Fyron Akadémia

Vámpírok, vérfarkasok, angyalok, démonok, emberek, lidércek, nimfák, nekromanták, nixék és valanok... Szövetségek, harcok. Légy részese ennek a kalandnak, ahol Te döntöd el, melyik oldalon állsz!

Az oldal bezárt. Régi tagok: nyugodtan játszhattok itt, néha mi is fogunk, de magát az oldalt nem visszük tovább aktívan.

Ispotály

Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar
    .::Őrző: Erethon::.

Ispotály        - Page 6 Empty Re: Ispotály

Témanyitás by Esteron Baltazaar on Pént. Jan. 24, 2014 8:20 pm

* Már jó pár napja ki se mehet az ispotályból és nagyon feküdni se tud, mert a törött szárnya még nem gyógyult be annyira, hogy azt óriási fájdalmak mellett behúzhassa és utána ne kelljen újabb fájdalmak között fél óra múlva kinyitnia. Viszont nyitott szárnnyal nem tud aludni. Szóval eléggé hosszú, zűrös és unalmas, néha kissé fájdalmas éjszakái vannak de amellett, hogy igyekszik önmagát is gyógyítani ami nem épp egyszerű, még így is azt mondta neki Kamen, hogy még két hétig ki se mozdulhat innen. Szóval amikor szóltak neki, hogy Patric beszélni akar vele, akkor megüzente neki, hogy idejöjjön. Nagyon szeretne már kijutni innen de még mindig képtelen rá. Pontosabban nem képtelen, csak nincs meg engedve neki, hogy elmehessen innen. Pedig már nagyon szeretne kijutni innen, dehát nem tehet róla se Bianca se Kamen, seLizzie se más nem engedi meg neki, hogy kimenni innen és már elege van abból, hogy ebben mindenki megakadályozza mert, hogy gyógyulnia kell. Tud ő a szárnya nélkül is közlekedni. De ezer más dolga lenne ahelyett, hogy itt fekszik félóránként átmozgatják a törött szárnyát, hogy nehogy rosszul forrjon össze. Már minden baja van attól, hogy nem tehet semmit és lassan becsavarodik tőle. Bár Bianca minden nap meglátogatja és azóta a testvéreit is látta így bebizonyosodott, hogy Dontos hazudott neki. Amikor azt mondta, hogy elrabolta a testvéreit. Szóval legalább ez megnyugtatta. Valamint az is, hogy végre Lizzie apját is sikerült megmenteni. Legalább már kezdenek jó irányba fejlődni a dolgok. Ennek pedig még így is, hogy úgy nézek ki ahogy kinézek. Koszos fehér törött szárnnyal is boldog vagyok, hogy vannak akikre számíthatok és, hogy legalább itthon jól alakulna a dolgok ha már Odafent északon minden tökéletesen pokolba fordult át és képtelenség átlátni a helyzetet. Egyre veszélyesebb fent lenni ráadásul senki nincs most már aki figyelje a fönti eseményeket. Csak tudni kéne mit kellene most tennem, hogy újra figyelni lehessen északot.*

Nagyon sok mindenen keresztül ment már és most mégis teljesen magányosnak érzi magát, úgy érzi, hogy elhagyta őt Ő és már nem tartja a gyermekének, teljes űr tátong a szívében és fogalma sincs képtelen lesz e kimászni ebből a gödörből...

Elizabeth Quenell fogadott bátyja Marilion és Laschan legidősebb testvére
    Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan
    .::Külhoni karakter::.

