Fyron Akadémia

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!


Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

    Lucien du Bois kis titkai

    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Hétf. Ápr. 02, 2012 3:32 pm

    Az eltitkolt gyermek eltitkolt történetei... A fiú naplója egyben egy olyan könyv, amibe a novelláit és történeteit is lejegyzi. A napló kezdeténél egy idézet található.

    Lucien du Bois kis titkai 15023295_a816c749d2f3892e01ab1bc6136bccae_m

    "Könyörögtem a jóistennek, hogy tegyen csodát és egyszer lépj be az ajtón, ölelj át és szoríts úgy magadhoz, hogy azt érezzem: senki sem bánthat, hiszen te, az én erős apám itt van velem."
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Hétf. Ápr. 02, 2012 3:39 pm

    2012. április 1, Vasárnap

    Édesanyámról példát véve úgy döntöttem, mától én is naplóírásra adom a fejem. Talán egy napon lesz majd egy fiam vagy egy lányom, aki ebből fogja megismerni a múltját.
    A mai napon végre megérkeztem a Fyron Akadémia falai közé. Nagy sajnálatomra még nem sikerült találkoznom a házvezetőmmel, de ami késik, nem múlik. Állítólag sok időt tölt a diákjaival, legalábbis az általam olvasott leírások alapján, így hát biztos vagyok benne, hogy nem sokára sikerül összefutnom vele.
    Eléggé izgatott vagyok egyébként, és nem tudom eldönteni, hogy ez jóféle izgatottság-e. Az biztos, hogy nagyon várom, kikkel fogok itt megismerkedni, hogy kik lesznek azok, akikkel barátságot kötök, hogy vajon milyen lehet a kastély, a sziget, ez a kis város, meg úgy általában minden. Viszont azt is tudom, hogy akárhányszor arra gondolok, hogy találkozni fogok az apámmal, görcsbe áll a gyomrom, és émelygős, szédülős idegesség tör rám.
    Nem félek tőle, nem arról van szó, egész egyszerűen csak… Jó, oké, félek tőle. Félek, hogy igazam lesz, és az apám tényleg csak egy szemét, beképzelt alak. Pedig tényleg próbálom elhinni, hogy nem rossz ember, de szerintem még azt a nagy hőstettét is csak önzésből, csak a saját bosszúja miatt tette, nem azért, mert annyira segíteni akart másokon…
    Amúgy, mivel eléggé későn érkeztem meg, még nem igazán sikerült megismernem senkit, csak a szobatársaimat, meg chaten beszélgettem egy Veronica nevű illetővel, aki felajánlotta, hogy körbevezet majd egy kicsit, úgyhogy megpróbálom megkeresni a holnapi nap folyamán.
    Azt hiszem, nagyjából ennyi. Lehet, hogy kicsit összeszedetlen még ez, de életemben először írok naplót, így talán megbocsátható, hogy ennyire össze-vissza kalandozok…
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:13 pm

    2012. április 5, Csütörtök
    A mai napon végre történt valami, amiről érdemes legalább néhány szóban megemlékezni. Találkoztam ugyanis egy Gabriel nevű sráccal, aki – kapaszkodj meg – épp úgy író, mint én. Ez persze azonnal felkeltette az érdeklődésemet, és persze az Eddel közös oldalunkra is megpróbáltam felcsábítani. Most amúgy éppen chaten beszélgetünk, meg közben skype-on Eddy is itt dumál a fülembe, de őt általában nem zavarja, ha nem figyelek rá.
    Hopp. Lebuktam. Edmond elkapott, és hszt kellett írnom neki, de most már itt vagyok megint, és tudom folytatni. Hol is tartottam? Ja, igen, Gabriel. Jó fejnek tűnik, bár egy kissé mintha zárkózott lenne… De végül is a monitor mögött általában még a legzárkózottabbak is könnyen megnyílnak. Mint például Ed. Ő is tipikusan olyan alak, aki csak azzal hajlandó szóba állni, aki hozzá hasonlóan író, bár ez mondjuk szerintem az anyja miatt van. Na, mindegy.
    Most igazából nem nagyon van más, amiről írni akarok. Vagyis hát szövegelhetnék róla, hogy milyen gyönyörű a Fyron, de nem hiszem, hogy az annyira fontos lenne, elvégre akit érdekel, az majd úgyis megnézi. Én a magam részéről imádom: csodálatos a környék, a kastély, az egész hely felépítése. Csak ő ne lenne itt…
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:14 pm

