Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

+6
Yan Antonov
Teylyn Draed
Gabriel Dvorak
Amarilla Darwin
Gwendolyn Zade
Lucien du Bois
10 posters

    Könyvtár

    Lucien du Bois
    Lucien du Bois
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Könyvtár    Empty Könyvtár

    Témanyitás by Lucien du Bois Hétf. Jan. 02, 2012 12:50 am

    A könyvtár nyitvatartása:
    Hétköznap: 8-11-ig; 13-19-ig
    Hétvégén: 7-12-ig; 13-20-ig


    Ha sikerül kinyitnod a hatalmas kétszárnyú tölgyfa ajtót akkor egy gyönyörű hely tárul a szemed elé. A falak mentén hosszú könyvespolcok húzódnak, amik roskadoznak a könyvektől. Itt az olvasó kedvére válogathat különféle művek közül. Van itt tudományos könyvektől szépiroldalomig és varázstalan emberek alkotásaitól elkezdve mágikus könyvekig minden.
    A bejárattól jobbra egy hatalmas asztal húzódik, ami mögött a könyvtáros ül, és árgus szemekkel figyel, hogy ne tudják kilopni a könyveket erről a helyről hacsak nem kölcsönözték már ki előtte.
    A hatalmas terem középen két sorban asztalok húzódnak, ahol a diákok nyugodtan olvashatnak, kutakodhatnak, vagy éppenséggel a házifeladatuk fölé görnyedhetnek.
    Egyébként tényleg érdemes itt körbe nézni nem csak a könyvek miatt, hanem maga a hely is nagyon gyönyörű.
    Néhány szó a könyvtáros jelleméről: Gwendolyn meglehetősen érdekes stílusú, de általában azért kisegíti a tőle segítséget kérő diákokat. Időnként azonban elhajt mindenkit, de ez már messziről látszik rajta: ha megközelíted az asztalát, olyan tekintettel néz rád, mint aki éppen gyilkolni készül. Ilyenkor nem érdemes a segítségéért folyamodni. Ezen felül fontos tudnivaló, hogy a születésnapján, március 13-án egész egyszerűen bezárja a könyvtárat. Társa Catharina Andela, szintén egy vámpír, a nő egyik régi tanítványa.
    Ha a nyitvatartásnál tovább maradsz azzal kell számolni, hogy hacsak nem vagy jóban a könyvtárossal, egyszerűen kitoloncolnak a helyről.

    Írta Tyla Perathon, a könyvtáros jellemével kiegészítette Sammael Crow



    Könyvtár    14472929_dead5a8de1b82f151061c0c02851c1be_m


    A hozzászólást Sammael Crow összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Júl. 16, 2012 11:54 pm-kor.
    Gwendolyn Zade
    Gwendolyn Zade
    .::Könyvtáros::.
    .::Könyvtáros::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gwendolyn Zade Hétf. Feb. 06, 2012 4:40 pm

    *Gwen kényelmesen hátradől a karosszékében, és vörös szemeit végighordozza a könyvtáron, és kissé elhúzza a száját. Lehet, hogy még mindig szerelmes egy kicsit Sambe, ha ezt hajlandó volt vállalni a kedvéért... Mindegy. Kibírja a könyvtárazást. Csak ne emlékeztetné az egész helyzet annyira... Na jó, ennyi elég volt a depressziózásból. Vesz egy mély levegőt, majd előveszi a könyvtári jegyzéket, és felcsapja valahol a háromnegyede körül. Olyan könyvet keres, amit még nem olvasott, és lusta végigjárni az összes polcot. Meg valamennyire mindenképpen figyelnie kell a belépőkre, szóval nem is kéne eltűnnie valahol a sorok között. Szóval előszedi az egyik vaskos jegyzéket, és belemélyed, fél füllel persze arra koncentrálva, hogy vajon nyílik-e az ajtó.*
    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Amarilla Darwin Hétf. Feb. 06, 2012 4:55 pm

    *Sóhajtozva járkál fel lá az irodájába. Igazából már minden szükséges papír munkát megcsinált még Fyronbe is lement Tylaval és ugye Raphellel is találkozott akkor. Fejét megrázva kipillant az ablakán és bámulja a fehét tájat ami most csendes éy nyugodt. Olyan meglehetősen békés. Amikor már végképp nem tudja, hogy mit csináljon a házvezetőnő fogja magát rendbe teszi tölgyfából készült íróasztalát majd elindul az ajtó felé. Ahogy kimegy maga után bezárja és elindul körbe nézni mi a helyzet az iskolában. Ilyet is kell ugye tenni néha. Noha Sammaellel beszélt azért bántotta a dolog és nem heverte ki. Még Alexanderrel is beszélnie kéne és elnézést kérni. Az útja a könyvtárba vezet megnézze az új embert. Vagy ebben az esetben ugye nem emberi fajból származó lényt. Öltözete egyébként egy sötét farmer és egy fekete felső haja ki van engedve. A könyvtár ajtaja kinyílik körbe pillant.* - Hmmm.. végre nem üres a könyvtár. Üdvözletem.*Mondja a nőnek és mosolyogva és köszönti.*
    Gwendolyn Zade
    Gwendolyn Zade
    .::Könyvtáros::.
    .::Könyvtáros::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gwendolyn Zade Hétf. Feb. 06, 2012 5:23 pm