Témanyitás by Patric J. Morgan on Pént. Jan. 24, 2014 9:07 pm

*Pat már egy ideje gondolkozik azon, hogy beszélnie kellene Esteronnal, de most jutott arra a végleges döntésre, hogy igen, odamegy és közli vele, hogy mennyire rohadtul kiakadt rá, amiért kitörölte Denkey emlékeit. Hogy merte megszabadítani azt a mocskot a bűneitől, hogy mert neki felmentést adni? Egy olyan féreg, mint Denkey nem érdemli meg azt, amit kapott. Na mindegy, szóval hamarosan kiderül, hogy Esteron sikeresen az ispotályba juttatta magát valahogyan, úgy dönt, hogy nem, nem vár, amíg kikerül, pláne, mert holnap óra után akar beszélni Denkey-vel, hanem inkább felmegy az ispotályba az erethonoshoz. Szóval most kényelmes, hosszú lépésekkel halad az említett helyiség felé, közben a telefonján olvasgatva valamit.* ~ Kéne már egy meló... Rosszul állok, ráadásul most Michael anyagi támogatását is elveszítettem, muszáj lesz dolgoznom. Jobb lesz, ha írok Wulvennek ~ *szusszant, majd pötyögni kezd valamit, amivel nagyjából akkorra végez, amikor odaér az ispotályhoz. Ott gyorsan a zsebébe csúsztatja a telefonját, majd belép, egy gyors "látogatóba jöttem"-mel lerendezi Dariust, és már le is huppan az Esteron ágya melletti székre. Egyből neki is látna a mondanivalójának, azonban alaposabban szemügyre véve az angyalt, halkan füttyent egyet.* - Ez nem semmi. Mit csináltál? *vonja fel a szemöldökét meglepetten, egy kicsit félretéve, amiért ténylegesen itt van.*

Hosszú úton halad, és még mindig nem látja a végét... Csak annyit tud, hogy igyekszik egyszerre szolgálni minden oldalt, próbálja valahogy úgy lavírozni az életét, hogy sehol ne okozzon károkat, ahol nem szeretne. A gond csak az, hogy a sarkában lihegő ördög ezt nagyon megnehezíti...

Rebecca Taylor udvarias bérgyilkosa
    Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar

Témanyitás by Esteron Baltazaar on Pént. Jan. 24, 2014 9:26 pm

* Mikor Patric belép és Dariusnak mondja, hogy látogatóba jött bólintok én is, hogy tényleg azért jött és Igyekszem valami kényelmes helyzetbe helyezkedni amíg ő leül. Ám a füttyentése meglep.* - Hát fönt északon még mindig nem szeretnek, de nagyon jól tudják, hogy kell kínozni. De állítólag hamar rendbe jön. Bár már soha nem lesz olyan szép hófehér mint volt. Meg kellett ölnöm az őrömet, hogy vissza tudjak jutni. Emiatt lett egy "kissé" koszos. * én így fogalmazom legalábbis, hogy koszos. Soha nem mondanám ki, hogy feketébb lett.* Még az a szerencse, hogy mielőtt megkötözhettek volna el tudtam dobni a telefonomat a Temzébe így nem tudhattak meg semmit senkiről. A nyaklánc meg mint láthatod Védelmi bűbáj alatt áll így azokon kívül akik tudják, hogy ebben van Reed emléke más nem látja szóval ők se tudták elvenni tőlem és ha jól sejtem emiatt jöttél ide hozzám. Igazam van? * térek rá egyből a lényegre. Nem akarom, hogy bárki is sajnáljon és sajnálkozni se akarok. Patric amúgy se az a fajta emlékeim szerint akit nagyon érdekelne akár az önsajnálat akár mások sajnálata, szóval nem is érdemes ezt tovább fűzni.* - Miért akarod ennyire, hogy Reed visszakapja az emlékeit? Amint visszakapja az első dolga lesz, hogy megpróbálja elrabolni Lizziet. * mondom de amikor a lány nevéhez érek kissé lassabban mondom, mint aki rájött valamire.* - Te pontosan ezt akarod. Igazam van? Azt akarod, hogy ismét megpróbálkozzon és akkor végre megölheted a bűneiért. Igazam van? Ha pedig ez a terved akkor nem adhatom oda neked az emlékeit. Így most azok nélkül az emlékek nélkül is tökéletesen jól tudja tartani az órákat és nincs is baj vele, mert nem okozhat problémát akkor miért zavar téged. Mindenkinek meg kell adni az esélyt a változásra én most ezt az esélyt akartam megadni Reednek. Miért akarod elvenni tőle? * firtatom és mivel rájöttem, hogy kényelmetlen az ahogy ülök ezért megpróbálok feljebb ülni, de a próbálkozásom eredménye, hogy felszisszenek fájdalmamban, mert a törött szárnyam sikerült megnyomnom az ágy végével. Már nagyon utálom ezt az egészet.* - Tudnni kell megbocsájtani mindenkinek. Te is bocsáss meg neki és úgy ahogy ő is te is felejtsd el a múltbeli emlékeket. Na jó azért nem pontosan úgy, mert Reednek én vettem el az emlékeit, de próbáld meg elfelejteni magadtól és próbálj meg más emberként tekinteni rá. Megszenvedett érte és érd be ennyivel. * mondom és próbálom rávenni Patet, hogy gondolja meg magát ha tényleg ez a terve.*