    2012. április 8, Vasárnap
    Húsvét reggel, minden csodás, csicseregnek a madarak, meg kaptam valahonnan egy nagy kosár édességet. Amit egyébként azóta már le is passzoltam, mert sok kedvem nem volt az édességekhez. Ed ajándéka hasznosabb volt: egy új köteg toll és három kemény kötéses füzet.
    Szerencsére kivételesen nem sikerült ugyan azt adnunk a másiknak, ugyanis én egy könyvet vettem neki, valami Cassandra Clare-től. Nem tudom teljesen, hogy miről szól, vagy, hogy honnan származik az író, vagy bármi egyéb, viszont a borítón lévő leírás alapján Eddy imádni fogja, és az a lényeg. Aztán ha esetleg nem tudom elutasítani, akkor vélhetően én is elolvasom majd. Általában ami tetszik neki, azt velem is elolvastatja, szóval… Hát, ja. Mondjuk láttam, hogy van ettől az írónőtől több minden is, szóval lehetséges, hogy pár ünnepre előre megvannak az ajándékaim.
    Hogy vele mi van? Lövésem sincs. Ahogy nagy örömmel látom, egyedül tölti az ünnepet.
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:14 pm

    2012. április 23, Hétfő
    Egyre többet fedezek fel az iskolából, és egyre izgalmasabb ez az egész hely. Nagyon sok minden van itt, amit érdemes felfedezni. Nagyok sok minden, amivel érdemes foglalkozni. Ettől függetlenül azért vannak unalmas perceim.
    Persze ma volt, aki gondoskodjon róla, hogy ne legyenek ilyen gondjaim: végre megérkezett Daphné – nem akartam idehozatni, amíg én magam meg nem szokom egy kicsit a helyet. Szóval hál’ istennek van mivel elfoglalnom magam.
    Hogy miért nem kapcsolatokat teremtek lovaglás helyett? Hát… Valahogy nem érzem úgy magam, mint aki készen áll rá. Egyébként is eléggé tartok tőle, hogy valaki véletlenül rájön, hogy van valamilyen kapcsolat köztem meg a Lord között. Persze… Miből jöhetnének rá? Ők nem ismerik a du Bois nevet, sem anyám történetét azzal a Luciennel. De ő mind a kettőt ismeri.
    Egyébként rohadtul kiborító. Mármint ő. Basszus! Rá kéne jönnie, hogy ki vagyok, hogy kihez van közöm! Nem hiszem el, hogy képes volt teljesen elfelejteni mindent! Egyszerűen. Nem. Hiszem. El. Kizárt!
    Na, jó, inkább abbahagyom a dühöngést, és felhívom Eddyt, a hangjától mindig megnyugszom.
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:16 pm

    2012. június 13, Szerda
    Kezdek belebolondulni ebbe az egész EB-őrületbe… Mindegy, előbb-utóbb úgyis vége lesz. Bár tudnám szeretni, ha Alexander nem üvöltené fel fél Fyront, miközben meccset néz. Amúgy ma beszélgettem vele, vagyis hát az után, hogy végignézte az aktuális játékát.
    Úgy tűnik, megvan az első ember, aki elkezdett gyanakodni rám. Legalábbis azt mondta, hogy iszonyatosan hasonlítok valakire… Hát, minden esetre igyekeztem nem gyanúsan viselkedni. Nem igazán szeretném nagy dobra verni, mert tartok tőle, hogy valaki elkottyant valamit, márpedig azt nem engedhetem… Én akarom a képébe vágni a dolgot.
    Öhm… Egyébiránt asz’szem ennyi. És ez előbbi kijelentéssel nem hiszem, hogy eldicsekszem Ednek, még a fejemet is leharapná. Egyébként nem igazán értem: képes nem haragudni az anyjára, pedig az az idióta nő teljesen tönkretette, még szerencse, hogy megismertük egymást. Persze az is hol van már… Elképesztő, hogyan repül az idő. 1884! Ebben az évben költöztünk össze. Idén volt százhuszonnyolc éve! Uram ég…
    Na, jó, azt hiszem, most inkább megyek, és írok Ednek, mert már vagy tíz perce szólt, hogy ment, én meg azóta is a naplómat firkálgatom tele minden hülyeséggel…
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:16 pm