    *Érzékeny fülét az ajtó nyílása üti meg, mire felpillant, és halványan elmosolyodik.* - Üdv. Hm... Vörös haj, fekete ruha... Csak nem Amarilla Darwinhoz van szerencsém? *kérdi, szemöldökét felvonva.* - Meg ne lepődj: Sam mesélt rólad *veszi elejét az esetleges értetlenségnek. Láthatóan egyébként nincs rossz véleménye a másikról, nem kell félreérteni. Egyszerűen csak Sammael tegnap előtt éjszaka három órán keresztül ült az ágya szélén, és azzal tömte a fejét, hogy miért is kellene idejönnie könyvtárosnak, és hát többek között elmesélt sok minden az Erethon házvezetőjéről is. Főként azt, hogy gondjai vannak önmaga kontrollálásával. Ezt jól ismeri, de igazából itt nem ő lehetne a legjobb segítség, hanem az, aki őt vámpírrá tette, mert miután átváltoztatta, minden erejét bevetve megtanulta, hogy fékezze meg magát. Egy picit megrázza a fejét, majd felpillant a fiatal nőre.* - Segíthetek valamiben? *érdeklődik.*
    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Amarilla Darwin Hétf. Feb. 06, 2012 5:39 pm

    *Csak pislog nagyokat és körbe néz a sok könyv között. Vagyis amennyi egyenlőre van ki tudja Tyla még miket fog hozatni. Ha kell Illa is tud renelni, de ha már más csinálja nem fog beleszólni. Sokat szeretett könyvtárba járni és eszébe jutott az, hogy milyen régen olvasott könyvet. Úgyis fog elvinni egyet szóval nem csak beszélgetésre jött. Köszön Gwendolynnak majd a személyes leírásra felvonja a szemöldökét és a nevénél pislog kettőt.* ~Sam.. persze gondoltam, hogy ő van a háttérben..~*Egy pillanatra megnyugszik és bólint lassan.* - Igen. Ha jól tudom ön meg Gwendolyn. Volt egy sejtésem, hogy ő lehetett a dologban hiszen volt önről szó.*A fejéhez nyúl és megvakarja. Először nos nem is tudja mit mondjon. A tanulásra nem tudna felelni ha olvasna a nő gondolatában hiszen ugye a másiknak nem volt jó tanára. Sőt az átváltoztatója is épp oly fiatal mint a nő maga. Az önkontrolt valóban fékezni kéne, de nehezen megy a másiknak. Igyekszik próbálni és tanulni másoktól.* - Csak járkálok azt hiszem majd egy könyvet kiveszek. Isten hozott az iskolában.*Válaszol a kérdésre és köszönti a másikat egy halovány mosollyal.Az, hogy kezdeményezzen jelenleg nem tud egyedüli közös pontjuk ugye Sammael, dehogy kérdezzen egyenlőre csak pislog és nézelődik körbe.*
    Gwendolyn Zade
    Gwendolyn Zade
    .::Könyvtáros::.
    .::Könyvtáros::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gwendolyn Zade Hétf. Feb. 06, 2012 5:49 pm

    - Jól, de tegezz csak, és Gwen vagyok *bólint. Egyébként ő reméli, hogy jó sok könyvet kap még, amennyit csak lehet. Tele akarja zsúfolni az összes polcot, aztán még tovább bővíteni a könyvtárat, és és és... Izé. Imádja a könyveket, nem hiába választotta még anno régen a könyvtárosi állást. A következő mondatra felnevet.* - El tudom képzelni, Sammy mennyire hízelgően beszélt rólam. *Igen, ez a mondat egész úgy tűnhet, mintha a férfi szeretett volna őbelé, és ő szereti is így feltüntetni. Mert akkor nem ő a szerencsétlen faképnél hagyott. De a lidérc legalább tisztességes volt vele... Aztán amikor a nő láthatóan nem nagyon tudja, mihez kezdjen, vesz egy mély levegőt.* - És van bármi ötleted, hogy mit szeretnél? *vonja fel a szemöldökét. Nem szereti, amikor valaki bénázik neki, meglehetősen idegesíti, úgyhogy Amarilla jobb, ha kitalálja, hogy mit szeretne, különben odébb lesz zavarva, hogy menjen csak nézelődni, őt meg hagyja olvasni. Vagy beszéljen értelmesen, de Gwen nem tűri sokáig, hogy feleslegesen zaklassák...*
    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Amarilla Darwin Hétf. Feb. 06, 2012 6:11 pm

    *A tegezésre bólint mosolyogva és legalább nem ő neki kellett kimondania.... A könyveknél természetesen még ezzel kapcsolatban Tylaval úgyis beszélni szeretne hiszen ugye Illa is rendelni fog sokat, hogy mi van meg és mi nem vagy miből kell sokat. Csak nézelődik haloványan mosolyog.* - Felhozta, hogy van egy jelöltje, de utána már nem igazán foglalkoztam a dolgokkal. Azért azt elvártam volna tőle ha legalább jelezz mikor érkezel.*~Bemegyek és megölöm...~*Gondolja magában és szemeit forgatja. A monatra nem igazán törődik hiszen a szerelmi életek érdeklik a legkevésbé. Ő legalább aranyos és kedves csak néha. Olyan.. Olyan.. kibírhatatlan mint most!* - Még nincs, de majd úgy is keresgélni fogok.*Von vállat és, hogy kitalálja? Hát az user megköszöni a másiknak és kap egy döglött macskát a fejére azután tovább ír.* - Mit mesélt rólam Sam? Remélem csak rosszat.*Kuncog fel és ugye ezt hozta fel témának.*
    Gwendolyn Zade
    Gwendolyn Zade
    .::Könyvtáros::.
    .::Könyvtáros::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gwendolyn Zade Hétf. Feb. 06, 2012 6:32 pm