Nagyon sok mindenen keresztül ment már és most mégis teljesen magányosnak érzi magát, úgy érzi, hogy elhagyta őt Ő és már nem tartja a gyermekének, teljes űr tátong a szívében és fogalma sincs képtelen lesz e kimászni ebből a gödörből...

Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan

Témanyitás by Patric J. Morgan on Pént. Jan. 24, 2014 10:09 pm

- Hát igen, feketébb lett... ez van *von vállat, bizonyos szintig szándékosan ezt az oldalát kiemelve a dolognak. Mert ha tettél valamit, megérdemled a következményeit, és nem azt, hogy szépítgesd magadnak. Neki is vannak olyan dolgok a múltjában, amire nem büszke, de vagy egész egyszerűen nem foglalkozik velük, vagy úgy gondol rájuk, ahogy voltak, ez meg ez történt, ez és ez lett a következménye (esetünkben Michael problémája, mert noha Lucifer előbb-utóbb valószínűleg nélküle is megoldotta volna, azért nagy szerepe volt benne).* - Nyilván *forgatja meg a szemét Esteron nagy felfedezésére. Nem, nem igazán érti, hogy ezen mi ilyen meglepő, nyilván azért akarja visszaadni Reed emlékeit, hogy legyen rá oka, hogy meggyilkolja. Aztán egyre idegesebben - láthatóan idegesebben - hallgatja az angyal szavait és kérdéseit, és elgondolkozik rajta, hogy hogy a fenébe lehet valaki ennyire naív. Most ebben a pillanatban nincs gond Denkey-vel, de az a helyzet, hogy ez valószínűleg nem tartós állapot: amennyire Pat ismeri, előbb-utóbb megint bele fog keveredni valamibe, és ki tudja, mennyire fog nagy kárt okozni, szóval inkább nem kockáztatna.* - Azért akarom elvenni tőle, mert egyszer már megkíméltem az életét, és kiderült, hogy nem kellett volna, és azt a munkát azóta sem fejeztem be. A vérében van, hogy másoknak kárt okozzon, és biztos vagyok benne, hogy az általad kapott új esélyt is úgy fogja elpazarolni, mint amikor én meghagytam az életét, csak hogy utána Aysent szolgálja, és segítse a világunk elpusztításában. Plusz. Vannak bűnök, amikre nincs bocsánat. Az árulás ilyen bűn, és az az ember egy áruló *jelenti ki keményen. Valóban, ezt komolyan gondolja - ezért is tarja magát alapvetően egy bűnös embernek. Előfordult már, bár nem sokszor és nem olyan élesen, hogy elárult másokat, és ezeket tartja legnagyobb bűneinek, még akkor is, ha kis ügyek voltak. Az pedig, hogy Denkey eladta volna őket Aysennek, hogy elárulta Elizabeth bizalmát és elárulta az egész világot... nem. Pat szemében nem érdemli meg a kegyelmet.* - Akkor is meg fogom ölni, ha nem adod ide az emlékeit, és akkor is Pokolra fog jutni. Szóval egyszerűbb, ha legalább tudja is, miért. Ennyi könyörületességet megérdemel, nemde? *mosolyodik el negédesen, és az arcáról egyértelműen leolvasható az üzenet: add oda az emlékeit, vagy nagyon fájdalmas módon fogom megszerezni őket tőled.*

Hosszú úton halad, és még mindig nem látja a végét... Csak annyit tud, hogy igyekszik egyszerre szolgálni minden oldalt, próbálja valahogy úgy lavírozni az életét, hogy sehol ne okozzon károkat, ahol nem szeretne. A gond csak az, hogy a sarkában lihegő ördög ezt nagyon megnehezíti...