    2012. június 28, Csütörtök
    Én annnyira, de annnnnnnnnnyira izgatott vagyok! Elsején jön Eddy, és elmegyünk sátorozni, végre! Már évek óta tervezgetjük, hogy egyszer rászánjuk magunkat, és most végre itt az ideje, és tényleg elmegyünk, elképesztően fantasztikusan zseniálisan óriási lesz!
    Oké, vettem pár mély levegőt, és azt hiszem, most már nem pörgök annyira. Egyébként most tettem le a telefont, mármint mielőtt elkezdtem írogatni ide, ugyanis most beszéltük meg az egész programot. Éljen a spontaneitás! Igazából az egész abból indult ki, hogy Edmond kitalálta, hogy meglátogatna, de ha már egyszer eljön idáig, akkor itt is alszik egy éjszakát. A gond ezzel csak az, hogy a Fyronba értelemszerűen nem igazán jöhet be, szóval valami mást kellett kitalálnunk.
    A panzió snassz. Van pár, meg egy-két nagyobb hotel is, esetleg ott az a néhány kis apartman, de akkor is, az snassz. Ilyen helyeken nagyon sokat voltunk már. Amikor ezt megemlítettem, ugrott be hirtelen az én lángelme barátomnak, hogy mivel már úgyis jó ideje akarunk már sátorozni egyet, miért ne menjük el most? És, hát, ez lett a dologból.
    Most pedig félrerakom a könyveket meg a tollakat, átöltözöm, és nekiállok felderíteni a fenyvest, hogy sikerül-e találnom valami jó sátorhelyet. A patak partja jó lehetne, de ott tuti minden tele van szúnyogokkal… Na, mindegy, majd meglátom.
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:17 pm

    2012. július 2, Hétfő
    Itt vagyok ismét, méghozzá duplán. Ugyanis amikor betettem a lábam a kapun ma – természetesen miután elbúcsúztam Eddy-től -, megjelent a gyerekkori énem, és nagyon úgy tűnik, hogy nem tudom lekoptatni. Minden esetre nem rég jöttünk vissza a könyvtárból, ahol összeszedtem neki egy rakat könyvet, szóval most el tudja magát foglalni. Még szerencse, hogy csendes kölyök voltam.
    Egyébként mindenki így járt, nem csak én, szóval meg vagyok nyugodva, bár őt meg a gyerek énjét sehol nem láttam, de nem is szeretném. Abszolút nem vagyok kíváncsi rá. Ráadásul valamennyire biztosan hasonlítunk, a gyerekek meg hajlamosak kiszúrni az ilyesmit, szóval jobb, ha nem engedem a közelébe.
    Amúgy, csak hogy írjak azért valamit a sátorozásról is: hát, hatalmas volt. Szerencsésen találtunk helyet – ja, igen, azzal kéne kezdenem, hogy csodálatos módon Ed megtalálta a főteret minden keveredés nélkül -, a szúnyogok sem kajáltak meg minket, nem támadt ránk sem medve, sem farkas, sem semmi egyéb, ráadásul még az étel is jó volt, amit vittünk magunkkal. Szóval összességében mondhatom, hogy meg vagyok elégedve a dologgal.
    Most azt hiszem, ezt be is fejezem, és én is nekiállok olvasni. Valószínűleg ki sem teszem a lábam a szobából, amíg ez a kiskölyök el nem tűnik…
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:17 pm

    2012. július 6, Péntek
    Megölöm, esküszöm, hogy kinyírom azt a mocskos nőcsábászt!
    Véletlenül összefutottam vele a Lyres partján, és beszélgettünk. Noha mindvégig görcsben állt a gyomrom, egész tűrhetően sikerült eltársalogni vele, mégis... A helyzet az, hogy voltak pillanatok, amikor szinte már kedveltem, de valahol végig lobogott bennem a gyűlölet lángja, főleg, amikor az a rohadék arról beszélt, hogy itt a Fyronban kicsit olyan, mintha megannyi gyereke lenne, akikkel foglalkozhat, akiket nevelhet... Iszonyatosan közel álltam hozzá, hogy leüvöltsem a fejét, hogy itt vagyok én, akivel foglalkozhatna, akit szerethetne, akit kötelessége lett volna felnevelni, mégis magára hagyta. Örül, hogy itt kicsit olyan, mintha gyerekei lennének, a sajátját mégis hagyta ide-oda lökdösni, magányosan, kitaszítottan, család nélkül.
    Menj a francba! A saját gyereked árvaházban nőtt fel, te mocsok! Alig várom, hogy végre te érezd, amit nekem, nekünk kellett hosszú éveken keresztül! Egyszer visszaadom mindazt, amire kárhoztattál. És élvezettel foglak nyíltan gyűlölni, te rohadék…
    Eddig is utáltam, ó, igen, nem is tagadhatom, de ezek után már nem csak utálom. Nem. Most már gyűlölöm, a szívem minden dobbanásával. Azt mondják, a gyűlölet tönkretesz… De engem már úgyis szinte teljesen tönkretett az, amire ő ítélt azzal, hogy magunkra hagyott minket. Hogy fogom élvezni, amikor a képébe vágok minden hányattatást, amin miatta mentem keresztül!
    De várnom kell a tökéletes pillanatra. Arra, amikor a legjobban fog fájni neki.
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:18 pm