    *Abba a könyvekről szóló beszélgetésbe ő is szívesen beleszólna, főleg hogy éppen most memorizálja, mi mindent adtak a keze alá. Az érkezésre felhorkant.* - Szerinted? Éjszaka közepén alszom, fordulok kettőt, megébredek, kinyitom a szemem, és kit látok? Sammael Crowt. Aztán utána elkezdte nekem magyarázni, hogy miért is kellene jönnöm, minél hamarabb, és nem hagyott volna aludni, ha nem egyezem bele, hogy még másnap reggel becuccoljak Fyronba. Szóval én is körül-belül úgy vagyok vele, hogy jó lett volna, ha legalább jelez, hogy egy hét vagy egy hónap múlva ide kell jönnöm... Szóval ha esetleg vérszomjas gondolatait vannak, benne vagyok *csillan fel a szeme jókedvűen. Khm. A Lord talán egy picit mellényúlt. De csak egy picit. Aztán kérdezik, és vállat von.* - Elmondta, hogy azért változtattak át, mert emberként már menthetetlen voltál, és hogy az is fiatal volt, aki téged vámpírrá tett. Hirtelen más nem jut eszembe... Hajnal volt, és én aludni akartam, Sam pedig ott hablatyolt nekem, de ezt megjegyeztem. Egyébként... Azt mondta, szükséged van a segítségemre *dönt hirtelen az egyenes beszéd mellett, mert valamiért úgy érzi, hogy ha ezt így folytatják tovább, akkor a kelleténél tovább fogják rabolni a drága idejét. Jó, ennyire azért nem morc, főleg, ha tényleg valami értelmesről lesz szó.*
    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Amarilla Darwin Hétf. Feb. 06, 2012 6:58 pm

    *Ha eldönti milyet fog elvinni akkor mindenképpen megfogja kérni a nő segítségét. Rápillant és hallgatja, hogy mit mesélt Sam és hogyan állított be a nőhőz. A beállításnál felkuncog igen. Ez a jellemző benne váratlan beállítás.* - Akkor azt hiszem tudom hova megy a következő utam. Azért nem gondoltam volna, hogy beállít igazából úgy sejtettem, hogy valamikor megérkezel a héten szóval.*Vonja meg a vállát és mosolyog.* - Ha legközelebb valami ilyen tettet fog véghez vinni akkor jobb lesz elzárni mindentől. Komolyan néha mindenkit az őrületbe kerget, de mellette azért jó lélek is.*Neveti el magát az utolsó szót fej rázva és hangsúlyozva megjegyzi. Nos igen Sammaelről tényleg ez a véleménye.* - Vannak hát! Gondolkoztam azon, hogy egy kanapét kéne hozzávágni, de szerintem egy párna tökéletesen megteszi. De mi az, hogy így beszélt rólam? A pimasza..*Forgatja meg ismét a szemeit. Aztán szóba kerül ugye ahogyan átváltozott a nő megköszörüli a torkát és az emlékek. A segítség kérésnél lassan bólínt bár igazából ugye beleegyezett és tényleg szívesen fogadja el mások segítségét.* - Nos valóban menthetetlen volt... de azt hiszem.. erről nem szívesen szeretnék beszélni. Tudod az átváltoztatóm az egyik "rokonom" és igazából ő is tapasztalatlan. Miben tudsz ebben segíteni?*Magyarázz és egy gombóc van a torkában aztán rákérdezz a konkrétumokra. Hogy morcos azzal sem foglalkozik így is van társasága Gwennek. Azért Sammael számíthat egy vidám társaságra mai nap során!*
    Gwendolyn Zade
    Gwendolyn Zade
    .::Könyvtáros::.
    .::Könyvtáros::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gwendolyn Zade Hétf. Feb. 06, 2012 7:30 pm

    - Samnek kellemetlen estéje lesz, úgy érzem *nevet fel.* - És én is úgy képzeltem volna, bár egész őszintén én úgy képzeltem volna, hogy soha nem teszem be ide a lábam, maximum vendégként, erre mit csinált Sammael? Rávett, hogy jöjjek ide. A következő mondatra csengő hangon felnevet.* - Sammaelt már rég el kellett volna zárni valahová, ahol fonogathatja a hülyeségeit. És persze, hogy az. De olyan jó érzés kibeszélni *kuncog fel. A kanapés részre ismételten felnevet - még szerencse, hogy éppen teljesen üres a könyvtár -, és bólogat.* - Azért ha esetleg meg akarod dobálni egy kanapéval, azt én is szeretném látni *vigyorog szélesen, és vámpírfogai is kivillannak. Aztán ugye némileg kellemetlenebb vizekre eveznek: Gwen is érzi, hogy némileg ingoványos a talaj, de az ilyesmi őt nem érdekli.* - Azt elhiszem. De nem is kell, elég, amennyit tudok. És hogy mit tudok segíteni? Nos... Én majdnem ezerháromszáz éve vagyok vámpír, és már megtanultam mindent, amit a mi életünkről tudni kell. Nem te lennél az egyetlen, akinek segítek megtanulni és megszokni, hogy hogyan lehet kontrollálni magad, de persze csak akkor, ha te is segíteni akarsz magadon... Elég sok vámpír került már ki a kezem alól *von vállat. Persze ezt is Jasonnek köszönheti... Egyébként most már nem annyira morcos, mert Amarilla végre elkezdett valami olyanról is beszélni, ami érdekli. Mármint a sames témán kívül. De az mondjuk az egyik kedvenc témája, meg egyébként is, most ő is szeretné picit móresre tanítani a férfit...*
    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Amarilla Darwin Hétf. Feb. 06, 2012 7:58 pm