Esteron Baltazaar
    Esteron Baltazaar

Témanyitás by Esteron Baltazaar on Pént. Jan. 24, 2014 10:32 pm

* Amikor Pat kimondja, hogy feketébb lett egy fintor fut végig az arcomon, de aztán az egészet annyiban is hagyom. Most reed emlékei a fontosabb nem az, hogy az én szárnyam koszosabb vagy feketébb lett. Megpórbálja meggyőzni Patet, hogy kímélje meg Reedet az emlékeit és adjon neki esélyt. Ám amikor hallja, hogy egyszer már kapott egyet elcsodálkozik. Erről nem tudott.* - Akkor is kell neki még egy harmadik esély.De mielőtt azt mondanád, hogy naív vagyok nem vagyok naív csak könyörületes. * mondom de aztán pár perccel később meg is bánom, hogy ezt mondtam, mert a fagyi visszanyal és Pat pontosan ezzel vág vissza. Mire én felsóhajtok.* - Mindenképp meg kell halnia? Biztos nincs más megoldás? Nem akarom, hogy még egy ember halála az én kezemen száradjon. Még akkor is, ha az az ember ilyen velejéig gonosz mit Reed. De abban igazad van, hogy akkor az lenne a könyörületesebb ha tudná is, hogy miért halt meg. * mondom és kezembe veszem a medált.* - Biztosan nincsen más megoldás? * kérdem meg még egyszer. nagyon nem akarom, hogy meghalljon. Biztosan kell lennie más megoldásnak és lázasan ezen jár az agyam, de addig amíg 100%-osan meg nem győződök róla, hogy nincs más megoldás addig nem fogom odaadni Patricnek a medált. Még ha erőszakosabb módszert is akar alkalmazni. Akkor se.* - Tudom, hogy Reed sok hibát követett. De akkor is kell lennie megoldásnak és csak is akkor fogom odaadni neked ezt a medált ha meggyőzöl róla, hogy nincs semmi más lehetőség és, hogy miért ennyire fontos, hogy meghalljon. Valamint ha megígéred, hogy Lizzienek semmi baja nem lesz. Mert ha egy karcolás is lesz rajta a te kis terved miatt akkor itt helyben megesküszöm neked, hogy Nem fog érdekelni, hogy megbukok és befeketedik a szárnyam, de megtalállak és megöllek és senki nem állíthat meg akkor. Megérteetted? * kérdezem meg és mert dühös vagyok ezért ismét megkérdezem.* -MEGÉRTETTED? * ordítom és nem érdekel az se ha Estre egy teljes adag nyugtatót kapok meg az se, hogyha óriási fájdalmaim lesznek. De nem fogom hagyni, hogy lizzinek baja legyen.* - Épp eleget szenvedett már az a lány. Nem kell, hogy a te bosszúdért vagy miért még többet kelljen szenvednie. Nem kell, hogy még több problémája legyen csak azért, hogy a kicsinyes kis bosszúdat végre hajthasd. Felfogtad? * kérdezem meg és az ingét megfogva az arcomig rántom és a szemébe nézek jó mélyen és újra megkérdem.* - Felfogtad? * majd a kezébe csúsztatom a közben levett láncot.* - Az emlékekhez te nem férsz hozzá, nem tudod módosítani őket. Szóval azzal meg se próbálkozz mert az ellen bűbáj védi és csak Reed vagy az én érintésemre lehet őket előhívni. * mondom neki aztán elengedem és hagyom, hogy visszaüljön rendesen a helyére.*

