot, és akkor majd idejön. Lehetséges, hogy mi is visszajövünk vele együtt... Na, mindegy, el tudom magyarázni, hogyan kell feljönni Fyronhoz, viszont legalább egy éjszakára azért jó lenne neki itt egy vendégszoba, amíg talál valami szállást Qarinban *magyarázza. Aztán, ha ezt is megtárgyalták, akkor egy darabig megint csendben van, majd ásít egyet, ellöki magát a korláttól, és nyújtózik egyet.* - Szerintem akkor én elmegyek, megszerzem a vért, aztán lent találkozunk a vendégszobáknál. Aztán Lizzie, aztán alszok vagy két órát... Ah. Meg fogok halni holnap, ha nekem kell vezetni... *motyogja, ezt már inkább csak magának, majd int Jesmonnak, és sietős léptekkel elindul, hogy nekilásson az igencsak hosszas teendőlista intézésének. Hosszú éjszaka lesz ez...*

Jesmon Helar
    Jesmon Helar

Témanyitás by Jesmon Helar on Vas. Aug. 18, 2013 11:40 pm

*Patric válaszát némán hallgatja végig, nem szól közbe, csupán figyelmesen dolgozza fel az információkat. Amikor aztán a végére ér, lassan bólint egyet, és pár másodperc szünetet követően megszólal.* - Megértem, miért érzel így. De hidd el, meg fognak neked bocsájtani. Rá fognak jönni... Ha meg nem is érthetik. Lehet, hogy sokáig fog tartani, de előbb vagy utóbb majd rájönnek. *Mondja halkan, majd ismét elhallgat, de mielőtt továbblépnének a következő témára, mégis folytatja.* - És nem vagy egyedül. *Csak úgy félig-meddig mellékesen mondta, mintha nem is Patricnek szánta volna, de ez csupán azért van, mert hát... Nem szokott hozzá, hogy ilyen érzelgős dolgokat közöljön bárkivel is, és bizony Rebecca tanúsíthatja, hogy körülbelül egy marék lepke érzelmi színvonalán áll. Szóval, már ez is nagy teljesítmény volt tőle. Aztán ugyebár tovább is haladnak a következő, fontosabbnak mondható pontokra, amiket végre meg is tudnak beszélni. Mikor már szinte minden részletben egyetértésre jutottak, végül Kira kerül szóba, és az összeállítandó anyag.* - Meglesz holnap reggelre. Már úgysem terveztem aludni. *Mosolyodik el kissé fanyarul, de nem tulajdonít túl nagy jelentőséget az ügynek. Máskor is kibírta már alvás nélkül, és a vége úgyis az lesz, hogy a nyaralás első pár napján kényszerítve lesz a pihenésre, szóval... Végül is belefér egy kis éjszakai túlóra.* - Rendben van, de akár több ideig is maradhat, ha úgy gondolja. Van elég szobánk. *Bólint a felvetésre, majd hagyja, hadd merüljenek el ismét az éjszaka csöndjében. Nem szólal meg, így hát ezúttal Patric lesz, aki megtöri a csöndet. Jesmon beleegyezően bólint a szavakra.* - Rendben van, én is indulok. Akkor találkozzunk a vendégszobáknál, rendben? *Kérdi, majd ha a fiú beleegyezett, elköszön tőle, azonban még nem mozdul meg. Ehelyett visszafordul a korlát felé, s egy halk sóhaj kíséretében fekete, merengő tekintetét a végtelen messzeség felé fordítja. Vajon mi lesz ezután? Sikerülni fog a tervük, vagy úgy ahogy van, kudarcba fullad? Még hány napot, hónapot élhet ezen a Földön? Még meddig élvezheti a napsütést, a szellő lágy simogatását, a levegő tisztaságát? Vajon... még meddig lehet Rebeccával?

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Szer. Feb. 19, 2020 12:22 pm