    *Csak a fejét csóválja és elneveti magát.* - Hmmm.. csak a saját vacsoráját eszi meg.*Mondja vigyorogva és igen nost tényleg azt fogja megenni mert mást nem kap ma. Ha csak le nem megy az étkezőbe enni.* - Miért nem jöttél volna ide? Ne haragudj, ha zavarba hoztalak ezzel.*Kérdzei meg és ha nem tiszteletlen akkor ugye várja a másik válaszát. Aztán felhozza, hogy el kell zárni valahová. Nos a nő gondolt már arra kifejezetten fog nyittatni egy gumi szobát arra az esetre ha valaki eléggé elmebeteg pszichopata állapotba kerülne és nem bírna magával. Ott kiélheti majd magát.* - Mondjuk egy gumiszoba, Úgyis majd gondolkoztam ezen Ispotályba kéne nyitni egyet. Aztán megkapja a férfi azt a bizonyos fehér ruhát..*Na jó azért ennyire nem gonosz. A jó érzésre meg csak bólint, és tényleg jó ezt így megtárgyalni. Rég volt már pletyi hangulatban szóval így elgondolkozik a dolgokon. Azután ugye a kanapés dologra csak felnevet.* - Örömmel látlak. Kell valaki aki felveszi videóra az eseményt...*Feleli célozva és kaccsint egyet. Nos a párnás jelenet lehet meg lesz tatva,de igazából inkább csak kikérdezi a férfit. Azután a kellemetlen rész.. Az utolsó emberi élete amikor leesett a bizonyos toronyról. Az ő kedvenc helyéről azóta sem tette be oda a lábát. Sóhajt egyet aztán nyel egy jó nagyot és felel.* - Értem nos.. azt hiszem.. igazából nem tudom. Ez most váratlanul jött...*Ráadásul most zavarban is van, de tényleg akar segíteni magán és elmosolyodik egyet a nagy levegő vétel után.* - Igen szeretnék. Úgyis muszáj eltölteni az időt is valamivel. Diákokat a napokban majd még el szeretném vinni kirándulni. Legalább is az Erethonosokat, papírmunkák szóval amikkel hamar meg vagyok a többi időm része az úgyi szabad. De hogy tudjuk lkezdeni az egészet? Ne haragudj.. csak vámpírleckéket tényleg... nem igazán.. és...*Mondja a nőnek és ugye magyarázni kezdi mit tervez a hétre is, de előtte beszélnie kel ugye a tanári karral meg ugye Tylaval aki jóval többet tud Fyronról. Az, hogy kérdezz és érdeklődik ez természetes a lányból ennyi telik ki nem idióta csak nem tudja ilyenkor mit mondjon.*
    Gwendolyn Zade
    Gwendolyn Zade
    .::Könyvtáros::.
    .::Könyvtáros::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gwendolyn Zade Hétf. Feb. 06, 2012 9:02 pm

    - Remélem ízleni fog neki *mosolyog. A kérdésre vállat von.* - Hosszú történet *kerüli ki a kérdést. A gumiszobára viszont felnevet.* - Szegény Sammy! *Na persze, el lehet képzelni, mennyire sajnálja... Szereti piszkálni a férfit. Sebaj, előbb-utóbb majd le lesz csapva... A videónál még hangosabban kezd nevetni.* - És majd elterjesztjük mindenhol *kacag. Valahogy úgy érzi, hogy ők ketten jóban lesznek, kezdeti tehetetlenség ide vagy oda... A váratlanul jöttre vállat von, de azért nem reagál annyira túlságosan érzéketlenül.* - Sejtettem *bólint. Amikor a nő kiböki, hogy szeretne, jókedvűen megcsillan a szeme. Remek, ezek szerint nem csak Sammael egyik őrült ötlete volt a dolog, hogy őt idecsalja, hanem van is némi értelme. Érdeklődve hallgatja Amarilla szavait, majd vállat von.* - Nem tudom. Majd kitalálom, hogy mivel kezdjünk. De lehet, hogy néha nagyon utálni fogsz közben... *jegyzi meg szenvtelenül. Khm. Lehet, hogy közben Rilla százszor is megbánja, hogy valaha is belement, hogy Gwentől tanuljon. De ha hagyja, hogy a nő végigcsinálja a dolgot a saját módszereivel, akkor végül valószínűleg képes lesz rá, hogy lefogás nélkül is vissza tudja tartani magát... Igaz, Gwendolynnak még körbe kell néznie a környéken, hogy mégis hogyan tudja végigcsinálni a dolgokat úgy, ahogyan szeretné, de meglesz az.* - Hogy mikor, az csak tőled függ. Nos, igaz, hogy mindenképp olyankor kell, amikor nem éppen itt van dolgom, tehát a könyvtári nyitva tartáson kívül... Egyébként ugye tudod, hogy már elvileg két órája zárva vagyok? *kérdezi. Jól beszélget, de na. Sok dolga van még... Meg ő akarja felébreszteni Sammyt, de ahhoz kell az, hogy előtte Amarilla kiélje rajta a bosszúját, és a lidérc férfi egyáltalán eljusson az ágyáig. Meg még el akar menni vacsorázni valamit...*
    Amarilla Darwin
    Amarilla Darwin
    .::Igazgató: Sylorina::.
    .::Igazgató: Sylorina::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Amarilla Darwin Hétf. Feb. 06, 2012 9:26 pm