Patric J. Morgan
    Patric J. Morgan

Témanyitás by Patric J. Morgan on Pént. Jan. 24, 2014 10:52 pm

- De naív vagy *von vállat közönyösen. Könyörület... Ő már eleget látott hozzá, hogy tudja, felesleges könyörületesnek lenni. Az emberek nem változnak, bármitől is meneküljenek meg, mindig egyre csak rosszabbak lesznek. Főleg, ha még a lehetőségük sincs meg rá, hogy emlékezzenek és tanuljanak a hibákból.* - Nincs. Reed Denkey meg fog halni *jelenti ki keményen, és egyértelmű, hogy ebből nem enged. Patric egyébként sem szokta meggondolni magát, pláne nem ilyen dolgokban. Aztán Esteron kiakad rá, amit tökéletes pókerarccal hallgat végig, majd elveszi a felé nyújtott medált, azonban nem ül vissza, hanem vasmarokkal megragadja Esteron csuklóját.* - Először is: Denkey most abban az állapotban van, amiben örömmel elfogadta Aysen ajánlatát, nyilván ezt ismét megtenné, tehát mindenképpen potenciális veszély. Másrészt fogok adni neki egy kis időt, hogy felfoghassa, mit tett, és megpróbálhasson segíteni nekünk, mielőtt megölöm, és ha sikerül valami tényleges segítségnyújtást bemutatnia, életben fogom hagyni a következő fiaskóig. Harmadszor Elizabeth éppen olyan fontos nekem, mint neked, és emlékeztetnélek, hogy én voltam az, aki egyáltalán elhozta őt abból a pincéből, nem is ismernéd, ha akkor én nem döntök úgy, hogy nem hagyom ott, valamint én voltam az, aki a múltkor felrángatta a fyroni fogadóból és visszavitte Michaelhez, és én voltam az is, aki az elmúlt fél év alatti biztonságát garantálta, úgyhogy ne oktass ki arról, hogy mit tehetek és mit nem Lizzie közelében. Tucatszor mentetettem meg azt a lány, és rajongok érte, mintha a testvérem volna, úgyhogy nem kell tartanod tőle, hogy a közelemben bármi baja esik. Végül, de nem utolsó sorban: ne fenyegess. *Az utolsó két szót egy negédes mosollyal mondja, majd egy erőteljes mozdulattal kicsavarja, és egy kis reccsenés által jelezve eltöri Esteron csuklóját.* - Darius! Figyelmen kívül hagyott egy törött csuklót! *szól oda a főgyógyítónak, majd köszönés nélkül kiviharzik az ispotályból, immár a medál birtokában. Nos... ő benne lett volna, hogy békésebben intézzék el a kérdést, de sajnos az angyal nagyon erősködött. Persze valószínűleg ezért fog kapni egy alapos ejnye-bejnyét, de őszintén szólva az rohadtul nem érdekli...*

Henrik Dahl
    Henrik Dahl
    .::Diák::.

Témanyitás by Henrik Dahl on Vas. Júl. 13, 2014 11:09 pm

*Amikor meghallja Ragnar hangját maga mellett, halkan nyöszörög egyet, és megmaradt erejével gyengén megszorítja barátja kezét. Ez után nem igazán fogja fel, mi történik, szóval kiesik neki pár perc, ahogyan feljutnak az ispotályba. A következő, amit felfog az az, ahogyan elkezd eltűnni a fájdalom, mind a lábában, mind a szemében, és lassan azt is felfogja, hogy valaki beszél felette, bár érezhetően nem hozzá.* - Sajnálom, Mr Solberg, de a barátja szeme helyrehozhatatlan sérülést szenvedett, még hónapokig tartó bájitalkúrával és a legerősebb mágiámmal sem lennék képes helyrehozni *magyarázza a gyógyító Ragnak, amit sajnos már Henrik is felfog, de még képtelen mihez kezdeni az információval. Csak fekszik, csukott szemmel - legalábbis az egyik szeme csukva van, a másik pedig... nem, még a gondolattal sem tud mihez kezdeni -, és várja, hogy Darius végezzen körülötte. Amikor úgy fél órával később az angyal ellép tőle, hogy elkezdje kezelni Ragnar sebeit, lassan kinyitja a szemét, ismét hevesen megremegve, amikor rájön, hogy bal oldalt teljesen eltűnt a világ. Pár mély levegőre van szüksége, amíg képes ismét annyira koncentrálni, hogy ne essen teljes pánikba amiatt, ami a látásával történt. Amikor ez sikerül, remegő kézzel a bal szeméhez nyúl, amin egy kötést érez, így oldalra fordítja a fejét, hogy rendesen láthassa Ragnart. Még mindig remeg, a sokktól épp úgy, mint a fáradtságtól, de meg kell erőltetnie magát, hogy pár szót még válthasson Raggal. Amikor tehát a gyógyító végez a lidérc fiúnál, és meghagyja nekik, hogy pihenjenek, amint csak tudnak, halkan megszólal.* - Tiszta hülye vagy, hogy utánam jöttél *motyogja. Hangja rekedt a sok üvöltéstől, és az ilyen megjegyzéseknél megszokott félmosoly sem ül ki az arcára, csak... borzalmasan fáradtnak és rémültnek tűnik.*