    2012. július 7, Szombat
    Ha az a kérdés, hogy lehiggadtam-e, hát nem. De inkább nem is fecsérelek több szót arra a mocsokra…
    Fontosabb, hogy sikeresen megismerkedtem egy újabb íróval, Victoriával – róla még azt kell tudni, hogy eddigi megfigyeléseim alapján iszonyatosan szerencsétlen -, valamint egy rontásűzővel, Naomival. Mind a ketten cameososok, és viszonylag szimpatikusak. Victoria egy kicsit jobban, de csak az írás miatt.
    Egész jó szerepjátékos közönséget hoz az oldalra az, hogy idejöttem… Egyre több íróemberrel ismerkedem meg. Ami kimondottan jó, na, nem, mintha eddig olyan kevesen lettünk volna. Hiába, az angol nyelvű szj-nek is megvan a maga varázsa. Jól tettem, hogy erre beszéltem rá Eddy-t.
    Egyébként más különösebben nem történt, viszont az előbb emlegetett legjobb barát vélhetően türelmetlenül vár rám skype-on, szóval inkább megyek és elemelem a laptopot…
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:18 pm

    2012. július 15, Vasárnap
    Testcsere! Alapvetően semmi bajom nem lenne vele, még az sem gond, hogy egy lány testébe kerültem, de hogy az én testemet egy Vichez hasonló szerencsétlen kalandor birtokolja… Hát, az több a soknál.
    Persze Ed is most akart meglátogatni, de elmondtam neki, milyen szerencsétlen állapotba kerültem, így miután vagy tíz percig röhögött rajtam, úgy döntött, elhalasztja a látogatást. Nem tettem hozzá, hogy huszadikán így is úgy is hazamegyek, mert nem akartam már most emlékeztetni a dologra. Nekem se hiányozna augusztus elsején, hogy emlékeztessenek a nyolcadikára…
    Na, jó, ugorjuk a témát. Szerintem most le is fekszem, hogy már hajnalban talpon lehessek, és elkaphassam Victoriát, ha esetleg gördeszkázni vagy hegyet mászni akar.
    Teylyn Draed
    Teylyn Draed
    .::Tanár::.
    .::Tanár::.


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Teylyn Draed Csüt. Júl. 26, 2012 8:19 pm

    2012. július 20, Péntek
    Végre itthon!
    Persze jó a Fyronban, meg minden, de itt a legjobb, Versailles-ban, Edmond mellett. Aki egyébként most nincs éppen a legjobb passzban. Természetesen meg tudom érteni, min megy keresztül. Én is veszítettem el szeretett szülőt. Ma van százötvenkét éve, hogy az édesapja meghalt egy lovasbalesetben.
    Igazából már megvan a rutinunk ezekre a napokra, amit most sem borítottunk fel. Sakkozgattunk, zenét hallgattunk, és amikor Eddy-re rátört a sírógörcs, vele voltam, hogy vigyázzak rá. Tudom, hogy mennyire szerette Alphonse-t, még akkor is, ha az apa iránti ragaszkodást képtelen vagyok megérteni. De tisztában vagyok vele, hogy ő volt az egyetlen, aki rajtam kívül elfogadta Edmondot úgy, ahogy volt, minden furcsaságával együtt, bátorította a fiát, vigyázott rá…
    El tudom képzelni a fájdalmát. Megértem, mekkora a vesztesége. És megteszem, amit megtehetem, méghozzá azt, hogy itt vagyok vele, és segítek neki.
    Egyébként egy kisebb dolgot kihagytam a legutóbbi bejegyzésem óta: már nem a házvezetőm. Átkerült az erethonosokhoz, mi meg megkaptuk Perathon úrnőt. Akit egyébként szintén szívből utálok, legalábbis mióta tudom, hogy apámmal kever…
    Hogy mégis meddig maradok itthon? Hát, szerintem ebben a hónapban már nem megyek vissza, sőt, könnyen lehet, hogy majd csak az én „szülősirató” napom után. Anyu augusztus hatodikán halt meg…

    Ajánlott tartalom


    Lucien du Bois kis titkai Empty Re: Lucien du Bois kis titkai

    Témanyitás by Ajánlott tartalom


      Pontos idő: Csüt. Márc. 28, 2024 1:55 pm