    - Fog hát hidd el ezt megkapja. Amúgy is ha van kedved gyere velem úgyis ha jól érzem te is bosszút forralsz.*Vigyorodik el és kivillantja a vámpír fogait ami ugye szép. Az, hogy szeg ény nem sajnálja így, gumi szobába van. Olyan jó érzés arról beszélni mit kellene tervezni a férfival szóval most így rájött a bosszúlhatnék. Az, hogy ő is mit gondol egészen szimpatikus neki Gwendolyn a másikról is érzi ezt a közeledést, de még nem fog megbízni 100%-kosan benne. A videónál felnevet még arra is képes lenne, hogy egy vetítőt is beszerezni. Na jó ennyit a szövögetésről. Amikor bezsélni kezdenek a vámpírságról elkomorul Illa is, de azért ugye lelkesen bólint.* - Nem baj az. Azért az utáláshoz csak nem fogunk eljutni.. Habár hisztis is tudok lenni néha szóval majd meglátjuk mi lesz.*Vonja a vállát és, hogy megbánja? Akkor Sammael számlájára lesz írva a nő láthatatlan koporsója. Elneveti magát most igen kicsit jó a kedve és ugye hallgatja a nőt érdeklődve.* - A holnapi nap folyamán lehet megkereslek ha tudlak végül is most míg nincs elég diák úgyis több a szabad idő bár az óra rende tis me gkéne írni vagy nem tudom, de ha így folytatjuk akkor az össze munkát megcsináljuk és akkor nem lesz kivel sakkozni sem.*Forgatja meg a szemeit és mondja a másiknak, hogy ugye találkozna. A két órára csak forgatja meg a szemeit és felnevet érti ő a célzást szóval ha a nő is ugye vele megy akkor együtt felkeresik a Lordot szobájában.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Szomb. Márc. 24, 2012 2:36 pm

    *Mesés idő van odakint, viszont valaki mégis a könyvtár falai közé menekült. Mikor belépett az illető természetesen udvariasan köszönt a könyvtárosnak, majd elindul a sorok felé. Egy szürke pólót, farmert és fekete edzőcipőt visel az illető. Szőke hajtincsei kócosan meredeznek az ég felé, a táskája pedig minden lépésnél az oldalához csapódik. Zsebre vágott kézzel megy a könyvtár leghátsó zugába, ahol egyszerűen leül a földre, elővesz egy füzetet, és hatalmasat sóhajt.* ~ Itt végre nyugtom lehet. *Gondolja magában, felcsapja a füzetet, lapozgat, majd szépen fog egy tollat, és írni kezd. Gabriel Dvorak ugyanis egy novellán dolgozik, csakhogy a társalgójában nem lelte nyugtát így a könyvtár csendet nyújtó termébe menekült. A könyvtáros vámpír nem igazán érdekli a félvér fiút. Őt csak hagyják kibontakozni. Épp a novella egyik drámai jeleneténél jár, és szeretné már végre befejezni ezt a művet. Ahogy előre görnyed a haja a szürke szemeibe hullanak, de ez a tény a srácot nem érdekli csak vadul körmöl tovább apró, ámde megkönnyebbült mosollyal az arcán.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Vendég Szomb. Márc. 24, 2012 2:53 pm

    *A futásnak vége most már jöhet egy kis olvasás. A fiúnak semmilyen jó könyv nincs nála így elindul a könyvtárba. Neki természetesen mindegy milyet adnak, őt bármi érdekli. Jó kedéllyel és vidáman átszeli az iskola folyosóját és nyílik ki az ajtó. Majd ugye bezárja maga után. Ő csak szétnéz, nem pakol semmit össze meg vissza, ami kell, neki elveszi. Egyelőre csak 10 könyvet hajlandó elolvasni se többet se keveset. Így ami a kezébe akad azt már pakolja is magának. Egy fiút észre vesz aki alkot és méregeti.* ~De az nem lehet hiszen ő most.. vagy még is!? Hülye vagyok ez nem Alex..~*Oda megy közben a sráchoz és a bal kezével amiben nincsen könyv megérinti.* - Ne haragudj, csak arra voltam kíváncsi. Jézusom nagyon hasonlítasz az egyik haveromra. Mintha a testvére lennél. Mindegy. Remélem nem zavartalak meg láttam éppen valamit „alkotsz”*Beszél Beszél Beszél majd ugye amikor megbizonyosodik, hogy nem Alex az zavartan elnézést kér.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Szomb. Márc. 24, 2012 3:05 pm

    *Ő nagyban ír végre eljutott odáig, hogy a lovag hősi halált hal, mire valaki megböki a vállát. Felkapja a fejét, és szürke tekintetével Lace-re mered.* - Hát már itt sem hagytok békén? *Tesz fel egy költői kérdést démon nyelven. Nem tehet róla, de ha megijesztik akkor mindig démonul beszél.* - Semmi gond. Egyébként szabad tudnom kire hasonlítok oly’ annyira, vagy ez már titok? *Halványan elmosolyodik, az alkotásra meg csak bólint.* -Alkotnék, ha tudnék, de mindenhol ott vannak. Most már mindegy. Ha már ily’ jól egymásra találtunk… Gabriel Dvorak. *Mutatkozik be barátságosan, és kinyújtja a kezét. Elrakja a füzetet, és sóhajt egyet.* - Egyébként mi szél hozott erre? *Érdeklődik kedvesen, miközben feltápászkodik a padlóról. Khm. Eléggé alacsony Lace-hez képest, de ez nem igazán zavarja. Ő szereti, hogy alacsony, mert akkor nem tűnik ki annyira a tömegtől, és utál a középpontban lenni.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Vendég Szomb. Márc. 24, 2012 3:12 pm