Egy hosszú utat bejárt fiatal angyal, aki egy hétköznapi kölyökből vált lidércvadásszá, majd bunyóssá, végül rontásűzőként egy lidérc Loeilje lett. Nem volt egyszerű élete, de azért nem is volt maga a katasztrófa, ő legalábbis képes volt túltenni magát rajta. Néha teljesen lökött módon tud viselkedni, néha azonban nagyon is mély beszélgetéseket lehet vele folytatni. Igyekszik a helyes utat járni, és igyekszik segíteni másoknak is, hogy ők is megtalálják a legjobb ösvényt...

Rebecca Taylor északi rontásűzője
    Ragnar Solberg
    Ragnar Solberg

Témanyitás by Ragnar Solberg on Vas. Júl. 13, 2014 11:31 pm

*A gyógyító szavaira lassan, csukott szemmel bólint egyet. Kezei remegését úgy próbálja leplezni, hogy teljes erővel kapaszkodik a fehér lepedős ágy szélébe maga mellett. Teljesen sápadt, s üres tekintettel mered a mellette levő ágyon fekvő Henrikre. Megszólalni egyelőre ő sem bír, csak némán tűri, hogy Darius végül az ő sebeit is ellássa, majd magukra hagyja kettejüket. Nem veszi le a szemét barátjáról, akkor sem, mikor az szép lassan kinyitja a szemét s realizálja a helyzetet. Ez azon kevés pillanatoknak az egyike, mikor Ragnar kénytelen összeszorítani állkapcsát, hogy visszatartsa könnyeit. Nem volt ilyen... nos, nagyon régóta. Így hát némi időbe telik számára, hogy megszólaljon.* - Nem. Te vagy a hülye, hogy azt hitted, nem fogok. *Feleli egyszerűen, majd egy nyögés kíséretében feláll s Rik ágyának szélére telepedik.* - Rik, sajnálom, hogy nem tudtam előbb menni... Ha kicsit korábban érek oda, akkor ez az egész... *rázza meg a fejét, a padlóra meredve. Igen, tényleg képes önmagát hibáztatni. Alakulhatott volna másképpen is ez az egész. Most pedig itt vannak, Rik elveszítette a fél szemét... De legalább él. Legalább mindketten élnek. Ezt is értékelni kell. De mi lesz ezek után? Ki garantálja, hogy ez nem történhet meg többször?* - Nekem már annyira kics*szettül elegem van ebből az egészből. *Sóhajt egyet, arcát a tenyerébe temetve. Egy darabig nem is mozdul meg, csak próbálja összeszedni magát, elvégre, most neki kéne lennie a lelki támasznak, vagy mi a fene. Csak hát, úgy tűnik, ez nem fog összejönni. A legjobb barátját majdnem megölték. Még jó, hogy nincs jól.*

Ragnar Solberg, bár egy teljesen átlagos fiúnak tűnhet, elég vele két szót váltanod, hogy kiderüljön: ez egyáltalán nem így van. Nem volt egyszerű az élete, hiszen angyalok végeztek a családjával, de aztán, egy idő múlva mégis minden jobbra fordult. Először megismerkedett Amandával, akit azóta is a testvéreként szeret, majd pedig Henrikkel, akivel együtt tanulták ki a rontásűzést szinte profi szinten. Mániája, hogy minél több embert minél behatóbban megismerhessen, s szentül vallja, hogy mindenkiben van valami értékes, még abban is, aki még saját magáról sem állítaná ezt.