    *A fiú csak hallja a másikat és elmosolyodik, amikor másik nyelven megszólal.* - Egy helyen lehet nyugtod, de oda egy hamar nem kerülsz.*Feleli Démon nyelven a másiknak majd a fejét vakarván ugye elnézést kér majd ugye megfogja a könyveket nehogy leessenek.* - Egyébként egyik Cameosos gyerekre Marceaura. De egyébként hagyjuk tényleg elnézést. Egyébként mi jót írsz?*Kérdezz rá majd ugye Alexről beszélt. Aztán ugye bemutatkozik Gabe és elvigyorodik Lace.* - Ne haragudj. Wallace Brown. De barátoknak csak Lace.. Na akkor a kérdés mit alkotsz?*Kérdezz rá és ha megengedik ugye akkor leül a másik mellé.* - Engem? Áh csak olvasni akarok így minden féle könyvet kivettem ami a kezembe akad.*Mondja vigyorogva majd ugye várja azt,. Hogy bólintsanak rá, hogy leülhet.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Szomb. Márc. 24, 2012 3:23 pm

    - Mindenki onnan jött, és mindenki odatart, nemde? Előbb-utóbb mindenki meghal, és a Földön elméletileg még léteznek csendes helyek. Csak úgy látszik nem ebben az iskolában… *Felel a másiknak, és halványan elmosolyodik, mikor Lace is démonul kezd beszélni. Aztán ugye a másik felel a kérdésére, és felvonja a szemöldökét.* - Nos, nem ismerem, de hallottam felőle. Az egyik szobatársam mesélt róla. *Mondja halkan, és ha nem lenne nyilvánvaló a fiú háza akkor ott virít a mellkasán a sasos kitűző.* - Én? Nos egy novellát. *Mondja szűkszavúan, majd ugye a másik is bemutatkozik neki, és a memóriájában eltárolja a srác nevét.* - Mondtam, egy novellát. A történet a kerekasztal lovagjairól szól. *Mondja félénken, nem szereti mutogatni az írásait. Csak a szülei szokták olvasni, hogy miket ír. Lace hablatyolására szélesen elvigyorodik.* - Hát akkor itt válogatsz. Elég nagy ez a könyvtár. *Vigyorog, majd a polcokon lévő művek címét kezdi tanulmányozni.* -Egyébként ha jót akarsz olvasni akkor szerintem ne a boncolásról szóló könyveket olvasd, mert ez mind arról szól. Például. „Hogyan vágjunk fel egy testet úgy, hogy személyes higiéniánkat megőrizzük?” Érdekel ez téged? Szerintem nem. Ki az a hülye, aki ilyet olvas? *Nézegeti a régi köteteket, és valóban erről szól az a könyvre, amire az előbb mutatott.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Vendég Szomb. Márc. 24, 2012 3:38 pm

    - Igen előbb vagy utóbb…*Még ezt démon nyelven mondja és visszamosolyodik. Igen Lace minden féle nyelvet tud. Azért nem szokta hangoztatni és azt sem milyen harcművészetet tud. Ha nem tudják az jó. Szóval.* - Hallottál? Kitől csak nem Laine szidta?*Kérdezz rá és elvigyorodik most már emberi nyelven. Az után hallja, hogy egy novellát ír.* ~ Egy költő veszett el benne…~*Mondja magában és csak elvigyorodik. Majd ugye természetesen hallja a témáját és szélesebbre tárul a szája.* - a jó.. kerek asztal lovagjai. Na, kíváncsi vagyok rá. Figyelj, hullaboncolás engem sem érdekel én rúnákkal tartalmazó könyvet veszek ki meg nyelvértéssel kapcsolatos könyveket. Igen nagy ez a könyvtár, de még állítólag bővíteni akarják. Gyorsan tanulok egy szóval.*Mondja, zavartam majd ugye felnevet akkor is a vágásos könyver.* - Fredrik Laine van olyan pszichopata csak mostanában túl jó kisfiú lett. Ezt pletykálják.*Mondja Lace ugye ő hallott róla és tisztában van a fiúnak a másik énjéről. Csak Alextől tudta.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Szomb. Márc. 24, 2012 3:53 pm

    ~ Ha képes vagyok megakadályozni akkor utóbb… *Motyogja magában, hiszen a szüleit sikerült elragadnia a halál elől, így talán mások életét is képes megmenteni.* - Igen, hallottam. Attól függ melyik. Nekem Elias mesélt, hogy volt egy kis nézeteltérése a bátyjával. *Vonja meg a vállát szép nyugodtan miközben nézelődik.* - Sajnálom, de nem fogom megmutatni. Senki nem látja, hogy mit írok, és senkinek nem is fogom megmutatni. Talán egyszer, de nem most. *Mondja halkan, és lehajtja a fejét. Nem tehet róla, ő ilyen kis félénk, nem tartozik a nagymenők körébe.* - Értem, tehát érdekelnek a rúnák és a nyelvek. Elias kész nyelvzseni nálunk. *Mosolyog halványan a bővítésre még szélesebben vigyorog.* - Majd megkérem az Úrnőt, hogy akkor építsenek hozzá egy melléképületet, ahol nyugodtan lehet írni.* Kuncog a srác, a gyors tanulásra meg csak bólint.* -Én is. Csak még nincs kedvem hozzá.*Rándítja meg a vállát a félvér, majd a Fredes szavakra csak felvonja a szemöldökét.* - Ne haragudj, de nem adok hitelt a szavaidnak. Amíg nem ismerem a srácot addig nem fogok hinni kósza pletykáknak. Ezért nem kedvelem a társaságot. Túl sokat pletykálnak másokról, a többségének a fele nem is igaz, és azt akarják elérni, hogy a kibeszélt emberekről előítéleteket gyártsanak úgy, hogy nem is ismerik. Tudom milyen érzés ez, szóval ne haragudj, de majd akkor fogok gondolni bárkiről bármit is, ha már kellőképpen ismerem. *Mondja halkan a fiú, de ő így gondolkozik, és úgy találja, hogy ezt az elején le kell szögeznie. Amit másról mondanak azt ő el nem hiszi. Igen, Gabenek eléggé érdekes nézetei vannak a világról. Tovább járkál a sorok közt, végigsimít a könyvek gerincén, és keresgél. Kellene neki valamilyen könyv, amiben olyan bűbáj van, hogy mások hangját ki tudja zárni.*
    Anonymous
    Vendég
    Vendég


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Vendég Szomb. Márc. 24, 2012 4:16 pm

    *A fiú természetesen csak figyeli a másikat fürkészve.* - Elias? Ő vele még nem találkoztam, de hallottam már róla.*Mondja, zavartan majd ugye elmosolyodik, amikor közlik vele a dolgokat. * - Nem baj figyelj megértem. Én sem szeretem, ha az egyik zeneművemről zaklatnak. Igen hegedülök, és néha írogatok számokat, de az is csak akkor jó, ha van ihletem és ötletem.*Mondja a fiú zavartan és igen ő a zenében találta meg az igazi énét. Aztán szóba hozza, hogy milyen könyveket olvas és fogdos.* - Oh, én nem úgy vagyok nyelvzseni. A fajok nyelvei érdekelnek. Csak 3 faj nyelvét tudom, és 4 nyelven beszélek, de hát ki számolja az ilyet.*Mondja a fiú és vállát rándítja meg.* - Jól van zene teremmel is zaklatni fogom az úrnőt akkor. Jól jönne egy olyan. Nem az ahol általában vannak..*Mondja felnevetve Hamár a kívánság listáról van szó.* - Tanuláshoz vagy a nyelvértéshez nincs kedved?*Kérdezz rá majd ugye elmosolyodik és piszkálódik.* - Semmi baj. Én csak ugye Alextől hallottam ezt egyébként meg bírom a srácot. Szóval Computer zseni mint én.* - Segítsek keresni? Hátha megleljük amit keresel egyébként az íráson kívül érdekel még valami?*Kérdezz rá majd ugye ott jár mellette és még nem tudja mit kell keresnie.*

    //Fagy//
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Ápr. 05, 2012 4:31 pm

    *Lucien egy vaskos könyvvel és egy nagy adag papírral ül az egyik asztalnál, és nagyban körmöl. A lapokról másol, egy nem rég, odakint lefirkált novellát. Szóval a srác éppen nagy munkában van, és úgy döntött, erre a legjobb hely a könyvtár, mert itt biztosan nem zavarja senki. Ahogyan a könyvtárost elnézte, őt sem igazán érdekli, hogy a srác idebent van, meg egyébként is, nagyon szereti a könyveket. Persze nem tervez egész nap itt ücsörögni: este még játszani akar egyet Edmonddal, meg amúgy is beszélgetni akar vele. De hogy az írás se maradjon ki, meg ki tudja venni azt a bizonyos könyvet is, amit már hónapok óta el akar olvasni, a könyvtár az első. Nem akarja egész nap elfoglalni a gépet, noha most valahogy mintha kezdene eltűnni a szoba lakossága, Fredriknek saját gépe van, szóval... De azért tudja, hogy a szemének se tesz jót, hogy egész nap a monitor előtt trónol. Tehát a fiú csak ül, kezében egy toll, előtte a papírok, meg a könyv. Időnként megáll, homlokráncolva olvassa a lapon szereplő szöveget, megrázza a fejét, hevesen kihúz valamit, átírja, aztán folytatja a másolást.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Csüt. Ápr. 05, 2012 4:43 pm

    *Egy alacsony, szőke hajú fiú toppan be a könyvtárba. Kezében a szokásos füzetkéje, és abba írogat. Igazság szerint, ha nem figyelne, akkor sok mindennek neki mennek, de hála az égnek az évek során kifejlesztette azt a képességet, hogy ne menjen neki se a falnak, se a berendezésnek, de még az ajtónak se. Egyébként a fiú egy hosszú ujjú szürke pulcsit, farmert és edzőcipőt visel, haja pedig szokásához híven kócosan hullik a szemébe. Egy pillanatra felnéz, elmond egy halkan „Jó napot kívánokot!” Gwennek, majd leül az egyik asztalhoz. Igazság szerint nem is figyelte, hogy Luciennel szemben helyezkedett el. Lerakta a füzetet az asztalra, és folytatta az alkotást. Egészen nyugodt a tegnaphoz képest, pedig az egyik Cameosos lányt sikerült egy jóslattal kikészítenie. Szóval alig aludt valamit éjszaka, mert aggódott a lányért meg a barátjáért. Vadul falja a sorokat, gyöngybetűi lassan beterítik a lapot, mikor kifogy a tolla. Hiába firkálgat egyszerűen nem fog.* - Ó, a fene. *Morogja a félvér, és a zsebében kezd kotorászni.* ~ De anya! Nem hiszem el, hogy kiszedted a tollakat! Biztosan nem én hagytam el őket, mert ez tiszta nadrág, és mióta itt vagyok azóta nem viseltem. Anya!!! *Morog magában a fél-cseh, fél-német gyerek, majd felpillant, rásandít Gwenre, megrázza a fejét és végre valahára észreveszi Lucient.* - Hello. Bocs, nincs kölcsön egy tollad? Az enyém kifogyott. *Szólítja meg a másik fél-vért, majd lejjebb halkítja a hangját.* - Igazából kérnék én a könyvtárostól is csak az a baj, hogy túl rosszkedvűnek tűnik, és ilyenkor nem érdemes hozzászólni… Már ha kedves az életed. *Tesz hozzá még egy apróságot, majd a homlokára csap.* - Bocs. Egyébként Gabriel vagyok. Gabriel Dvorak. *Mutatkozik be a fiúnak.*
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Ápr. 05, 2012 5:02 pm