Jesmon Helar északi lidérce és Henrik Dahl Loeilje.
    Henrik Dahl
    Henrik Dahl

Témanyitás by Henrik Dahl on Vas. Júl. 13, 2014 11:47 pm

- Nem a te hibád, haver *válaszol, kicsit erősebb hangon, nagy nehezen felemelve a kezét és belekapaszkodva Ragnar könyökébe, feljebb ugyanis nem bírja emelni a karját. Ez a pár centi is métereknek tűnt, a karja pedig, az összes többi testrészével együtt olyan, mintha ólommal lenne megtöltve.* - Figyelj... csak... *Itt megakad. Nem tudja, mit mondjon. Szüksége lenne rá, hogy Ragnar segítsen neki valahogyan keresztülverekedi magát ezen az egészen, egyben viszont segíteni akar neki megérteni, hogy ami történt, a legkevésbé sem az ő hibája. Pár percig ő sem beszél vagy mozog, csak kapaszkodik Rag könyökébe, próbálva kitalálni, hogy mit mondjon vagy tegyen, próbálva leküzdeni az őt újra meg újra megkörnyékező pánikrohamokat. Fogalma sincs, hogy fog ez az egész működni, hogyan lehet... A gondolattól hevesen megremeg és szorosan lecsukja a szemét, igyekezve leküzdeni a könnyeket, próbálva erősnek maradni, mert tudja, hogy Ragot is borzalmasan megviselte, ami történt, és tudja, hogy ő maga milyen állapotban lenne, ha ez fordítva történt volna, de... nos, mondjuk úgy, hogy nem igazán akar sikerülni neki. Végül nagy nehezen ismét kinyitja a szemét, hogy felnézhessen Ragnarra.* - Nem te tehetsz róla *suttogja. Szüksége van rá, hogy Rag elfogadja ezt, szüksége van rá, hogy barátja ne önmagát hibáztassa azért, ami történt. Tudja, milyen a másik, tudja, hogy mindig mindenben először azt látja meg, hogy ő miért hibás benne, és utálja, hogy Rag állandóan ezt csinálja, egész egyszerűen azért, mert gyűlöli látni, ahogyan a lidérc mindenért önmagát hibáztatja.*

Egy hosszú utat bejárt fiatal angyal, aki egy hétköznapi kölyökből vált lidércvadásszá, majd bunyóssá, végül rontásűzőként egy lidérc Loeilje lett. Nem volt egyszerű élete, de azért nem is volt maga a katasztrófa, ő legalábbis képes volt túltenni magát rajta. Néha teljesen lökött módon tud viselkedni, néha azonban nagyon is mély beszélgetéseket lehet vele folytatni. Igyekszik a helyes utat járni, és igyekszik segíteni másoknak is, hogy ők is megtalálják a legjobb ösvényt...

Ragnar Solberg
    Ragnar Solberg

Témanyitás by Ragnar Solberg on Vas. Júl. 13, 2014 11:59 pm

*Érzi Rik érintését, mégsem mozdul meg, mert egyelőre képtelen rá. Fél, hogy ha megtenné, nem bírná visszatartani a könnyeit. Fél, hogyha még egy pillantást vetne sebesült barátjára, akkor képtelen lenne egyben tartani magát, márpedig nem engedheti meg, hogy szétessen. Most nem. Szüksége van erre a pár percre, hogy magához tudjon térni, egyszerűen szüksége van rá, mert hiába férfi és hiába erős, hiába élt már át ezer meg ezer ilyen vagy rosszabb pillanatot, azért mégiscsak van lelke, ami ugyanúgy megsérülhet, mint akárki másé. A fájdalom egyet jelent az élettel. Ameddig képesek vagyunk fájdalmat érezni, élünk. Ha már nem, az sokkal rosszabb. Néhány perc elteltével azonban sikerül magához térnie, s lassan leereszti a kezét, miközben vesz egy mély levegőt. Rik szavaira bólint egyet, majd annak vállára teszi a kezét s gyengéden megszorítja.* - Minden oké lesz. Elvégre... életben vagyunk. Mindketten. Ez szerintem nem rossz teljesítmény, volt ott vagy hatezer angyal meg lidérc, akik egymást gyilkolászták. *Ereszt meg egy igencsak gyenge vigyor-félét. De legalább próbálkozik.* - Szóval... szóval ez nem a világ vége. Tudod, mennyi kalózvicc van a világon? Persze most egy sem jut eszembe, de asszem ez most elnézhető... *Próbál valami poén-félét vinni a dologba. Mert azt mindketten tudják, mit érez a másik, hogy ez mennyire rossz neki, erről felesleges beszélni. Inkább a jól bevált humorhoz kell nyúlni. A nevetés a világon minden rossznak az ellenszere. Persze, amit Rik a lidérc szemében láthat, az egész más. Onnan ugyanis csak az őszinte barátság sugárzik, és az ígéret, hogy soha, soha nem fogja őt magára hagyni, egy szemmel vagy egyel sem, teljesen mindegy, mindig mellette lesz, ameddig csak élnek, és még utána is.*

Ragnar Solberg, bár egy teljesen átlagos fiúnak tűnhet, elég vele két szót váltanod, hogy kiderüljön: ez egyáltalán nem így van. Nem volt egyszerű az élete, hiszen angyalok végeztek a családjával, de aztán, egy idő múlva mégis minden jobbra fordult. Először megismerkedett Amandával, akit azóta is a testvéreként szeret, majd pedig Henrikkel, akivel együtt tanulták ki a rontásűzést szinte profi szinten. Mániája, hogy minél több embert minél behatóbban megismerhessen, s szentül vallja, hogy mindenkiben van valami értékes, még abban is, aki még saját magáról sem állítaná ezt.

Jesmon Helar északi lidérce és Henrik Dahl Loeilje.
    Henrik Dahl
    Henrik Dahl

Témanyitás by Henrik Dahl on Hétf. Júl. 14, 2014 12:18 am

- Ja. Királyak vagyunk *szusszant Henrik, és a szája sarka egy kicsit feljebb görbül. Tudja, miért csinálja Ragnar, és rettentően értékeli: pontosan erre volt szüksége. Nem arra, hogy alaposan átbeszéljék, hogy elveszítette a fél szemét, hogy mind a ketten meghalhattak volna, hogy őrjöng a háború körülöttük... csak arra, hogy bedobjanak pár gyenge poént, amik igazából rohadtul nem viccesek, de ők valahogy mégis képesek nevetni rajta, mert mindazt a szörnyűséget, ami körülöttük történik, képes nevetségesnek beállítani.* - Érzéketlen k****g vagy... de ja. Majd nézünk pár viccet neten, aztán a többieknek már úgy adjuk elő *veszi fel a viccelődés fonalát, bár épp olyan gyengén, ahogyan Ragnar csinálja.* - Szerezned kell nekem egy olyan kalózos szemfedőt. Ha nem kapok egyet, kitagadlak *teszi még hozzá. Az egész tartásán, mindenén látszik, hogy mennyit segít rajta, hogy Rag itt van mellette, hogy tudja, hogy ő rendben van, hogy tudja, hogy ők rendben vannak, ketten, együtt, mert az izmai ellazultak és a remegése is alábbhagyott, szinte elmúlt. Ennél több jel valószínűleg nem is kell, hogy lát mindent a másik szemében, hogy látja azt az őszinte barátságot és kitartást, amit Ragnar adni akar neki.* - Te leszel a bal szemem, oké? Mostantól mindig a bal oldalamon kell lenned, bármi legyen is *morogja még, lehunyt szemekkel, érezhetően már a gyógyító álmok határán sétálva.* - Köszönöm *mondja még utoljára pár perccel később, egy pillanatra felnézve Ragra, majd, láthatóan elhasználva megmaradt energiája minden apró cseppjét feladja a harcot az ébrenlétért, és pillanatok alatt mély álomba merül.*

Ajánlott tartalom

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Pontos idő: Szer. Feb. 19, 2020 12:36 pm