    *Ahogyan írogat, hirtelen lehuppan vele szemben valaki, szóval felpillant. Magával szemben egy szőke hajú srác ül, aki meglehetősen el van mélyedve egy füzetben. Lucien egy darabig figyeli, ahogyan ír, majd halványan elmosolyodik, és visszatér a saját dolgához. Mivel eléggé elmerül benne, nem tűnik fel neki a motyogás, csak az, amikor a másik hangosan hozzá szól. Arra viszont felpillant, és elmosolyodva belenyúl a kabátja zsebébe. Mindig több tollat hord magával, bár amit most használ, azt a napokban vette, pontosabban utazás előtt, szóval még egész friss. De akár gyártási hibás is lehetne, és akkor... Mindegy. A lényeg, hogy több toll van nála, így ki tudja segíteni az erethonos srácot.* - Tessék *nyom a fiú kezébe egy eddig még használatlan tollat, a következő szavakra pedig felkuncog.* - Úgy látom, már gyakorlott vagy a hangulataiban *vigyorog.* - Egyébként látszik rajta, hogy mindjárt kinyírja magát depressziójában *szusszant, egy gyors pillantást vetve Gwendolynra. A nő előtt az asztalon pici, vérből álló lényecskék ugrándoznak, a vámpír pedig meredt szemekkel bámulja őket, és eléggé látszik rajta, hogy a világon semmi nem érdekli. A bemutatkozásra elmosolyodik.* - Én pedig Lucien, Lucien du Bois *viszonozza. Aztán a füzet fölé bök a fejével.* - Mit írsz ilyen szorgalommal? *érdeklődik. Úgy tűnik, rokon lélekre talált... Persze az is lehetséges, hogy a srác valami feltaláló, vagy ilyesmi, nem pedig író, de ki tudja, egy próbát megér. Meg egyébként is, egy zseni sem éppen utolsó ismerősnek, szóval lényegében mindegy, hogy a fiú mit ír, mindenképpen remek alap egy barátság kezdetéhez.*
    Gabriel Dvorak
    Gabriel Dvorak
    .::Diák::.
    .::Diák::.


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Gabriel Dvorak Csüt. Ápr. 05, 2012 5:28 pm

    *Hát, igaz hogy a fiú nagyon elmerül az írásba, de szinte mindig ilyen. Ha tehetné, akkor egész nap a füzetét bámulná. Egyébként már olyan is volt, hogy azt álmodta, hogy a füzetét nézi, és nem tud írni egy sort se. Na, az kész rémálom volt számára. De ő ilyen. Tényleg nem egy izomagyú lidérc, akit csak a gyilkolási vágy hajt. Neki inkább a szavak a fegyverei semmint a kardok. Amikor a tollat odaadják, neki akkor elvigyorodik.* - Kösz szépen. *Mosolyog hálásan a fiúra, és befejezi azt a mondatot. A könyvtárosra csak halkan felnevet.* - Hát igen, mert szinte minden nap itt vagyok szóval volt szerencsém megállapítani, hogy mikor nagyjából normális, és mikor elmebeteg. De azt hiszem az elmebetegségének is vannak fokozatai. *Mondja nagy komolyan, majd Lucien megjegyzésére felkuncog.* - Amúgy igen. Ilyenkor már nem érdemes hozzászólni. *Csóválja a fejét, majd rápillant a nőre, és felvonja a szemöldökét.* - Azok… Azok mióta vannak ott? Mert az előbb még nem láttam őket. *Nyögi ki a fiú, és tényleg nem tudja hova tenni a vérlényeket.* - Örülök a találkozásnak Lucien. Csak nem francia vagy? *Mosolyog a szöszke, majd a kérdésre egy pillanatra lehervad a mosoly az arcáról, és zavartan pislant a másikra.* - Hát… Novellát. *Motyogja halkan. Nem az a baja, hogy író, hanem az, hogy utána mindig el akarják olvasni a műveit, és ő pedig nem szereti, ha kritizálják. Mert mi van, ha nem tetszik az írása? Egyszóval: félénk. Nagyon is félénk, ha a műveiről van szó. Egyébként nem valami feltaláló típus. Az egyáltalán nem illik hozzá. Egy látnokhoz, ki látja a múltat, a jelent és a jövőt, és mégse él vissza a képességével. Sőt titokban tartja, és ezzel az ajándékkal próbálja védeni mások életét, és próbálja jobbá tenni a világot. Úgy, hogy eközben mindvégig a háttérben marad… Visszatérve a jelenbe: Gabrielnek is feltűnik Lucien írogatása, és visszakérdez.* - Na, és te mit körmöltél ilyen vadul? *majd, ha megkapta a választ, akkor zavartan pislog, és nem igazán tudja mit mondjon. *

    Ajánlott tartalom


    Könyvtár    Empty Re: Könyvtár

    Témanyitás by Ajánlott tartalom

      Similar topics

      -

      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 10:09 am